Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Rok 2014 uzavřel FINEP s dobrými výsledky, stabilní růst čeká i v roce 2015

Autor: FINEP HOLDING | 12.01.2015 10:25 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Tagy: hospodářské výsledky Finep

Rok 2014 byl pro FINEP v oblasti rezidenční výstavby nových bytů v porovnání s předchozím rokem růstovým. Tržby společnosti FINEP měřeno nominální hodnotou kupních cen prodaných bytů meziročně vzrostly o 7,5%. FINEP se v uplynulém roce soustředil také na akvizice – koupil přední českou realitní společnost Maxima Reality, v Bratislavě dům nábytku Atrium.  V roce 2015 FINEP spustí prodej 5 nových etap v rámci stávajících lokalit a rozvojových území v Praze, což představuje přibližně 500 nových bytů. Investice společnosti FINEP do nové rezidenční výstavby v Praze se tedy budou pohybovat v řádu cca 1,5–1,7 mld. Kč.

V roce 2014 zahájila společnost FINEP v Praze prodej přibližně stejného počtu bytů v nových etapách, jako tomu bylo v roce 2013. „O 15 procent vzrostla nabídka v oblasti družstevního bydlení, což potvrzuje vzrůstající zájem o tento typ bydlení,“ říká Štěpán Havlas, finanční ředitel společnosti FINEP. Jak doplňuje, v roce 2014 se opět potvrdil návrat poptávky po bytech coby výhodné finanční investice, což bylo zdůrazněno historicky nejnižšími sazbami hypotečních úvěrů a v případě společnosti FINEP také udržením cen nemovitostí na úrovni z předchozího roku.

„Rok 2014 byl pro FINEP v oblasti rezidenční výstavby nových bytů růstovým v porovnání s rokem 2013. Měřeno nominální hodnotou kupních cen prodaných bytů naše tržby meziročně vzrostly o 7,5%,“ hodnotí uplynulý rok finanční ředitel společnosti FINEP, Štěpán Havlas. V roce 2014 prodával FINEP nové byty za jednotkové ceny srovnatelné s průměrnými cenami jako v r. 2013 a udržel si tak stabilně vysokou konkurenceschopnost na pražském trhu prodeje nových bytů. „Vzhledem ke skutečnosti, že posledních 6 měsíců je na trhu zřetelný nárůst cen stavebních prací, tak naše jednotková developerská marže z prodejů meziročně klesla. Za obchodní úspěch roku 2014 mimo jiné považujeme to, že FINEP nemá dlouhodobě v nabídce k prodeji velké množství nově dokončených bytů, protože na všech našich projektech byty prodáváme postupně a průběžně společně s výstavbou bytových domů. Fakticky to tedy znamená, že se nám v roce 2014 podařilo opět (stejně jako v r. 2013) prodat veškerou produkci, jež byla v tomto roce dokončena,“ potvrzuje dobré výsledky Havlas. 

Rok 2015: pokračující růst poptávky, 5 nových etap, 500 bytů, investice za 1,7 miliardy korun 

V roce 2015 plánuje společnost FINEP spuštění prodeje 5 nových etap v rámci stávajících lokalit a rozvojových území v Praze, což představuje cca 500 nových bytů. „Naše investice do nové rezidenční výstavby v Praze se tedy budou pohybovat na podobné úrovni jako v přechozích letech a budou v řádu cca 1,5–1,7 mld. Kč,“ upřesňuje finanční ředitel společnosti FINEP, Štěpán Havlas. 

„V roce 2015 očekáváme stejně jako v roce 2014 růst poptávky po novém bydlení v Praze. Z hlediska struktury bude i nadále dominovat poptávka po bytech typu 2+kk. Posledních 6 měsíců je na trhu zřetelný nárůst cen stavebních prací, což se určitě promítne do tlaku na růst cen bytů v Praze, neboť stavební náklad je hlavní složkou a nepředpokládáme, že by bylo v možnostech developerů tento nárůst kompenzovat dalším snížením jejich marže. Věříme, že v roce 2015 nám již politici nepřipraví žádné překvapení v podobě změn v oblasti DPH na poslední chvíli, tak jako tomu bylo v posledních 3 letech,“ upřesňuje výhled společnosti FINEP do počínajícího roku Havlas. 

I pro rok 2015 plánuje společnost FINEP investovat do rozvoje spojeného s nemovitostmi, a to buď v podobě např. přípravy retailového parku nebo administrativní budovy v rámci stávajících rozvojových území, ale i do oblasti rozvoje služeb poskytovaných cílovým zákazníkům, kteří si u společnosti FINEP kupují byty.

Rok 2014 uzavřel FINEP s dobrými výsledky, stabilní růst čeká i v roce 2015 >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (349)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 501 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »