Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Společnosti Expedia a Skanska právě v pražském Karlíně otevřely kancelářskou budovu Corso Court, která získala certifikaci LEED Platinum.

Společnosti Expedia a Skanska oficiálně otevřely kancelářskou budovu Corso Court, která se stává jejich českým sídlem. Budova se nachází v centru zavedené obchodní čtvrti Karlín, svým vybavením a zahradou poskytuje útočiště i obyvatelům Karlína.

Hlavní výhodou, kterou Corso Court přináší svému okolí a jeho obyvatelům, je prostorná veřejně přístupná zahrada s místy k sezení i pódiem pro konání akcí. Součástí zahrady je rozmanité vybavení, jako je Wi-Fi připojení, nabíjecí zásuvky nebo šachové a ping-pongové stoly. Je perfektním místem pro konání akcí. Před Vánoci společnoti Expedia a Skanska uspořádaly v zahradě vánoční trhy, na kterých si jejich zaměstnanci a obyvatelé Karlína mohli vychutnat občerstvení, koupit výrobky chráněných dílen nebo se zaposlouchat do vánočních koled v podání místních školáků.

Corso Court je velmi inovativní projekt. U budovy jsou k dispozici kola na vypůjčení a také elektromobil, který mohou sdílet různí uživatelé, projekt tak podporuje alternativní způsoby dopravy. Veškeré služby v budově a jejím okolí jsou propojeny mobilní aplikací, kterou mohou používat nájemci budovy i obyvatelé Karlína.

Společnost Skanska v budově nejen sídlí, ale byla i jejím developerem a generálním dodavatelem. Poté, co se Skanska rozhodla využít 56 % budovy jako své sídlo, podepsala nájemní smlouvu na více než 7 500 m2 (42 % rozlohy budovy) v červnu 2015 i společnost Expedia. Budova Corso Court tak byla stoprocentně obsazena ještě před svým dokončením. Třetím nájemcem v budově je My Food Market, restaurace uplatňující iniovativní koncept nabízející zdravé stravování.

Zdravé stravování je součástí zdravého pracovního prostředí, které zaměstnancům budova nabízí. Společnosti Expedia i Skanska vědí, že pracovní prostředí je jedním z faktorů, které jim pomáhají získat a pomoci udržet talentované zaměstnance, a tato skutečnost se odráží jak uvnitř celé budovy, tak v jejím okolí.

Velmi si ceníme partnerství se společností Expedia, je pevným základem obchodního úspěchu budovy Corso Court. Společnost Expedia je také vynikajícím důkazem, že pracovní prostředí slouží jako nástroj pro motivaci zaměstnanců. Se společností Expedia a díky jejímu úžasně kreativnímu konceptu využití kancelářských prostor jsme budovu společně vyzdvihli na vyšší úroveň,“ říká Marie Passburg, generální ředitelka společnosti Skanska Propety Czech Republic.

Budova Corso Court právě získala certifikát LEED Platinum, byla ohodnocena 86 body, což je nejvyšší skóre mezi projekty spekulativních developerů v České republice. Kromě významného snížení provozních nákladů, zelená řešení přinášející přímé výhody uživatelům budovy jsou například používání materiálů uvolňujících jen nízký objem chemikálií, více denního světla a výhledy z okna, systém větrání zajišťující příjemné prostředí nebo sensory pro zjišťování přítomnosti oxidu uhličitého, které zaručují, že jeho koncentrace nepřekročí komfortní míru.

Společnost Expedia v České republice

Společnost Expedia zahájila svou činnost v České republice před 5 lety, začínala v roce 2011 s 50 zaměstnanci. Dnes má společnost přibližně 400 zaměstnanců, kteří poskytují své služby lidem na cestách i hoteliérům a také zajišťují interní podporu dalším pobočkám společnosti Expedia po celém světě.

Protože je Expedia technologickou společností (kromě toho, že se zaměřuje na turismus, zajišťuje ji jedinečnou pozici technologie, kterou při svých činnostech používá), nalezla v Praze celou škálu profilů, dovedností a zkušeností, které -potřebuje, proto také investovala do vytvoření atraktivního pracovního prostředí pro stávající i budoucí zaměstnance.

Pro společnost Expedia je důležité zachovávání správné rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem, proto je také nový Corso Court plný kancelářských prostor s konceptem open space, kde mohou zaměstnanci interagovat, bavit se a zároveň zajišťovat funkce, které je nutné vykonávat při každodenním provozu. Společnost Expedia se snaží poskytnout zaměstnancům prostředí, které jim dá co nejvíce příležitostí, aby si mohli užívat volný čas, nechat se inspirovat a vracet se každý den do práce s tím, že chtějí lidem usnadňovat cestování.

Rozhodli jsme se pro Corso Court, neboť jsme měli pocit, že tento projekt odráží i kulturu, vizi a poslání společnosti Expedia. Budova má ducha a vyznává hodnoty, které sdílí i naše společnost, jako jsou ochrana životního prostředí a vybavení nejnovějšími technologiemi. Naši mladí zaměstnanci mají kolem sebe rádi harmonické prostředí. Chtějí mít pocit, že kromě kanceláře existují i další věci, musí se cítit jako doma,“ říká Olga Quiros, ředitelka Expedia Services CZ.

Zdroj: Tisková zpráva společností Expedia a Skanska

Společnosti Expedia a Skanska právě v pražském Karlíně otevřely kancelářskou budovu Corso Court, která získala certifikaci LEED Platinum. >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (371)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 530 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »