Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Semináře společnosti LEXXUS: Proč právě investovat do nemovitosti

Dalším tématem seminářů realitní kanceláře LEXXUS pro veřejnost byla aktuální nízká úroková sazba a výhodnost pořízení bydlení na Hypotéku (Tisková zpráva: LEXXUS)

Další z řady seminářů pořádaný 5. 3. 2015, na odborné téma „Proč právě nyní investovat do nemovitostí“ uspořádala realitní kancelář LEXXUS společně s hypotečním brokerem HYPOASISTENT s.r.o.  Ředitel Ing.Pavel Bultas provedl posluchače vývojem cen bytů, přes vývoj hypotečního trhu od začátku krize do dneška a doplnil o aktuální informace hypoték dnes a jejich prognóz do budoucna. „Po celý loňský rok byl mírný růst cen nemovitostí, hlavním motorem byla Praha, kde se nejlépe prodávaly byty v nových developerských projektech a malometrážní byty a také střední Čechy.“, zhodnotil Bultas.

„Hypoteční trh se vyvíjí také velmi příznivě, hlavně z důvodů refinancování stávajících úvěru, relativně stabilního trhu nemovitostí, historicky nejnižších úrokových sazeb či nových developerských projektů. Prognóza úrokových sazeb 3M PRIBOR pro rok 2016 je ve výši 0,3%.“ dodal Bultas

Jak postupovat při žádosti o hypotéku, a na co si dát při zřizovaní hypotéky u bank pozor – to byl obsah druhého bloku semináře. S triky některých bank, jako jsou hvězdičky pod čarou, velmi lákavé sazby či nedostatečné znalosti finančních poradců, seznámila posluchače hypoteční specialistka, Ing.Daniela Kašparová Radkeová. Uvedla, jaké jsou požadavky na klienty při žádosti o hypotéku a jaké dokumenty si musí zajistit. Dále informovala o podmínkách Hypoték s možností mimořádných splátek v podobě poplatků za tuto službu či zvýšených úrokových sazeb a dále o tzv. 100 % hypotéce, u které jsou standardně úrokové sazby vyšší a současně i zvýšené nároky na schválení této hypotéky, kterou poskytuje menší okruh bank. Po té byly na oba zástupce z Hypoasistentu směřovány věcné dotazy z řad posluchačů a následovala diskuze.

Velký zájem u veřejnosti vzbudil bezplatný seminář, pořádaný dne 5.2.215 v prostorách prodejním centru LEXXUS. Kapacita prostorů byla zaplněna již 14 dní před konáním akce. Přednáška byla pod vedením Mgr.Jan Balarina a Mgr.Michala Bedrny z advokátní kanceláře Bedrna a společníci. První část přednášky byla věnována zásadním změnám práva, které nový občanský zákoník upravuje vzhledem k nemovitostem. Tento blok doplnil Mgr. Balarin o své dosavadní poznatky z praxe. Velmi kladně hodnotil nové pojetí pojmu „nemovitosti“ – kde stavba je součástí pozemku, tedy nový občanský zákoník v tomto ohledu zamezuje mnohým komplikacím při nakládání s nemovitým majetkem. Dále byly zmíněny úpravy občanského zákoníku a důsledky těchto úprav z hlediska práva stavby, užívání pozemků, vydržení a opuštění nemovitosti, podílového spoluvlastnictví i změn v zápisu nemovitostí na katastru.

Právě tyto změny související se zápisy nemovitostí na katastru byly před rokem velmi diskutovány, ale praxe ukázala, že i v Praze se po několika měsících účinnosti nového občanského zákoníku situace ustálila a převody či zápisy nemovitostí probíhají přiměřeně dlouho,“ říká Mgr.Michal Bedrna, který vedl druhý blok přednášky. Ten se týkal především převodů, darování nebo koupi nemovitostí a bytového spoluvlastnictví včetně převodu jednotek, změn týkajících se společenství vlastníků jednotek, správy domu i změn v oblasti nájmu nemovitostí.

Už během samotné prezentace bylo na oba přednášející vzneseno několik věcných dotazů, které byly ihned zodpovězeny. Po semináři proběhl diskuzní blok, do kterého se zapojila většina posluchačů. Pro vysoký zájem o účast, byl tento úspěšný seminář zopakován, a to dne 12. 3. 2015 od 18:30 hod. O semináře na odborná témata je vysoká zájem. Kapacita prostorů prodejního centra Lexxus je omezená, a proto je vždy nutná včasná telefonická rezervace míst.

Semináře společnosti LEXXUS: Proč právě investovat do nemovitosti >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 27.10.2016 00:00 Zájem o nové byty ochabuje, ceny strmě stoupají. Blíží se zlom?

Zájem o nové bydlení v Praze ve třetím čtvrtletí 2016 polevil. Ceny však i nadále pokračují ve spanilé jízdě směrem vzhůru. Průměrná cena za metr čtvereční prodaného bytu se přiblížila hranici 70 tisíc korun. Dostává se trh s novými byty do zlomu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

26.10.2016 14:45 Praha hledá kompromis s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Hlavní město Praha hledá dohodu s majiteli pozemků, které je potřeba získat pro stavbu metra D. Zvažované vyvlastňování již není na pořadu dne. Místo toho chce město najít kompromis.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (373)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (61)
 Celkem hlasovalo 535 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »