Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Se sněhovými vločkami přistálo v Allianz pojišťovně také mnoho pojistných událostí

Autor: | 07.12.2010 14:46 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Ačkoliv začne zima podle kalendáře až za 14 dnů, likvidátoři Allianz pojišťovny už se zabývají zimními případy od konce listopadu. Od té doby už Allianz eviduje pojistné událostí za několik desítek milionů korun, které bude vyplácet především motoristům. Z povinného ručení půjde o 24 milionů korun a stejnou částku, tedy 24 milionů korun, bude Allianz pojišťovna vyplácet také z havarijního pojištění. Začínají se objevovat i první škody z tíhy sněhu a pojistné události, jejichž příčinou byl mráz. V obou případech jde zatím o výplaty ve stovkách tisíc korun.

Bez ohledu na datum už začíná být aktuální také odpovědnostní pojištění obecních úřadů a magistrátů, ze kterého lze zaplatit škody na zdraví a majetku, jež vzniknou na neupravených chodnících. V této souvislosti Allianz pojišťovna připomíná, že pokud se chodec zraní na neupraveném chodníku, musí o tom informovat správce této komunikace (tedy obecní/městský úřad nebo magistrát) a ten pak případ oznámí pojišťovně jako svoji pojistnou událost. V zájmu klienta je nutné mít důkaz o tom, co, kdy a kde se stalo. Postačí svědecké výpovědi, lékařský záznam ze záchranky, případně zápis městské policie. Pojišťovna pak už zpravidla komunikuje přímo s poškozeným, ačkoliv nejde o jeho pojistnou událost, ale o pojistnou událost toho, kdo ji oznámil ze svého odpovědnostního pojištění.

Po oteplení začal v úterý ze střech padat sníh a led. Následky těchto škod rovněž kryje pojištění odpovědnosti majitelů domů. Jde o případy, kdy  sesouvající se sníh nebo rampouchy poškodí procházející lidi a vozidla zaparkovaná před budovami.

Přehled objemu vyplacených škod z povinného ručení (POV) a havarijního pojištění (HAV) kvůli sněhu u Allianz pojišťovny podle krajů ČR:

KRAJ

POV (Kč)

HAV (Kč)

Praha

5,0 mil .

6,4 mil .

Středočeský

4,6 mil .

4,3 mil .

Moravskoslezský

2,4 mil .

2,3 mil .

Královehradecký

0,8 mil .

2,1 mil .

Jihočeský

1,4 mil .

1,2 mil .

Ústecký

1,4 mil .

1,8 mil .

Jihomoravský

1,8 mil .

1,3 mil .

Liberecký

0,5 mil .

0,6 mil .

Olomoucký

1,4 mil .

0,7 mil .

Plzeňský

1,3 mil .

0,6 mil .

Pardubický

0,7 mil .

0,6 mil .

Vysočina

0,8 mil .

0,9 mil .

Zlínský

1,1 mil .

0,7 mil .

Karlovarský

0,8 mil .

0,5 mil .

CELKEM

24 mil .

24 mil .

Se sněhovými vločkami přistálo v Allianz pojišťovně také mnoho pojistných událostí >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (372)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 532 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »