EUR 25.305

USD 23.413

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.305

USD 23.413

Snížení úroků a nový produkt. Stavební spořitelny se snaží

 


 

Na začátku srpna snížila Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) úrokové sazby u překlenovacích úvěrů HYPOsplátka a HYPOsplátka plus. První ze jmenovaných úvěrů můžete pořídit s úrokovou sazbou od 3,6 procenta a druhý úvěr za 3,4 procenta.

Produkt HYPOsplátka je hlavně pro ty, kteří plánují větší rekonstrukci svého bydlení, refinancování hypotečních úvěrů, ale i pro zájemce o nové bydlení formou koupě nebo výstavby.

RSTS přišla s novou akční nabídkou, při akontaci do 10 procent nyní můžete získat úvěr HYPOsplátka s úrokem 4 procenta, navíc při složení akontace nad 10 procent bude úrok ještě o 0,2 procenta nižší, tedy od 3,8 procenta ročně. 

Ani stávající klienti nepřijdou zkrátka. V rámci EKOprogramu je pro ně k dispozici úvěr HYPOsplátka plus s úrokem 3,6 procenta.

Celkově tak dochází ke snížení úrokové sazby o 0,3 procentního bodu. Uvedené úrokové sazby mohou být dále sníženy o 0,1 % p.a. při splnění podmínky splácení úvěru ze Zlatého účtu nebo z účtu vedeného u Raiffeisenbank a o dalších 0,1 % p.a. při sjednání pojištění pro případ smrti a trvalých následků úrazu,“ říká Karel Pavlík, ředitel odboru podpory prodeje Raiffeisen stavební spořitelny.

Snížení úroků u PÚ RSTS

Původně

Nově

Při splácení ze ZÚ nebo účtu RB a při pojištění

HYPOsplátka – akontace 0–10 %

4,30 % p.a.

4,00 % p.a.

3,80 % p.a.

HYPOsplátka – akontace od 10 % (vč.)

4,10 % p.a.

3,80 % p.a.

3,60 % p.a.

HYPOsplátka plus*

3,90 % p.a.

3,60 % p.a.

3,40 % p.a.

Nový produkt od Buřinky

Stavební spořitelna České spořitelny v létě začala nabízet nezajištění „Úvěr od Buřinky.“ Produkt si prý vyžádali sami klienti, kteří preferují jednoduchost a srozumitelnost. Výhodou každopádně je, že po celou dobu splácení zůstává výše splátky na stejné úrovni a klient si ji společně s délkou splácení úvěrů může zvolit při podpisu smlouvy.

Roční úroková sazba je u nového úvěru od Buřinky 6,35 procenta do 800 tisíc korun. Délka splácení může být až 18 let. Půjčku 100 tisíc korun je možné získat za měsíční splátku 855 korun. Klient si také může zvolit způsob čerpání úvěru. Spořitelna buď převede celou půjčku na bankovní účet, nebo případně peníze poukáže na účet klienta oproti kupní smlouvě, či faktuře.

„´Úvěr od Buřinky´ je komfortní novinka v úvěrové nabídce trhu stavebního spoření. Je výjimečný svou jednoduchostí a rychlostí uzavření smlouvy, které lze zvládnout už za půl hodiny. Zrychlit a zpříjemnit klientovi tento proces jsme dokázali mj. zavedením technologických novinek, například od smlouvy zcela nově pojaté formou otázek a odpovědí, přes jednostránkové shrnutí nejdůležitějších údajů smlouvy až po možnost zaslat prostřednictvím internetu kopie dokladů k doložení účelového použití půjčky,“ uvedl Jan Diviš, náměstek generálního ředitele Stavební spořitelny České spořitelny.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.62 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%
Historie vývoje


Související články

spořit na bydlení

Jak si spořit na bydlení, když už nechcete stavební spoření

Podpora stavebního spoření byla omezena na pouhých tisíc korun státní podpory za rok. A to při úložce 20 000 Kč ročně. Pokud vezmeme v úvahu to, že výkonnost stavebního spoření je velmi nízká a v posledních letech nedokázala ani porazit inflaci, tak je možná čas najít si jiný způsob spoření na bydlení.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

21. 03. 2024

Komentář: Regulační bouře prodražuje ceny bytů

Na pozadí neustálých proměn na realitním a hypotečním trhu se stále cosi děje. Jde o aktuální vývoj, trendy a dění, které ovlivňují jak cenovky nemovitostí, tak dostupnost hypotečního financování. Od nebývalého utažení úvěrových podmínek a jeho uvolnění až po očekávání budoucí inflace a role nemovitostí jako prostředku k ochraně před znehodnocením peněz – to vše […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

14. 03. 2024

Zajímavosti o rezidenčních hypotékách v USA, část 4.: Obrácená hypotéka

Získání finančních prostředků pomocí tzv. obrácené hypotéky je v USA na rozdíl od české „americké“ hypotéky možné i když ještě klasická hypotéka nebyla úplně splacena a na nemovitosti stále vázne hypoteční zástava. Obrácená hypotéka se stává zajímavým finančním produktem zvláště v období, kdy tržní cena nemovitosti roste a podíl ještě nesplacené klasické hypotéky na tržní ceně nemovitosti […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

13. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *