Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Recenze: Rychloúvěr Modré pyramidy

Autor: Petr Zámečník | 13.11.2008 00:00 | Kategorie: Stavební spoření | 3 komentáře
Recenze: Rychloúvěr Modré pyramidy

Modrá pyramida připravila pro své klienty novinku. Úvěr, který schválí (nebo zamítne) do 24 hodin. Je úvěr skutečně tak rychlý? A jakou cenu musí klient za rychlost zaplatit?

Rychloúvěr - základní parametry

Rychloúvěr Modré pyramidy klade jako svou hlavní přednost rychlost schválení (nebo neschválení) žádosti. Klient se dozví do 24 hodin v případě stávající smlouvy a do 2 až 3 dnů v případě uzavření nové smlouvy, zda mu bude úvěr poskytnut.

Ani další základní parametry neznějí špatně. Předschválený limit může klient získat i bez doložení příjmů a maximální výše 300 tis. Kč odpovídá předpokládanému účelu - modernizaci a rekonstrukci vlastního bydlení. Maximální splatnost úvěru je 15 let.

S úrokovými sazbami je to o něco horší. Zatímco aktuální úroková sazba hypotečních úvěrů dle FINCENTRUM HYPOINDEXu dosahuje 5,73 %, překlenovací Rychloúvěr získají klienti za 6,39 %, pokud již mají naspořeno 20 % cílové částky, jinak 6,69 %. O jednu desetinku lze úroky snížit, pokud zároveň vlastní Modré konto nebo Modré konto plus.

Kdo je klient?

Za klienta považuje Modrá pyramida každého, kdo má či měl uzavřenou smlouvu o stavebním spoření. Aby mohl čerpat Rychloúvěr, musí mít klientskou historii alespoň jeden rok - takže noví zájemci mají smůlu a na Rychloúvěr se schválením do 24 hodin si musí počkat 12 měsíců... nebo do jara, kdy by stavební spořitelna měla nabídnout tento produkt i pro nové klienty bez historie.

Předschválený limit - žádná jistota

Modrá pyramida svým stávajícím klientům v případě zájmu nabídne „předschválený“ úvěrový limit. V takovém případě klient sice nemusí dokládat potvrzení o příjmech, ale jistotu, že úvěr dostane, nemá.

Teprve po žádosti klienta o přidělení „předschváleného“ limitu banka kontroluje úvěrové registry a celkovou zadluženost klienta. Důvodem zamítnutí může být buď „škraloup“ v úvěrovém registru, nebo i jen přílišná úvěrová angažovanost. Celkové nezajištěné zadlužení klienta (kreditní karty, spotřebitelské úvěry, kontokorenty, úvěry od stavebních spořitelen apod.) včetně nového úvěru nesmí přesáhnout 600 tis. Kč. Zajištěné úvěry, např. hypotéky, pokud jsou řádně spláceny, nemají na posuzování žádosti vliv.

Klient navíc musí doložit potvrzení o účelu využití úvěru jako u kteréhokoli úvěru od stavební spořitelny, jak to vyžaduje zákon.

Potíže klasického překlenovacího úvěru

Rychloúvěr je variantou překlenovacího úvěru. Tomu odpovídají i jeho „neřesti“. Klient v první fázi nesplácí úvěr, ale platí pouze úroky, na druhé straně musí spořit, z čehož sice obdrží úroky, ale nižší. Čím více naspoří, tím větší část překlenovacího úvěru financuje z vlastních úspor - a úrokovou marži (rozdíl mezi úroky z úspor a z úvěru) inkasuje stavební spořitelna.

Potíž se může vyskytnout i s cílovou částkou. Stejně jako u kteréhokoli překlenovacího úvěru stavebních spořitelen klient čerpá překlenovací úvěr ve výši cílové částky. Má-li cílovou částku nižší, než je jeho úvěrový limit plus naspořené prostředky, může ji navýšit - a zaplatí klasický poplatek za navýšení cílové částky.

Má-li ale cílovou částku vyšší, má možnosti dvě: buď ji snížit (a nedostane pochopitelně zpět již zaplacený poplatek za cílovou částku), nebo si uzavřít novou smlouvu o stavebním spoření (a zaplatit poplatek za založení smlouvy; v tomto případě je navíc schválení úvěru za 2 až 3 dny).

Shrnutí

Rychlé přidělení úvěru je pro klienty zajímavá varianta. V podání Rychloúvěru je ale zatím umožněna pouze stávajícím klientům a navíc je vykoupena poměrně vysokou úrokovou sazbou, která je vyšší než u jiných překlenovacích úvěrů.

Recenze: Rychloúvěr Modré pyramidy >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Poslední přidané komentáře (celkem 3 komentáře)

Re: Hypoteční úvěr Monika Mašková | 28.04.2015 14:01
Monika Mašková | 28.04.2015 13:57
Hypoteční úvěr Alice | 04.07.2012 11:17

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (365)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (59)
 Celkem hlasovalo 523 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »