Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Spolupráce Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovny se úspěšně rozvíjí

Autor: | 22.04.2010 13:21 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Praha, 22. dubna 2010; Před rokem zahájily Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovna spolupráci. Jejím cílem je nabídnout klientům společné služby a připravovat společné programy v oblasti prevence a péče o zdraví. Během jediného roku získaly obě společnosti na 30 tisíc společných klientů, tedy klientů, kteří využívají jak zdravotní pojištění ZP METAL-ALIANCE, tak některý z produktů Allianz, ať už jde o cestovní pojištění, povinné ručení, penzijní fond nebo životní pojištění.

 

Během jediného roku získaly obě společnosti na 30 tisíc společných klientů, tedy klientů, kteří využívají jak zdravotní pojištění ZP METAL-ALIANCE, tak některý z produktů Allianz, ať už jde o cestovní pojištění, povinné ručení, privátní majetek, penzijní fond nebo životní pojištění. Řada klientů přitom využívá více produktů, nikoliv tedy pouze zdravotní pojištění a jeden z komerčních pojistných produktů.

Novinkou ve společné nabídce produktů a služeb je životní pojištění JISTOTA PRO život . Je to první komplexní životní/úrazové pojištění na českém trhu, které bylo připraveno a je nabízeno ve spolupráci se zdravotní pojišťovnou. Je to univerzální a velmi flexibilní pojistný produkt, který umožňuje v rámci jedné smlouvy pojistit až 2 dospělé (vstupní věk 18 - 75 let) a až 4 děti (vstupní věk 0 – 20 let). Lze pojistit také samotné děti. V průběhu trvání pojištění lze přidávat nebo i ubírat pojištěné osoby, snižovat či naopak zvyšovat pojistnou částku, měnit počet připojištění. Samozřejmostí je možnost vinkulace vůči bance. Produkt má volitelnou spořící složku.

Těžiště oboustranné spolupráce představují preventivní programy. Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE díky spolupráci s Allianz pojišťovnou může svým klientům nabídnout možnost čerpání příspěvku na pořízení dětské autosedačky či sedáku. Vzhledem k tomu, že od 1. května 2008 se děti nesmí přepravovat v autě bez použití zádržného systému, zareagovaly zdravotní pojišťovny v letech 2008 a 2009 příspěvkem na nákup dětských sedaček v rámci programů fondu prevence. Tento program však byl k 30. 6. 2009 zrušen. Do té doby si o příspěvek na nákup autosedačky či sedáku požádalo více jak 4 340 pojištěnců ZP METAL-ALIANCE a celková výše příspěvků překročila 2 mil. Kč.

Z dostupných statistik vyplynulo, že zádržný systém při přepravě dětí výrazně přispívá ke snížení úmrtnosti dětí při automobilových nehodách a proto se obě společnosti rozhodly přispět k bezpečnosti dětí na silnicích. Projekt ZP METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovny je zaměřený právě na bezpečnost dětí při cestování autem a je umožněn díky Allianz pojišťovně, která podpořila projekt darem v hodnotě 1 mil. Kč. Tento dar použije ZP M-A k proplácení příspěvků na autosedačky a sedáky pro své pojištěnce ve věku do 13 let.

Tím ale úsilí obou společností o prevenci u dětí nekončí. Allianz pojišťovna se stala hlavním partnerem projektu stomatologické prevence u dětí, na kterém spolupracuje ZP METAL-ALIANCE a studenti stomatologických fakult ze sdružení Nechci kazy. Jedním z hlavních cílů je zajistit dětem stomatologickou prevenci a snížit rizika vzniku zubního kazu u dětí.

Spolupráce Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a Allianz pojišťovny se úspěšně rozvíjí >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (355)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 509 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »