Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Realitní investiční fond společnosti Mitiska REIM zaměřující se na retailové nemovitosti ve střední Evropě při svém uzavření výrazně překročil stanovené cíle

Investiční tým nyní aktivně zkoumá příležitosti pro rozšíření investic v České Republice (Tisková zpráva: Mitiska REIM)

Mitiska REIM, vedoucí investiční společnost zaměřená na investice do evropských obchodních center, dnes oznámila úspěšné uzavření druhého kola svého Prvního fondu mezinárodního obchodu 2 (FRI 2) s celkovým objemem téměř 190 milionů eur. Tím výrazně překročila svůj původní cíl, který byl 120 – 150 milionů eur.  S využitím pákového efektu v objemu 50 % má nyní fond celkový investiční kapitál v hodnotě téměř 400 milionů Eur.

FRI 2 je uzavřený investiční fond s výhradním zaměřením na evropské retailové nemovitosti. Zaměřuje se na oblasti periferií měst, ať už jde o skupiny samostatných maloobchodních jednotek nebo integrované retail parky. Cílové čisté vnitřní výnosové procento (IRR) fondu je alespoň 10 %. Fond již svými akvizicemi učinil závazky ve výši 105 milionů Eur v České republice, Rumunsku a Polsku . Investiční tým společnosti Mitiska REIM přitom aktivně vyhledává další investiční příležitosti jak v České republice, tak i napříč západní i východní Evropou a zbytkem střední Evropy. Závěrečné třetí kolo fundraisingu je plánované na září 2016.

Luc Greuten, výkonný ředitel společnosti Mitiska REIM, okomentoval druhé uzavření fondu: „Věříme, že retail parky jsou jednou z nejzajímavějších a nejatraktivnějších investic do nemovitostí v Evropě. Náš úspěšný fundraising fondu FRI 2 atraktivitu této třídy aktiv pro investory jen dokazuje.“

Silný fundraising fondu FRI 2 navazuje na úspěch prvního fondu společnosti Mitiska REIM, FRI 1, který byl spuštěn v roce 2013. Drží portfolio 19 retail parků v Belgii, Francii, Rumunsku, Polsku, České republice a Srbsku.

Axel Despriet, CEO společnosti Mitiska REIM, v otázce investičních záměrů společnosti uvedl: „Ve východní Evropě jsou retail parky jedním z nejdůležitějších a nejrychleji rostoucích segmentů maloobchodního realitního trhu. Zákazníky přitahují vyhovující lokality a zaměření na uspokojení jejich každodenních nákupních potřeb. Díky tomu jsme schopni přitáhnout kvalitní nájemce, jako například C&A, Deichmann nebo Jysk.

„V České republice a napříč střední a západní Evropou se nákupní parky stávají mezi maloobchodními prodejci stále vyhledávanější volbou. Přitahují je zejména známé lokality, nízké náklady a skutečnost, že do nich zákazníci přijíždí s úmyslem nakoupit.  Mezi našimi nájemci jsou klíčové značky jako Lidl, H&M a McDonalds. Nákupní centra stále prosperují i přes nepříznivé podmínky v oblasti maloobchodu a rozvoj internetového nakupování.“

„Našim investorům v FRI 2 proto můžeme díky jasně stanovené strategii nabídnout atraktivní návratnost při zaměření na investiční příležitost, která dosud unikala většině komerčních realitních investorů.“

Investiční model společnosti Mitiska REIM je založen na partnerství, ve kterém je společnost aktivním investorem s přidanou hodnotou. Spolupracuje také se zkušenými lokálními koinvestičními partnery.

Společnost Mitiska REIM má za cíl získávat existující nemovitosti s existujícími příjmy a s růstovým potenciálem v oblasti nízkých pronájmů, slev proti tržním cenám, spekulací na pokles výnosnosti a takové, ve kterých je možné zajistit přidanou hodnotu rekonstrukcí, dalším rozvojem, rozšířením nebo aktivní správou. 

Společnost Mitiska REIM se také zaměřuje na nové projekty, ve kterých mohou lokální koinvestiční partneři využít více než dvacetileté zkušenosti s definicí konceptů, designem, stavbou, bankovním financováním, vztahy s obchodníky, nájemními smlouvami a exity.

Realitní investiční fond společnosti Mitiska REIM zaměřující se na retailové nemovitosti ve střední Evropě při svém uzavření výrazně překročil stanovené cíle >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (349)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 501 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »