Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Společnost JRD pronikla do TOP 10 rezidenčních developerů

03.03.2016 10:28 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Tagy: rezidenční developer TOP 10 JRD

Společnost JRD, jednička na poli nízkoenergetického a pasivního bydlení, v loňském roce postoupila do první desítky předních rezidenčních developerů. V roce 2015 zrealizovala prodeje v objemu přes 600 mil. Kč a prodala více než 130 energeticky úsporných bytů. Letos JRD plánuje v nastaveném tempu pokračovat. Kromě výstavby bytových domů v Praze připravuje rovněž první mimopražský projekt. (Tisková zpráva: JRD)

Již podle pololetní studie firem Deloitte a Hyposervis, podílejících se na portálu www.cenovamapa.org[1], se JRD umístila na 10. místě s odhadovanými tržbami přes 300 mil. Kč. Přesnost těchto analýz potvrdily reálné výsledky společnosti, neboť za celý rok 2015 zrealizovala prodeje v objemu 605 mil. Kč, což je 18% nárůst oproti 513 mil. Kč v již tak úspěšném roce 2014. Počet prodaných bytů zvýšila o 25 % na celkových 133 jednotek. „Minulý rok byl pro nás velmi příznivý. Další zvýšení počtu prodaných bytů a tržeb nás posunulo do nejsilnější desítky rezidenčních developerů. Tento posun nás těší a je nejen naším úspěchem, ale i důkazem vzrůstající popularity úsporných bytů v České republice,“ říká majitel JRD Jan Řežáb a dodává: „Naše projekty navíc vyprodáváme z více než 90 % ještě před kolaudací. Velký zájem registrujeme i o projekty v přípravě, u nichž zaznamenáváme i 70% vyprodanost při oficiálním zahájení prodeje.“ Celkový optimismus trhu ovlivňoval loni pozitivní vývoj ekonomické situace a velmi nízké sazby hypoték. Zájemci o zdravé a úsporné bydlení ocenili také vysoký standard provedení projektů JRD, který je nezávisle kontrolovaný inspektory nemovitostí ze společnosti Bytecheck.

Klienti i odborná veřejnost pasivní výstavbu oceňují

Developer si zakládá na výstavbě kvalitních staveb nejvyšších energetických standardů, které nabízí za ceny srovnatelné s cenami běžných bytů v dané lokalitě. Nové projekty JRD však v loňském roce neoslovily jen klienty, ale také odborníky na energeticky úspornou a environmentálně šetrnou výstavbu. Park Hloubětín triumfoval v kategorii Projekty posledního ročníku soutěže Český energetický a ekologický projekt. V Ecocity Malešice, vítězném projektu předloňské soutěže BEFFA 2014, se konalo několik odborných exkurzí. A uznání si vydobyla i celá společnost JRD. Tu nominovala Česká rada pro šetrné budovy do evropské části letošního ročníku mezinárodní soutěže WorldGBC Leadership Awards jako příkladnou firmu, jež se věnuje environmentálně šetrné výstavbě a pro kterou je trvale udržitelné stavění základní myšlenkou jejího podnikání.

Masivní akvizice – nové byty v atraktivních pražských lokalitách a první mimopražský projekt JRD

Od komorních nízkoenergetických domů se JRD za 13 let svého působení na tuzemském trhu posunula k rozsáhlým pasivním projektům. V minulém roce představila návrh prvního energeticky aktivního bytového domu, který vyrobí více energie, než spotřebuje, a na jehož přípravě nyní intenzivně pracuje. Letos plánuje vstoupit na mimopražský trh. Její nový projekt vyroste v malebné lokalitě na okraji Touškova u Plzně. „Tento projekt je pro nás v mnoha směrech jedinečný. Dosud jsme se orientovali výhradně na bytové domy, výjimku tvořil pouze komorní projekt Vily Diamantica, a všechny jsme stavěli v Praze. Nyní je to vůbec poprvé, kdy vstupujeme na mimopražský trh,“ uvádí Jan Řežáb. Kromě výstavby v Touškově má letos developer v plánu zahájit několik nových projektů v Praze. Jedná se o třetí fázi Ecocity Malešice, Viladomy Semmering na okraji Prokopského údolí nebo luxusní komorní projekt na Praze 5. V přípravě jsou rovněž projekty v Praze 4 – Libuši a projekt Rezidence Červený dvůr na Praze 10 – Strašnicích, kde již JRD několik komorních projektů postavila. „Naším cílem je budovat zdravé, úsporné a ekologicky přínosné stavby. Rovněž v budoucnu se plánujeme orientovat převážně na pražský trh, na kterém již máme zajištěné projekty na téměř 8 let dopředu. Když se ovšem objeví zajímavá mimopražská příležitost, jakou je pro nás Touškov, rádi se do ní pustíme,“ doplňuje Jan Řežáb.

[1] Zdroj: Cenová mapa prodejních cen, zveřejněno ve studii společnosti Deloitte, str. 7 (https://edu.deloitte.cz/Upload/Brochures/PDF/smart/SmartConstruction_15podzim_CZ.pdf)

Společnost JRD pronikla do TOP 10 rezidenčních developerů >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (360)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 516 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »