Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Riziko vloupání do domácnosti je v Praze třikrát vyšší než na jižní Moravě

Autor: | 26.04.2011 11:12 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Lidé, kteří se bojí o svůj majetek, by si měli rozmyslet, jestli si pořídí byt či rodinný dům v Praze. Právě v hlavním městě je totiž podle statistik ČSOB Pojišťovny zdaleka největší pravděpodobnost, že domácnost navštíví zloděj nebo že nemovitost poničí vandal. Naopak nejmenší riziko krádeží v domácnostech je na jižní Moravě, ale i zde, stejně jako v jiných částech republiky, se toto riziko v posledních letech zřetelně zvýšilo.

Bezmála každá dvacátá pražská domácnost pojištěná u ČSOB Pojišťovny se v roce 2010 musela potýkat s důsledky vloupání nebo vandalismu. Jen o něco málo příznivější byla situace ve středních Čechách nebo v severních Čechách, které se v roce 2010 dokonce dostaly na druhé místo žebříčku nejrizikovějších oblastí republiky. V porovnání s rokem 2008 vzrostla loni v severních Čechách pravděpodobnost vloupání do nemovitosti pro bydlení na více než trojnásobek. Naproti tomu na jižní Moravě byla loni vykradena jen každá šestašedesátá domácnost z těch, které jsou pojištěné u ČSOB Pojišťovny.

„Snad s výjimkou východních Čech, kde jsme loni zaznamenali stagnaci, sledujeme rostoucí frekvenci krádeží ve všech krajích České republiky. Na každých sto pojištěných domů, bytů či rekreačních nemovitostí tak připadá čím dál víc vloupání nebo vandalských činů,“ uvedl Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny. Za roky 2008 až 2010 vyplatila ČSOB Pojišťovna za tyto pojistné události svým klientům více než 40 milionů korun.

Skutečnost, že Praha a střední Čechy jsou nejoblíbenějším působištěm zlodějů, potvrzují i statistiky Policie ČR. Z více než 15 000 vloupání do bytů, rodinných domů a chat, jež loni zaznamenali policisté, jich na Prahu a střední Čechy připadlo téměř 40 procent, přičemž v Praze statistiky ovlivňují především bytové krádeže, kdežto ve středních Čechách se zloději nejvíce soustřeďují na chaty a rodinné domy. Na dalších místech z hlediska počtu krádeží figurují za rok 2010 kraje Jihomoravský, Ústecký a Moravskoslezský, naproti tomu absolutně nejmenší počet krádeží v nemovitostech pro bydlení byl registrován v Karlovarském kraji.

Statistiky pracující pouze s počty krádeží ovšem nemohou postihnout skutečnou rizikovost daného kraje, protože neberou v úvahu počty existujících nemovitostí. V nejlidnatějších krajích s nejvyšším počtem obydlených nemovitostí, jako jsou kraje Moravskoslezský, Praha, Středočeský či Jihomoravský, jsou proto počty krádeží logicky vyšší než například v nejmenším kraji republiky, Karlovarském, který má proti Praze či středním Čechám pouze čtvrtinovou populaci. Naproti tomu statistiky ČSOB Pojišťovny, které váží počty pojistných událostí počtem pojištěných domácností či bytů, odrážejí skutečné riziko, jež v jednotlivých částech země majitelům nemovitostí hrozí.

Riziko vloupání do domácnosti je v Praze třikrát vyšší než na jižní Moravě >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (355)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 509 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »