Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Sodexo Zaměstnavatelem roku 2009 se stala společnost HEWLETT-PACKARD s.r.o.

11.06.2009 14:51 | Kategorie: Nezařazeno | Komentáře zakázány komentářů

Titul Sodexo Zaměstnavatel roku 2009 získala společnost Hewlett-Packard. Výsledky sedmého ročníku ocenění firem v oblasti zaměstnavatelské politiky bude vyhlášen dnes v 19 hodin v pražském Kongresovém centru U Hájků.

Ocenění Zaměstnavatel roku bude letos vyhlášeno v pěti celostátních kategoriích. Nejlepší zaměstnavatelé z České republice si odnesou tituly Zaměstnavatel roku, Cena personalistů roku, Zaměstnavatel bez bariér, The Most Desired Company a HR manager roku.

„Věříme, že v době krize jsou motivovaní zaměstnanci tím, co odlišuje úspěšné společnosti od těch méně úspěšných. Věřím, že výsledky ukážou, že firmy, které se o své zaměstnance starají dobře jsou zároveň společnosti, které můžeme obdivovat pro jejich tržní dynamiku“,   řekl Miroslav Sedlák, generální ředitel společnosti Sodexo Pass Česká republika. 

Do celostátního finále postoupilo z jednotlivých krajů po hlasování širší nominační poroty 50 společností podle daného postupového klíče (viz obr. 1 – mapa počtu mandátů pro jednotlivé kraje). Každý člen desetičlenné celostátní poroty měl navíc právo nominovat dodatečně jednu společnost formou „divoké karty“. Celkem tedy bylo nominováno 60 společností. Dotazník pro hodnocení nominovaných firem připravila společnost HayGroup, odborný garant ocenění. Jeho přesné znění je veřejně dostupné na oficiálních stránkách ocenění www.zamestnavatelroku.cz.

„Hodnocení probíhá podobně jako loni dle zcela transparentních kritérií, firmy mají možnost popsat své řízení lidských zdrojů pomocí uzavřených dotazů a podložit to konkrétními důkazy, argumenty. Konečné pořadí pak určí hlasování poroty. Věřím, že tato praxe nám umožňuje získat průkaznou škálu důkazů pro ocenění těch nejlepších,“  říká Scott Marlowe, manažer středoevropských aktivit Hay Group.

Kritéria hodnocení kategorie Zaměstnavatel roku:

−        šířka a hloubka kariérních příležitostí ve společnosti

−        vzdělávání a rozvoj zaměstnanců

−        kvalita vedení

−        víra zaměstnanců ve firemní hodnoty a kulturu

−        systém odměňování & řízení výkonu

−        personální konkurenceschopnost a efektivita HR


Obr. 1 Mapa počtu mandátů pro jednotlivé kraje

Součástí vyhlášení výsledků sedmého ročníku ocenění Zaměstnavatel roku je také doprovodný program, v rámci kterého budou společnosti prezentovat přihlášené personální projekty, které byly vybrány porotou jako nejlepší.

Novinkou letošního ročníku je kategorie Osobnost HR. Odborná porota nominovala do této kategorie 10 osobností z oblasti lidských zdrojů. O vítězích této kategorie rozhodnou účastníci doprovodného programu ocenění. „Cílem je upozornit na osobnosti z oblasti lidských zdrojů, respektované a uznávané svými kolegy na trhu práce. Z toho důvodu rozhodují o vítězi sami personalisté namísto obvyklých komisí a porot,“ řekl Pavel Hulák, ředitel divize Fincentrum Zaměstnanecké výhody. Výsledky nové kategorie budou zveřejněny po ukončení doprovodného programu přibližně v 18:00 hod.

Další kategorií, o které budou účastníci doprovodného programu hlasovat, je Cena personalistů. Nominovány byly projekty společnosti Ahold Czech Republic (projekt Training House), Novem Car Interior Design (Řízení změny, řízení změnami, aneb co tě nezabije, to tě posílí), T-Mobile (Program podpory zdraví zaměstnanců), UniCredit Bank (Together we can – projekt interních koučů), Witte Nejdek (Změna systému odměňování). Výsledky této kategorie budou známy dnes odpoledne po uzavření doprovodného programu.

V kategorii Microsoft Zaměstnavatel bez bariér zvítězila v letošním roce společnost TABUC Pack.  Odborným garantem této kategorie je Nadace Charty 77, jejímž stěžejním projektem je známé Konto bariéry.

Další kategorií je The Most Desired Company 2009. Odborným garantem této kategorie je studentská organizace AIESEC. V této kategorii volí studenti vysokých škol společnost, ve které by chtěli po skončení studií pracovat. Loňské prvenství v této kategorii obhájila Československá obchodní banka a.s.

Generálním partnerem ocenění Zaměstnavatel roku 2009 je  Sodexo Česká republika, odborným garantem společnost Hay Group. Sedmý ročník Zaměstnavatele roku podpořili také partneři ocenění: Benefity, CzechInvest, AIESEC, Nadace Charty 77 a Konto Bariéry.

 

Zaměstnavatel roku 2009

1. místo

Hewlett Packard

2. místo

T-Mobile

3. místo

Telefónica O2

4. místo

Skanska

5. místo

Robert Bosch

6. místo

Skupina RWE

7. místo

Škoda Auto

8. místo

AGC Flat Glass Czech

9. místo

Česká spořitelna

10. místo

Daikin Device

Zaměstnavatel bez bariér 2009

1. místo

TABUC-PACK

2. místo

SVÍTÁNÍ plus, s. r. o.

3. místo

TERSIL spol. s r.o.

AIESEC The Most Desired Company

1. místo

Československá obchodní banka

2. místo

Komerční banka

3. místo

L'ORÉAL Česká republika


Sodexo Zaměstnavatelem roku 2009 se stala společnost HEWLETT-PACKARD s.r.o. >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Nezařazeno

Cházod Ranuby | 01.04.2013 00:00 Záporné sazby hypoték? Do deseti let

Fincentrum Hypoindex klesá způsobem, který byl ještě před několika lety těžko představitelný. Jen v období února 2012 až 2013 průměrné sazby klesly o čtyři desetiny procentního bodu. Nejedná se přitom o pokles náhodný, ale vše nasvědčuje tomu, že se jedná o trend, který jen tak neskončí.   Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

| 04.02.2011 01:02 5 tipů na zajímavé webové stránky

Potřebujete informace z katastru nemovitostí. Přemýšlíte, jak uspořit na energiích nebo si chcete ověřit, zda vaše nemovitost neleží v záplavovém území? Všechny tyto informace naleznete na internetu. Zdarma a dokonce i bez nutnosti registrace. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.07.2013 15:58

Další články »

Krátké zprávy z Nezařazeno

08.03.2016 12:13 Největší položkou výdajů domácností zůstává bydlení

Až 21 % výdajů tvoří náklady na bydlení včetně energií a vody z celkových výdajů domácností. U osob důchodového věku je to dokonce až 28 % výdajů.   Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 09.03.2016 15:55

08.02.2012 15:37 Prohlášení k zadržení šéfredaktora Fincentrum Media

Skupina Fincentrum přijala se znepokojením zprávu o zadržení šéfredaktora divize Fincentrum Media Petra Zámečníka indonéskou policií. Petr Zámečník je šéfredaktorem Fincentrum Media od roku 2007, pod jeho vedení spadají v České republice odborné portály Hypoindex.cz, Investujeme.cz nebo ČeskéReformy.cz. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

26.10.2009 15:01 Britský realitní trh pomalu ožívá

Ceny rezidenčních nemovitostí začaly po dlouhé době pomalu stoupat. Realitní makléři pozorují nárůst poptávky po bydlení především v Londýně a jižní Anglii. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.05.2008 09:38 Výstavbu výrobního areálu společnosti Kemper financovala UniCredit Leasing

UniCredit Leasing financovala náklady na výstavbu výrobního objektu společnosti Kemper. Celkové náklady dosáhly hodnoty 160 milionů Kč. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.04.2008 14:55 URBIS INVEST veletrh investičních příležitostí

Letošní ročník veletrhu URBIS INVEST se uskuteční v termínu od 22. do 26. 4. na brněnském výstavišti. Jedná se o jednu z největších přehlídek investičních příležitostí v oboru real estate. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (343)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 495 čtenářů