Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Slevy developerů... plošné „akce“?

Autor: Petr Zámečník | 09.01.2009 00:00 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Slevy developerů... plošné „akce“?

Trh s nemovitostmi zpomaluje. Pociťují to nejen majitelé bytů, kteří je chtějí prodat, ale také realitní kanceláře a developeři. Poslední jmenovaní přistupují stále častěji k poskytování slev a akcí. Kolik můžete s developery na novostavbách ušetřit?

Poptávka po bytech a domech v důsledku realitní a finanční krize polevila. Projevilo se to nejen na sekundárním trhu, kdy podle některých informací může zkrachovat až polovina realitních kanceláří, ale také na obchodech developerských společností. Ty připravili speciální „akce“ na podporu prodeje, které zahrnují nemalé slevy. Zatím se ale brání plošnému zlevnění - ovšem ne příliš úspěšně.

Central Group

Central Group poskytuje slevy od 200 tis. Kč do 500 tis. Kč v rámci „Zimního výprodeje“. Akce se týká vesměs dokončených projektů a v mnohých lokalitách zbývá zlevněných jen několik málo posledních bytů. Ve zlevněné nabídce jsou jak byty, tak několik rodinných domů a pozemky.

Zlevněné byty je možné získat v lokalitách Praha 5 - Radlice, Stodůlky a Zličín a Praha 10 - Pitkovice a Zahradní město. U bytů v ceně cca do 4 mil. Kč sleva dosahuje 200 tis. Kč, na 300 tis. Kč dosáhnou zájemci o byt v cenové kategorii cca do 5 mil. Kč, u bytů do cca 7 mil. Kč je zlevnění ještě o 100 tis. Kč vyšší a na 500 tis. Kč je třeba poptávat byt v ceně ještě vyšší. V některých lokalitách ale již nejsou k dispozici menší, levnější byty, a tak např. v Zahradním městě můžete pořídit bydlení po půlmilionové slevě za cca 10 až 15 mil. Kč.

Ve slevě jsou i domy v lokalitách Praha 5 - Řeporyje, Praha 9 - Újezd nad Lesy a Zdiby u Prahy. V Řeporyjích získáte slevu 0,5 mil. Kč, ale k dispozici jsou byty jen od cca 8,5 mil. Kč. Na Praze 9 je nabídka širší. Lokalita je dostavěná, ale vůbec nerozprodaná. Slevy u domů jsou ale nižší než u bytů - 200 tis. Kč developer zlevnil u domů v ceně do cca 6,5 mil. Kč, 400 tis. Kč u domu za necelých 9 mil. Kč a půl milionu u domů od 9 do 11 mil. Kč. Ve Zdibech jsou k dispozici pouze byty, které dosáhly na slevu 500 tis. Kč, tedy v ceně od cca 7,5 do 10 mil. Kč.

Central Group nabízí též stavební parcely v Praze 6 - Nebušicích. I na ně poskytuje slevu 500 tis. Kč. Pozemky stojí cca od 4 do 7,5 mil. Kč.

Kromě nemovitostí ve slevě v rámci Zimního výprodeje nabízí Central Group i další lokality. Jedná se ale vesměs o projekty, které mají být ukončeny v průběhu letošního roku a na které slevy poskytované nejsou.

FINEP

FINEP k akčním slevám přistoupil odlišným způsobem - plošně. Společnost nejprve uvedla Vánoční slevu ve výši 5 % na všechny byty a rodinné domy. Sleva měla být poskytována až do 11. ledna 2009, podle včerejších informací ale společnost poskytuje plošnou slevu ve výši 3 % bez časového omezení.

Orco

Orco ke zlevňování přistoupilo svérázně. Místo snížení ceny bytů vyprodává se slevou příslušenství - sklepy a garážová stání. V Praze 6 - Řepech tak zájemci získají sklep za 14 tis. Kč/m2 a v Brně v projektu Kouzelné Medlánky I dokonce za 10 tis. Kč/m2. Garážová stání zlevňují oproti původní ceně o 40 až 40 tis. Kč. V Praze 10 - Hostivaři tak řidiči zaplatí 140 tis. Kč, v Praze 10 - Štěrboholech 160 tis. Kč, v Brně 140 tis. Kč a za samostatnou garáž 200 tis. Kč...

Skanska

Skanska v poslední době nové slevy nepřinesla. Většinu výhod poskytuje buď k vybraným projektům nebo plošně již dlouhodobě. Nejvýznamnější novinkou je od srpna letošního roku uhrazení až 100 tis. Kč splátek hypotéky u vybraných projektů.

Sekyra Group

Ke slevám přistoupila též společnost Sekyra Group. Již v průběhu listopadu zlevnila projekty v Praze 4 - Modřanech a Novodvorské a v Praze 6 - Ruzyni. Jedná se o dostavěné projekty, u nichž dochází k doprodeji. Projekty ve výstavě, kde dochází k průběžnému prodeji, o slevách neuvažuje.

Posledními výraznými slevami před Vánoci prošel projekt Rezidence Rozhledna v Praze na Budějovické. Snížení bylo poměrně výrazné - o 10 až 20 %. Slevu ve výši 5 - 10 % je možné získat u luxusního projektu ve Špindlerově Mlýně.

Plošné slevy zatím vzácné

K plošným slevám zatím většina developerů nepřistoupila. Výjimkou je FINEP, který nabízí plošnou slevu ve výši 3 %. Ta je ovšem nižší než „akční“ slevy jiných developerů u vybraných projektů.

Velikost slev nevypovídá o ceně nemovitostí. Je-li původní cena výrazněji nadsazena, může společnost poskytnout bez ztrát „zajímavější“ slevu. O čem ale slevy vypovídají, je trend, jakým se budou pohybovat a pohybují ceny nemovitostí.

Ceníkové ceny developerů ale nemusí být konečné ani po odečtení inzerovaných slev. Stejně jako s majitelem bytu na sekundárním trhu, lze i s prodejcem novostavby vyjednat další slevy či kvalitnější vybavení bytu v rámci původní ceny.

Slevy developerů... plošné „akce“? >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

11.10.2016 12:13 Čeští boháči si chystají miliardy na podnikové byty ČEZu

Energetická skupina ČEZ se rozhodla prodat více než sedm set podnikových bytů v Praze-Písnici. Tendr vyvolal velký zájem českých miliardářů, protože by byty měla až dvouciferně zhodnotit chystaná výstavba trasy metra D.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (340)
 
Spíše ano. (48)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 491 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »