Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Rostoucí zájem o bydlení v novostavbách odstartoval projekt iDeveloper.cz

Společnost Pricetown, která provozuje úspěšný realitní server bezrealitky.cz, spouští nový projekt – iDeveloper.cz. Nový specializovaný server reaguje na zvýšenou poptávku po bydlení v novostavbách, a to hlavně u mladých rodin. Jedinečnost projektu spočívá ve způsobu prezentace – zájemci si bytový dům mohou prohlédnout ve videoprezentaci, slideshow, 3D modelu a také si ho najít přímo na mapě.

Nový server iDeveloper.cz byl spuštěn minulý týden na adrese www.ideveloper.cz. Svůj provoz startuje s více než stovkou bytových projektů a další přibudou v nejbližší době. iDeveloper.cz má velký potenciál, protože na trhu není žádný úspěšný projekt tohoto typu. „Projekt specializovaný na novou bytovou výstavbu staví na velkém zájmu o nové bydlení na realitním tržišti bezrealitky.cz. Server iDeveloper.cz poskytne tomuto segmentu nemovitostí prostor pro komplexnější prezentaci, což je přínosné pro developery i kupující,“ vysvětluje Jakub Havrlant, majitel společnosti Pricetown, s.r.o.

O bydlení v novostavbách se zajímají hlavně mladé rodiny, což je pro developery zajímavá cílová skupina. „ Na rozdíl od minulých let, kdy se prodalo téměř cokoli, kupující dnes kladou důraz na kvalitu bydlení. Atraktivní bytové projekty mohou mít po odeznění krize velký potenciál také pro investory. Naopak nekvalitní novostavby budou hůře prodejné a jejich ceny půjdou dolů,“ doplňuje Jakub Havrlant.

Některé novostavby mohou být dobrou investicí

Dobře se prodávají kvalitní, ale nepředražené projekty. Zajímavý je například projekt Dolní Břežany, který je řešen velmi komplexně – každý byt má balkon nebo terasu, developer zde buduje park, v místě je škola, školka, obchody i služby a lokalita je z Prahy dobře dostupná.

Kupující dnes vyžadují atraktivní lokalitu s dobrou občanskou vybaveností a dostupností do centra města – to platí hlavně pro bytové domy v okolí Prahy, Brna a dalších velkých měst. „ Prosazují se zejména lokality v dosahu příměstské železniční dopravy, jako je Praha 13 a 22 nebo okolí Brna. Také se změnila definice standardu vybavení nemovitosti: p ožadovaným vybavením bytů je dnes balkon, sklep, úložné prostory, jako šatna či komora, nebo parkovací stání. Za to vše se v minulosti muselo platit navíc jako nadstandard, což dnešní kupci již rozhodně nechtějí,“ tvrdí Jakub Havrlant.

Dalším důvodem předpokládaného růstu cen bytů v kvalitních novostavbách je ekonomická krize.  Developeři nyní doprodávají hotové projekty, ale pozastavili výstavbu nových. Podle Českého statistického úřadu poklesla v prvním čtvrtletí letošního roku výstavba bytů v bytových domech o téměř 31 procent. „ Developeři, se kterými spolupracujeme, odhadují propad výstavby na desítky procent. Zájemci o bydlení v novém tak brzy nebudou mít z čeho vybírat a poptávka opět může brzy začít převyšovat nabídku, což ceny bytů vyžene vzhůru,“ dodává Jakub Havrlant.


Uživatelé ocení unikátní videoprezentaci bytových projektů

Špatně prezentované a marketingově nepodložené projekty nemají dobré vyhlídky. To se letos projevuje ve značném propadu poptávky po již hotových a přitom kvalitních projektech. „ Kup c e musí projekt ihned zaujmout a musí se s ním z totožnit . Na to mnoho developerů stále zapomíná ,“ upozorňuje Havrlant.   iDeveloper.cz proto klade důraz na kvalitní a detailní prezentaci jednotlivých bytových projektů. „Vycházíme z ověřených požadavků uživatelů, ale i developerů. Právě videoprezentace patří v současnosti mezi nejoblíbenější a nejzajímavější způsoby, jak novostavbu v rámci internetových stránek potenciálním kupcům představit,“ říká Jakub Havrlant.   Kromě několikaminutových videí si návštěvníci iDeveloper.cz mohou bytový dům prohlédnout ve fotografické slideshow, 3D modelu nebo bydlení hledat podle oblíbené lokality pomocí Google map. 

Tento způsob prezentace je atraktivní také pro developery. „Developerům, kteří využijí možnost i multimediálních prezentací, jako je video a 3D model,nebo sami přijdou s nějakým zajímavým způsobem prezenace , nabídneme výhodnější podmínky a větší zviditelnění na iDeveloper.cz,“ uvádí Jakub Havrlant. Na podzim chystá společnost Pricetown na serveru iDeveloper.cz spuštění další chnovinek.

Za projektem iDeveloper.cz stojí silný investor

Za společností Pricetown, s.r.o., která provozuje servery bezrealitky.cz a iDeveloper.cz, stojí silný investor a strategický partner. Do společnosti nedávno vstoupila polská investiční skupina Allegro Group, která ve firmě získala 50% podíl. Allegro v České republice už šestým rokem úspěšně provozuje například aukční portál Aukro.cz, který má dnes přes milion uživatelů.

Rostoucí zájem o bydlení v novostavbách odstartoval projekt iDeveloper.cz >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (368)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 527 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »