Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


RE/MAX chce využít pozitivní náladu

Autor: Daniel Kuchta | 23.08.2013 00:00 | Kategorie: Realitní makléř | 1 komentář
Tagy: RE/MAX IPO
RE/MAX chce využít pozitivní náladu

Společnost RE/MAX, podobně asi jako jiní realitní makléři, zažívala v období krize odliv svých makléřů, v současnosti se však veze na vlně optimismu. Situaci chce využít k získání nových prostředků o objemu 100 milionů dolarů prostřednictvím úpisu nových akcií.

Trh s bydlením v USA zažívá po několika krizových letech opětovné oživení, čemuž napomáhá jak lepšící se situace na trhu práce, tak i stále velmi nízké úrokové sazby. Společně s relativně nízkými cenami domů je pro mnoho lidí v Americe vhodná doba k tomu, aby pomýšleli na nákup nového bydlení. Růst cen nemovitostí a nízké úrokové sazby jsou dobrým důvodem k tomu, aby lidé neodkládali nákup nemovitosti na pozdnější dobu.

Dobrou náladu na realitním trhu samozřejmě pociťují také makléřské společnosti zaměřující se na trh s bydlením, což je případ také společnosti RE/MAX. Ta patří mezi vedoucí makléře s celosvětovou působností prostřednictvím franšízových práv a od roku 2005 působí i na našem trhu, kde rovněž patří k lídrem trhu. Společnost v několika krizových letech zaznamenala poměrně výrazný úbytek makléřů, ale v minulém roce nastal v této oblasti obrat a podle společnosti dochází k poměrně zajímavému růstu.

Firma se rozhodla tento pozitivní sentiment využít k získání nového kapitálu prostřednictvím primárního úpisu akcií na akciovém trhu. Cílem je zisk 100 milionů dolarů, které pak může společnost využít k zpětnému odkupu franšízových práv na svém primárním trhu v USA a nákupu podílů ve společnosti RMCO LLC.

Společnost předala dokumenty potřebné ke zrealizování obchodu americké komisi pro cenné papíry (SEC), zatím ale neuvedla kolik akcií uvede na trh, ani za jakou cenu. Obchodovat by se měla na burze v New Yorku. Hlavními manažery emise by měly být společnosti Morgan Stanley, Bank of America Corp. a JPMorgan Chase & Co.

Že může být IPO dobrým krokem, dokazují také pozitivní skutečnosti jiných společností z realitního sektoru, které se rozhodly získat dodatečný kapitál uvedením akcií na burze. Realogy Holdings, společnost z New Jersey, která vlastní například značku Century 2, uvedla na trh své akcie v loňském říjnu a získala tak kapitál ve výši 1,08 miliardy dolarů. Od té doby hodnota jejích akcií vzrostla o 60 %.

Společnost Zillow Inc., která provozuje největší webovou stránku věnující se informacím z realitního sektoru, uvedla své akcie na burzu v roce 2011 a v roce 2013 se jejich cena již ztrojnásobila. Další provozovatel realitního webu, Trulia Inc., realizovala IPO v září minulého roku a v roce 2013 její alcoie vzrostly o 170 %. Vypadá to tedy na vhodnou dobu k tomu, aby společnost RE/MAX dosáhla svůj cíl. Jediným rizikem je pak možný výprodej napříč akciovými trhy, kdyby došlo po několikaletém růstu a překonávání rekordních hodnot u akciových indexů k výraznější korekci.

Společnost RE/MAX byla založena v roce 1973 v Denveru a v 72 zemích zaměstnává ve svých 7 000 kancelářích kolem 92 000 makléřů. Na český trh vstoupila v roce 2005 a stala se lídrem na domácím trhu s nemovitostmi. Disponuje 132 otevřenými kancelářemi s více než 1 200 makléřů.

Otázkou zůstává, jestli zrealizované IPO může mít vliv na fungování společnosti v České republice. Jak říká David Krajný, šéf společnosti pro ČR a SR, „licenci pro Evropu vlastní Frank Polzler, který zatím o IPO neuvažuje. IPO se týká našeho největšího regionu – regionu USA. Zakladatelé se rozhodli pro tuto formu financování, aby mohli využít příznivého trendu na trzích a akcelerovat tak některé inovace a tím i další růst tržního podílu.

Pakliže se IPO bude zdárně realizovat, bude to znamenat další růst pro RE/MAX na celém světě, protože region USA je leaderem v inovacích a know how i pro ostatní regiony. Věřím, že i pro RE/MAX v ČR to bude znamenat pozitivní impulz, který umožní další upevnění našeho vedoucího tržního podílu díky kvalitě poskytovaného servisu, který český zákazník dnes již vyžaduje ale také i oceňuje.

RE/MAX chce využít pozitivní náladu >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Poslední přidané komentáře (celkem 1 komentář)

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »