Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Rezidence kampa přináší unikátní koncept bydlení na český trh

Nový luxusní rezidenční projekt na českém trhu, Rezidence Kampa, byl dnes představen na tiskové konferenci přední developerské společnosti J&T Real Estate a realitní společnosti King Sturge, která je exkluzivním prodejcem projektu. Rezidence Kampa vznikne rekonstrukcí neorenesančního domu ve Všehrdově ulici v Praze na Malé Straně, která byla započata v lednu tohoto roku. K dispozici bude celkem 25 nových bytových jednotek. Projekt bude dokončen v druhé polovině roku 2011. Svým architektonickým pojetím a celkovou hodnotou představuje ojedinělou nabídku na českém trhu.

„Vzhledem k  nedostatku takto atraktivních lokalit v centru Prahy je Rezidence Kampa naprosto originálním projektem, jenž není porovnatelný se současnou nabídkou na rezidenčním trhu,“ uvedl Martin Kodeš, obchodní ředitel J&T Real Estate a dodal: „Poloha Rezidence Kampa na břehu Vltavy, v těsné blízkosti parku Kampa, Karlova mostu a spolu s uchováním historických prvků budovy je výjimečná i v porovnání s jinými středoevropskými metropolemi.“

Charakteristika projektu

Po celkové rekonstrukci Rezidence Kampa poskytne svým obyvatelům 25 bytových jednotek, které se svým technickým řešením stanou zcela novým nadstandardem na rezidenčním trhu. Šestipatrový činžovní dům nabízí bytové jednotky od běžných 1+kk až po 3+kk, kde se rozloha jednotlivých bytů pohybuje v rozmezí 30 m2 - 120 m2. Průměrná cena za m2 je 200 000 Kč. Celková investice do projektu činí 330 mil. Kč. Rekonstrukce projektu byla zahájena v lednu 2010 a bude trvat jeden a půl roku. Generálním dodavatelem projektu je společnost Hochtief CZ a.s. Prodej projektu je velmi úspěšný, v současné době je již přes 50% bytů závazně rezervovaných. Hlavní zájem mají především čeští a slovenští klienti.

Společné prostory projektu představuje privátní zahrada ve vnitrobloku objektu. Rezidence Kampa svým budoucím obyvatelům zajistí 13 parkovacích míst v automatickém, uživatelsky přátelském systému.

Rekonstrukce objektu bude prováděna s citlivým přístupem vzhledem k jeho mimořádné historické hodnotě. Kupříkladu historická fasáda, štuková výzdoba a celkový ráz objektu zůstanou zachovány tak, aby splňovaly nároky kladené na ochranu památek. Tento základní předpoklad nijak neovlivní atmosféru nadstandardního bydlení odpovídající požadavkům moderního stylu života. Projekt byl připraven ve spolupráci s architektonickým ateliérem Loxia a.s.

Interiérové a technické vybavení

Systém centrálního vytápění a chlazení svou sofistikovanou strukturou bude patřit k nejvyspělejším svého druhu. Individuální regulace pro každou bytovou jednotku se stane samozřejmostí. Firmy Globo a Hansgrohe se postarají o vybavení koupelen a toalet. Interiér doplní parketové podlahy a repliky historických dveří a špaletových oken. Kamerový systém bude monitorovat celý komplex dvacet čtyři hodin denně. Vysokorychlostní datové připojení poskytne nejvyšší možný komfort při použití internetu, satelitních a kabelových televizí. Vedle uvedeného vybavení Rezidence Kampa nabízí svým budoucím obyvatelům možnost dotvořit si interiér bytů podle vlastních představ a požadavků. Pro klienty je rovněž připravena služba realizace celého interiéru na klíč. 

„Projekt Rezidence Kampa prošel velice náročnou přípravou, ale nakonec se nám podařilo úspěšně projít všemi schvalovacími řízeními, včetně půl roku prováděného archeologického průzkumu dané lokality. Stavební povolení jsme obdrželi v druhé polovině roku 2009,“ vysvětlil  Michal Brýdl, manažer projektu Rezidence Kampa a doplnil:  „ Díky rychlému vývoji v sektoru stavebnictví jsme mohli vybrat materiály a technologické postupy, které odpovídají nejvyšším současným standardům. Přestože Rezidence Kampa bude vybavena moderními technologiemi jako vyspělým systémem vytápění a chlazení nebo automatickým parkovacím systémem, jeho historická fasáda a jedinečná atmosféra zůstane zachována.“

Lokalita

Historie Rezidence Kampa spadá do  druhé poloviny 19. století, kdy v celém hlavním městě docházelo k rozsáhlým změnám a přestavbám v kontextu probíhající průmyslové revoluce. V roce 1892 zde byl vystavěn nový činžovní dům podle projektu architektonické a stavební firmy Jechenthal & Hněvkovský jako součást celistvého bloku budov. V současné době se Rezidence Kampa chystá na svou další éru, vstup do 21. století.

Malá Strana je svou polohou ojedinělé místo. Sousedící park Kampa a vrch Petřín svými vzrostlými stromy nabízejí velice přívětivé zóny k relaxaci a odpočinku. V docházkové vzdálenosti od Rezidence Kampa se nalézají rovněž všechny turisticky atraktivní lokality a historická část Prahy. Dostupností občanské vybavenosti se objekt řadí mezi absolutní špičku na území hlavního města. V těsné blízkosti se nachází nepřeberné množství malých obchodů a služeb, jejichž nabídka je excelentní. Kromě toho, moderní nákupní centrum Nový Smíchov je vzdáleno jen několik minut jízdy autem či tramvají, jejíž zastávka je v těsné blízkosti Rezidence Kampa, a jež slouží jako výchozí bod pro další navazující městskou dopravu. Stanice metra Anděl, Národní třída a Malostranská, spolu s hustou tramvajovou sítí pokrývající centrum města, tvoří pevný základ výborné dosažitelnosti městské hromadné dopravy.

Rezidenční trh s luxusním bydlením

Rezidenční trh v tomto specifickém segmentu je v Praze cenově srovnatelný s dalšími hlavními městy ve střední Evropě. Cena za metr čtvereční se pohybuje v rozmezí 5 500 až 7 500 Euro, nicméně stále přetrvávají rozdíly v kvalitě a velikosti. Praha se, ve srovnání zeměmi tzv. Visegrádské čtyřky, řadí na přední místo a úroveň tohoto typu bydlení se stále zvyšuje. V porovnání s metropolemi v západní Evropě se hranice tohoto segmentu pohybuje od 7 500 Euro za metr čtvereční.

  Dříve dominovali českému trhu s luxusními nemovitostmi zahraniční kupci, kteří oceňovali vysoký nadstandard a akceptovali vysoké ceny. Zhruba od roku 2006 a 2007 se o tento typ bydlení stále více zajímají Češi a Slováci, kteří tímto způsobem zhodnocují své finance. S příchodem ekonomické krize na českém trhu došlo k citelnému poklesu zahraničních kupujících a zvýšení počtu tuzemských zájemců. V případě Rezidence Kampa tvoří čeští a slovenští kupci většinu zájemců. Poptávka po bytech v Rezidenci Kampa nás v kontextu dnešní situace na rezidenčním trhu příjemně překvapila a potvrdila kvalitu tohoto projektu,“ doplnila Iva Nováková, vedouc í oddělení rezidenčních nemovitostí, King Sturge. 

Rezidence kampa přináší unikátní koncept bydlení na český trh >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (359)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 514 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »