Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Rezidenční projekt Rajský vrch na Praze 9 uzavírá další etapu výstavby Slavností stromů

Místo. Město. Život. Tři hesla provázejí od počátku výjimečný rezidenční projekt Rajský vrch na Praze 9. Po třech letech, která uběhla od zahájení prodeje prvních stavebních parcel, je patrná opodstatněnost sloganu. Místo přitahuje pozornost díky skvělé infrastruktuře či blízkosti parků. Je součástí města se všemi výhodami. A již ožilo desítkami majitelů rodinných i řadových domů. K nim během několika týdnů přibude dvaadvacet vlastníků dokončovaných řadových domů ve druhé fázi a na jaře 2016 i prvních 48 majitelů bytů v úvodní etapě bytových domů. 

Tento milník v realizaci projektu Rajský vrch se ryze česká inženýrská a investiční společnost Landia Management s.r.o. rozhodla připomenout sousedskou akcí „Slavnost stromů“. Ve čtvrtek 15. října se na nově vybudované komunikaci uprostřed nového areálu odehraje „lesně“ laděné setkání stávajících i budoucích obyvatel a potenciálních zájemců o bydlení v této lokalitě. Zodpovědný přístup investora dokládá také to, že účastníci budou vybírat stromy pro budoucí výsadbu zeleně nebo herní prvky a mobiliář chystaného dětského hřiště a relaxační zóny pro rodiče.

Slavnost stromů je pro nás i malou oslavou. Dosud všechny fáze projektu byly vyprodány před dokončením. S největší pravděpodobností se tak stane i v případě druhé fáze řadových domů. Ostatně, i v našem dalším projektu Živé Letňany zbývá z 94 jednotek půl roku do kolaudace deset bytů,“ říká Petr Tomášek, ředitel společnosti Landia Management s.r.o. I s ohledem na velký zájem, kdy převládá poptávka po dvou- a čtyřpokojových bytech, společnost v těchto dnech zahájila v rámci projektu Rajský vrch prodej dalších 24 jednotek ve druhé fázi bytových domů.

Všechny etapy projektu Rajský vrch jsou financovány PPF Bankou. Generálním dodavatelem je společnost Metrostav. Více informací na www.rajskyvrch.cz a na Facebooku.  

Velkoryse pojaté řadové domy 2. fáze přivítají své obyvatele již letos před Vánoci. Majitelé tak rozšíří řady obyvatel z 1. fáze a vlastníků zhruba 60 stavebních parcel, které byly vyprodány během rekordně krátké doby. Unikátně pojatý koncept participativní výstavby a přístup, který společnost Landia Management s.r.o. zvolila, tkví v aktivaci života stávajících i budoucích obyvatel. Samotní rezidenti totiž mají možnost se angažovat a rozhodovat například o vzhledu veřejného prostoru.

Uliční akce s názvem Slavnost stromů konaná ve čtvrtek 15. 10. 2015 od 14:00 do 19:00 hodin na Rajském vrchu na ulici Mrázkova nebude pouze přátelským sousedským setkáním. Obyvatelé budou moci ovlivnit vzhled okolí svého domova. Například vybrat stromy, které budou vysazeny ve veřejném prostoru, nebo herní prvky plánovaného dětského hřiště.

Pro děti bude připravena podzimní tvořivá dílna spojená s obalováním stromů do nových barev a vzorů či edukativní koutek, který je seznámí s faunou s flórou běžně se vyskytující v přilehlém okolí. Rajský vrch se totiž nachází v katastru městské části Praha 9, respektive 14, poblíž parků U Čeňku a Čihadla a láká nejen milovníky zeleně, ale také příznivce bydlení v nízkoenergetickém rodinném domě nebo aktivně tráveného času.

V rámci čtvrtečního odpoledne si budou moci návštěvníci vůbec poprvé prohlédnout dokončený třípodlažní rodinný dům v rámci právě dokončované 2. fáze řadových domů, které jsou rozdělené do čtyř sekcí – dvou po šesti třípodlažních a dvou po pěti dvoupodlažních domech. Ke společným rysům patří vnější design, řešený do nejmenšího detailu, ale třeba i dispozice 5+kk nebo dostatečná velikost zahrad.

Společně s architekty z renomovaného architektonického ateliéru KAAMA v čele s ing. arch. Karlem Mrázkem do nich společnost Landia Management s.r.o. promítla požadavky klientů a nejčastější návrhy na dispoziční úpravy realizované v rámci 1. fáze. K dispozici jsou poslední velkoryse provedené tří-podlažní domy, čemuž odpovídá i užitná podlažní plocha čítající přes 180 m2. Domy budou k nastěhování již před letošními Vánoci.

První dva bytové domy G2 a G3, které svým vnějším designem, barevností fasád, zvolenými materiály, prací s exteriérem, ale i komorním a velmi příjemným měřítkem umístěné při nově vybudované ulice navazují na protilehlé řadové rodinné domy, jsou již téměř vyprodané. A to několik měsíců před nastěhováním prvních majitelů. Proto byl spuštěn prodej bytových jednotek domu F3 v rámci 2. fáze projektu s dispozicemi od 2+kk po 4+kk o užitné ploše pohybující se od 48 m2 u dvoupokojových po 105 m2 u čtyřpokojových bytů. 

Všechny bytové domy jsou na dohled chystanému parku, jež nabídne vedle množství zeleně rovněž dostatek prostoru pro volnočasové aktivity a sport. Rozsahem, šíří možností i zamýšlenou kvalitou půjde o jeden z největších zelených areálů na severovýchodě Prahy – provozně však zcela oddělen od Rajského vrchu.

Zájem na dlouhodobém působení a rozvoji této lokality Landia Management s.r.o. potvrdí rovněž v roce 2016. To by měla v Parku Čihadla vyrůst impozantní rozhledna Doubravka podle návrhu a konstrukčního řešení profesora ing. arch. Martina Rajniše a jeho týmu z Huti architektury. „Půjde jednoznačně o dominantu lokality a dost možná i nový emblém Prahy 14. Každopádně tato unikátní rozhledna, jejíž jsme hrdým partnerem, otevře, jak věříme, Park Čihadla vč. části meandrů Rokytky všem Pražanům,“ dodává Petr Tomášek.

Rezidenční projekt Rajský vrch na Praze 9 uzavírá další etapu výstavby Slavností stromů >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (368)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 527 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »