Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


S výběrem hypotéky vám pomohou online srovnávače

Autor: PR článek | 10.06.2014 00:00 | Kategorie: Komerční sdělení | 0 komentářů
S výběrem hypotéky vám pomohou online srovnávače

Vývoj hypotečních sazeb hraje do karet všem potenciálním zájemcům o hypotéku. Tak nízko totiž sazby ještě nebyly a odborníci radí všem nerozhodným, ať dlouho neotálejí. S výběrem vám dnes neporadí jen hypoteční specialista, ale i speciální hypoteční kalkulačky, které mapují celý trh.

Vybírat hypotéku, to není jako nakupovat v obchodě pečivo. To totiž můžete další den nahradit jiným, chutnějším. Ale hypotéka, to je jiná káva. Sjednáním hypotéky máte závazek prakticky po zbytek svého produktivního života, a proto je třeba jeho výběru věnovat náležitou pozornost. Na hypotečním trhu existuje velmi pestrá nabídka. A jestliže chcete oslovit všechny banky, zabere vám to poměrně hodně času. Oblast hypotečního financování je totiž vysoce konkurenční prostředí a banky se mezi sebou doslova předhání, aby vás získaly pro sebe. Jedna nabízí nižší úrok, druhá lepší výhody a další příjemně nízké poplatky.

Jak se v tom vyznat, kde najít čas na studování všech podmínek a jak mít jistotu, že vám žádná nabídka neuteče? Máte dvě možnosti. Buď si zaplatíte nezávislého finančního poradce, který má přehled o hypotečním trhu a vhodně vám poradí. Nebo zkusíte online srovnávače hypotéky. Tuto bezplatnou online službu můžete využít v klidu svého domova, bez stresů a dodatečných nákladů na finančního poradce. Díky ní zvládnete vybrat tu nejlepší hypotéku bez cizí pomoci a máte navíc jistotu, že vás nikdo netlačí do něčeho, co nechcete.

Hypoteční kalkulačka šetří váš čas, peníze i nervy

Spoléhat na první nabídku, kterou vám bankéř předloží, je poměrně neuvážlivé. Díky srovnávači hypotéky vás ale nikdo balamutit nebude. Jedním kliknutím se vám zobrazí relevantní nabídky, které jsou ušité na míru vašim potřebám. Použití takových kalkulaček přitom je naprosto triviální. Stačí vám tři údaje – účel hypotéky (koupě, stavba či rekonstrukce nemovitosti, případně refinancování stávající hypotéky), výše hypotéky a požadovaná doba splácení. Zadáte údaje o své osobě a můžete nezávazně srovnat jednotlivé nabídky hypoték. Konec dlouhému hledání na webových stránkách a času strávenému v bankách! Toto řešení je moderní náhradou tradičních způsobů a je odrazem naší uspěchané doby. Vždyť kdo z nás má čas obcházet všechny bankovní domy nebo trávit večery nad webovými stránkami jednotlivých poskytovatelů? Zato pár minut na takové online porovnání si vyšetří každý!

Proč používat srovnávače hypotéky?

  • Ušetří čas, který byste věnovali návštěvě bank
  • Vhodným výběrem pomáhá šetřit peníze
  • Přizpůsobí se vašim potřebám
  • Zobrazuje vám ověřené nabídky
  • Umožňují zažádat o hypotéku online

Co je při výběru hypotéky důležité?

Výběr hypotéky je velké finanční rozhodnutí, proto není možné zohledňovat pouze měsíční splátku a úrokovou míru, byť jsou pro většinu lidí tím stěžejním měřítkem. Důležité je hlavně RPSN (roční procentní sazba nákladů, která vám řekne, kolik bude hypotéka stát), veškeré poplatky spojené s hypotékou (jednorázový poplatek za schválení hypotečního úvěru, měsíční poplatek za vedení účtu apod.) a obchodní podmínky. Podstatná je i délka fixace úrokové sazby, která uvádí, jak dlouho vám banka garantuje danou výši úrokové sazby.

S výběrem hypotéky vám pomohou online srovnávače >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Komerční sdělení

PR článek | 24.10.2016 00:00 Úrokové sazby aktuálně trhají rekordy. Je třeba se v blízké době bát radikálního navýšení?

V nízkých úrocích si libují všichni, kteří žádají o hypotéku či půjčku, ale pro banky, pojišťovny a penzijní fondy nejsou následky zas tolik příznivé. Mnozí finanční analytici proto varují, že je jen otázkou času, kdy začnou úrokové sazby opět stoupat nahoru a spolu s nimi i hypoteční splátky. Díky tomu se mnoho lidí dostane do problémů, dojde k vynuceným výprodejům a nastane krach cen na poli realit. Ale co když se úrokové sazby v následujících letech významněji nezvednou? Vyplatí se vzít si hypotéku nyní, nebo počkat? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

PR článek | 06.10.2016 00:00 Hypotéky stále zlevňují. Dočkáme se do konce roku ještě poklesu úroků?

Mít vlastní bydlení je lákavou představou, kterou ještě více zatraktivňují nízké úrokové sazby úvěrů na bydlení. Za posledních osm let velmi rapidní pokles úroků hypoték se dle prognóz ekonomů blíží ke svému konci. Je opravdu nejvyšší čas na sjednání hypotečního úvěru? A jaké úrokové sazby aktuálně banky nabízí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

PR článek | 22.06.2016 00:00 Letní Půjčka ProBydlení je zdarma

Potřebujete opravit byt nebo se konečně pustit do plánované rekonstrukce? V takových situacích je klíčové, zda máte potřebné finanční prostředky. Když ne, nezbývá než si půjčit. Zajímavé podmínky nabízí Půjčka ProBydlení od Wüstenrotu. Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 28.10.2016 06:16

PR článek | 27.10.2014 00:00 Dopravní nehoda bez viníka? Kdo zaplatí škodu?

Parkoviště u nákupních středisek a nepřehledné kolony jsou jednou z nočních můr řidičů. Na těchto místech se záhadně lámou plechy a objevují škrábance na autech. Kdo vám v těchto případech uhradí vzniklou škodu? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 24.04.2015 09:23

PR článek | 17.10.2014 00:00 Půjčka ProBydlení do 500 tisíc korun bez zajištění

Nová Půjčka ProBydlení od Wüstenrotu přijde vhod při větší rekonstrukci bydlení i při dodělávkách na míru. Do konce roku je poskytována bez poplatků. Klient může navíc získat státní podporu stavebního spoření až 2000 korun ročně.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Komerční sdělení

10.03.2016 09:56 Češi mají problém vyjít se svými příjmy, zadlužují se a sázejí

Jak vyplývá z mnoha průzkumů, lidé v Česku mají často problémy vycházet s penězi. Až jedna pětina dotázaných domácností uvádí, že má opakovaně problém vyjít se svými příjmy. Co je skutečnou příčinou špatné finanční situace? Jsou to nízké příjmy, nebo špatné hospodaření s penězi? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 10.03.2016 12:48

16.10.2012 14:00 Hypotéky od Wüstenrotu od 2,69 % ročně

Situace pro koupi nemovitosti je v poslední době neobyčejně příznivá. Ceny bytů šly všeobecně dolů a úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu. Díky nízké úrovni úrokových sazeb hypoték vás přijde levněji i rekonstrukce domu. A zcela ideální je současná doba pro refinancování starších a dražších úvěrů.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

01.11.2011 16:29 Stavební spoření a úvěry Wüstenrot jsou nyní ještě lepší

S mimořádnou nabídkou vstoupila do závěru roku stavební spořitelna Wüstenrot. U nově sjednaných smluv zvýšila úrokovou sazbu z úspor na 3 % ročně. Překlenovací úvěry vyřizuje bez poplatku. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (379)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 542 čtenářů