Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Růst UNIQA pojišťovny i nadále táhne neživotní pojištění

03.06.2009 16:06 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

V prvním kvartále 2009 zaznamenala UNIQA pojišťovna růst předepsaného pojistného o 4,2 % na 1,14 miliardy korun.. Zatímco neživotní segmenty přinesly o 8,4 % pojistného více, životní pojištění vykázalo naopak v meziročním porovnání kvůli velkému snížení objemu jednorázového pojistného pokles o 7,8 %.

V rámci neživotního pojištění bylo předepsáno na pojistném 874 milionů korun, přičemž největší dynamiku přinesla technická pojištění (+52 %), cestovní pojištění (+41 %) a zdravotní pojištění (+32 %). Pojištění vozidel hraje v celkovém portfoliu UNIQA i nadále klíčovou roli a daří se udržet vysokou dynamiku růstu (+14 %), i když se zde projevuje vliv snížených prodejů nových vozidel a přesun poptávky směrem k menším a levnějším modelům, popřípadě ojetým autům.


Výsledek životního pojištění byl ovlivněn zejména velmi slabým zájmem veřejnosti v lednu a únoru, kdy recese dostihla i Českou republiku a byl jí věnován dominantní prostor v médiích. To mělo vliv na chování veřejnosti, která se odklonila od jednorázových a částečně rezervotvorných forem životního pojištění. Během března jsme již zaznamenali v meziročním srovnání nárůst počtu nových smluv, nicméně průměrné pojistné na smlouvu se snížilo. Renesanci prožívá nyní hlavně riziková forma životního pojištění.

Koncem března měla UNIQA celkem 498.992 smluv ve kmeni, což byl ve srovnání s loňským 1. čtvrtletím nárůst o 16 %. Nejrychleji rostl kmen povinného ručení (+ 24 % na bezmála 200.000 vozidel). Hranice půl milionu pojistných smluv bylo dosaženo v prvních dubnových dnech.

Generální ředitel UNIQA pojišťovny Martin Žáček výsledky hodnotí slovy: „První kvartál byl těžký, ale s ohledem na složité rámcové podmínky jsme ho zvládli velmi dobře. Pokračuje zdravý a dynamický růst naší společnosti. Nyní se musíme soustředit na další období, protože se zdá, že se trh ze záplavy negativních ekonomických zpráv z posledního období už trochu vzpamatoval. Příslibem je růst naší produkce za poslední týdny. Naším cílem je koncem roku růst dvakrát rychleji než celý pojistný trh ČR.“

Koncern UNIQA Group Austria i nadále roste

Pozitivní vývoj hlásí i koncern UNIQA Group, jehož je UNIQA pojišťovna součástí. Do konce března 2009 navýšil objem pojistného o 4,1 % na 1,442 miliardy EUR. Tohoto výsledku bylo dosaženo hlavně díky dynamickému růstu společností mimo Rakousko. Nejvyššího tempa (+19 %) dosáhly země v regionu širší střední Evropy, když předepsaly na pojistném celkem 230 mil. EUR.

Růst UNIQA pojišťovny i nadále táhne neživotní pojištění >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (365)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (59)
 Celkem hlasovalo 523 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »