Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Stamiliony „od Jessicy“ pro lepší bydlení

Pilotních 609 milionů korun na revitalizaci bytových domů ve 41 městech napříč republikou rozdělí v nejbližší době jejich vlastníkům Státní fond rozvoje bydlení. Za historicky nejnižší úrok 0,71 % p.a. si na mimořádně výhodný balík peněz mohou sáhnout zejména lidé v tzv. deprivovaných zónách. Tedy v lokalitách s vysokou nezaměstnaností a nízkými příjmy. Pokud navíc Fond dodrží podmínky při rozdělování evropských peněz, přitečou do regionů další miliardy korun. Výhodné miliony z programu JESSICA mohou čerpat také města a neziskové organizace na sociální bydlení – třeba pro zdravotně postižené. Úvěroví specialisté společnosti Broker Trust proto už nyní předpokládají, že o aktuálně nejvýhodnější produkt na českém finančním trhu bude enormní zájem.

Až 120 milionů korun na zateplení, výměnu oken, modernizaci otopné soustavy nebo třeba novou střechu za revolučně nízký úrok 0,71% p.a. na deset let. A o pouhé dvě procenta vyšším při sjednání úvěru na celých třicet let. Tak výhodné podmínky mohou nyní získat majitelé bytových domů v předem určených lokalitách v celkem 41 městech po celé České republice. Státní fond rozvoje bydlení už zveřejnil na svých stránkách také přesný seznam lokalit včetně názvů ulic jednotlivých měst, ve kterých mohou majitelé bytových domů na kýžený balík peněz dosáhnout.

Kritérium výběru těchto lokalit bylo sociálně – ekonomické. O tento skutečně až dumpingový úvěr z programu JESSICA mohou žádat majitelé bytových domů v lokalitách s vysokou nezaměstnaností, nízkopříjmovými skupinami obyvatel, vyšším počtem lidí v důchodovém věku či nižším vzděláním,“ přiblížil klíč výběru Roman Bečička ze společnosti Broker Trust. Úvěrový specialista největší brokerpoolové společnosti u nás, která servisuje více než 2000 finančních poradců po celé zemi, má už nyní signály z terénu, že o JESSICU bude enormní zájem. „Předpokládám, že pro regiony bude tento dlouhodobý úvěr s přátelským úrokem garantovaným navíc po celou dobu splácení, velmi zajímavý. V těch konkrétních městech se peníze rozeberou velmi rychle,“ je si téměř jist Bečička.

Problémy s vybydlenými domy v nevábných a problémových čtvrtích na Cejlu, Bratislavské či Francouzské ulici poblíž centra města by tak díky výhodnému úvěru na modernizaci a opravy bytových domů mohlo vyřešit Brno. Nově vymezila kvůli JESSICE další zóny pro obnovu také Olomouc, a to například v Myslbekově či Hraniční ulici a také na Varšavském náměstí.

Jedním z měst, kde kvůli rekordně nízkému garantovanému úroku zastupitelé dokonce okamžitě upravili pravidla Integrovaného programu rozvoje města, aby si majitelé bytových domů mohli na levný dlouhodobý úvěr JESSICA sáhnout, je například jihomoravská Břeclav. Tam mezi tzv. deprivované zóny již v minulosti zařadila místní samospráva rozsáhlé sídliště na Valtické ulici se zhruba tisícovkou obyvatel. Nyní cítí radnice šanci, jak díky JESSICE konečně zajistit například tolik potřebné zateplení a další nutné opravy několika bytových domů, kde žije i celá řada sociálně slabých rodin. „Budeme nyní na soukromé vlastníky domů prostřednictvím bytového družstva velmi tlačit, aby si o peníze určené přímo na tyto věci co nejdříve zažádali a beze zbytku této možnosti využili,“ vítá jedinečnou šanci na revitalizaci nevábného sídliště v okrajové části Břeclavi místostarosta města Jaroslav Parolek (ČSSD). A že bude zájem o dlouhodobý úvěr s historicky nejnižším a navíc garantovaným úrokem skutečně obrovský, věří také Miroslav Beneš z pražské centrály Státního fondu rozvoje bydlení. Přes ten budou totiž stamiliony z Evropských strukturálních fondů v příštích měsících prostřednictvím Komerční banky proudit mezi zájemce. „Věřím, že peníze budou díky svému přátelskému úroku garantovanému po celou dobu splácení velmi rychle vyčerpané. Jen v Pardubicích už si totiž o něj požádali čtyři vlastníci tamních bytových domů,“ předpokládá enormní zájem o levný úvěr na modernizaci či revitalizaci bytových domů napříč celou republikou Beneš.

Stamiliony „od Jessicy“ pro lepší bydlení >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Státní podpora

Jana Zámečníková | 03.08.2016 00:00 Obchodu s chudobou má zabránit omezení počtu nájemníků v bytě

Vláda schválila návrhy ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) na zlepšení situace sociálně vyloučených lidí žijících v ghettech a jejich okolí. Návrh by měl zabránit rostoucím dluhům nájemníků, ale počítá také s omezením počtu nájemníků v bytech. Vyřeší restrikce tíživou situaci sociálně vyloučených lidí? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 03.08.2016 17:33
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 29.04.2016 00:00 Mladí na hypotéky nestačí, pomáhají rodiče i stát

Začátky jsou těžké a stejné je to i u hypotečních úvěrů. Pro získání nejvýhodnějších úrokových sazeb je potřeba disponovat alespoň minimální finanční hotovostí, kterou mladí často nemají. Pomoc pak hledají především u rodičů. V pozadí nechce zůstat ani stát, který sice v posledních letech na mladé trochu zanevřel, ale nyní se to snaží napravit. Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 03.05.2016 07:52

Petr Zámečník | 11.04.2016 00:00 Vlastní bydlení za státní peníze? Mladí mají šanci

Státní fond rozvoje bydlení (SRFB) nabízí nejednu státní podporu. Mladí do 36 let dosáhnou hned na dvě. Mohou si s levným úvěrem od státu vlastní bydlení pořídit, a s dalším ho levně opravit. Za jakých podmínek? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 15.03.2016 00:00 Mladí se dočkají nové podpory bydlení

Mladé rodiny s dětmi dostanou příležitost zlepšit svou bytovou situaci. Vláda schválila návrh ministerstva pro místní rozvoj, který zpřístupní bydlení osobám mladším 36 let pečujících o dítě do šesti let. Za jakých podmínek mohou mladí nízkoúročený úvěr do výše až 600 tisc korun získat? Nejsou tyto půjčky v době nízkých úrokových sazeb zbytečné? Komu mohou pomoci nejvíce? Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 15.03.2016 09:58

Jana Zámečníková | 18.02.2016 00:00 Pražským bytovkám se otvírají nové možnosti

Pražské bytové domy se dočkaly kontinuální výzvy nejen na zateplení a výměnu kotle. Vlastníci bytovek v Praze budou mít možnost od 15. března 2016 až do konce roku 2021 zažádat o dotace v programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Dveře se bytovým domům otevřou s 250 miliony korun, další prostředky pak budou přibývat s prodejem emisních povolenek. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Státní podpora

19.10.2016 14:24 Stát začne od listopadu přispívat na stěhování za prací

Od 1. listopadu začnou úřady práce vyplácet příspěvek na stěhování za prací. Nová paušální dávka ve výši 50 tisíc korun bude poskytována lidem, kteří se přestěhují za prací alespoň o padesát kilometrů od původního bydliště. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

29.03.2016 14:07 NKÚ: Dotované byty jsou pronajímány i lidem bez znevýhodnění

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil devět náhodně vybraných projektů státem dotovaných bytů. Zjistil, že byly pronajímány i lidem bez zdravotního nebo sociálního znevýhodnění. Ministerstvo pro místní rozvoj uživatele bytů nekontroluje. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.03.2016 14:17 Mladé rodiny budou moci žádat o půjčku na bydlení až do 600 tisíc korun

Vláda dnes schválila možnost čerpání půjček na bydlení pro lidi do 36 let pečující o dítě do 6 let. Půjčky bude poskytovat Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) a program pro čerpání bude vyhlášen nařízením vlády. Celkové výdaje budou pro tento rok přibližně 100 milionů korun.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

03.12.2015 13:43 Obnovitelné zdroje budou příští rok bez podpory

Energetický regulační úřad (ERÚ) před dvěma týdny rozhodl, že většině obnovitelných zdrojů v ČR nebude pro příští rok vyplacena podpora. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

24.11.2015 13:24 MMR dá na obnovu památek tři miliardy korun

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo dotace na obnovu památek. Do dotačního programu, ve kterém jsou připraveny tři miliardy korun, se mohou zájemci přihlásit od 30. listopadu do 31. března. Peníze půjdou na památky zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO nebo na seznam nominované . Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (343)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 495 čtenářů