Jistě, vždyť také v textu píši: "Abyste získali 7. státní podporu na starou smlouvu, museli byste čekat přinejmenším jeden rok. Po 6 letech spoření by na vašem účtu leželo již 144 tis. Kč. Na úrocích byste získali od stavební spořitelny za jeden rok 2 880 Kč, kdežto na lépe úročeném spořícím účtu po zdanění 4 284 Kč. Tedy o 1 404 Kč více. Ani po šesti letech (a pár dnech pro sedmou státní podporu) by se tedy stavební spoření zrušit nevyplatilo." A nevyplatí se právě díky státní podpoře. Dále píši: "O rok později by na účtu leželo téměř 170 tis. Kč. Úroky od stavební spořitelny by činily 3 400 Kč, možný výnos na spořících účtech podle aktuálních podmínek by byl 5 058 Kč. Rozdíl by se tedy naklonil ve prospěch spořících účtů." Státní podporu v procentu z celé naspořené částky uvádím z trochu jiného důvodu. Státní podpora činí 15 % z naspořené částky za rok - jejich váha ale s přibývajícím časem klesá. Např. v 6. roce řádově na 2 %.
Vypovíte smlouvu o stavebním spoření a čekáte na peníze. Po třech měsících nic. A pak se dozvíte, že stavební spořitelna na výplatu nemá. I to se může stát – a nemusí to být případ pro výplatu náhrad z Fondu pojištění vkladů. Možnost nevyplatit vypovězenou smlouvu má většina stavebních spořitelen v podmínkách. Celá zpráva »
Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 22.05.2012 08:40Spořit se stavebním spořením je dobrovolné. Stačí si uzavřít smlouvu a kdykoli můžete posílat peníze. Když nemáte, neposíláte. Pokud ale nemáte a neposíláte příliš dlouho, může se ozvat stavební spořitelna – a smlouvu vám vypovědět. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Uzavíráte-li jakoukoli smlouvu, měli byste si ji přečíst. A nejen ji. Součástí smlouvy jsou další dokumenty. U stavebních spořitelen jsou jimi Všeobecné obchodní podmínky a příslušný sazebník úhrad. Rozumíte jim dostatečně? Jaké záludnosti ukrývají? Spořitelna kupříkladu může snížit úroky! (Aktualizováno) Celá zpráva »
Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 14.05.2012 13:45Stavební spořitelny v poslední době stíhá jedna špatná zpráva za druhou. Ještě se nestačily vzpamatovat z radikálních změn podmínek stavebního spoření a je tu další nepříjemnost. O některé stávající i potenciální klienty je mohou připravit státní spořicí dluhopisy. Úpis další emise určené občanům začíná dnes. Celá zpráva »
Komentářů: 4 / 4 Poslední komentář: 14.05.2012 12:03Příjemné počasí obměkčilo ty správné pracovníky finančních institucí a banky začaly nabízet zajímavé slevové akce. Například Volksbank CZ nabízí nové úrokové sazby u hypotéky „Bez starostí“, UniCredit Bank zjednodušila refinancování hypotečních úvěrů a Stavební spořitelna České spořitelny snižila úrokové sazby u zajištěných úvěrů až na 3,25 procenta. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0I přes snížení státní podpory mají lidé stále zájem o stavební spoření a počet nových smluv roste. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Modrá pyramida nyní poskytuje také hypoteční úvěry Komerční banky, které je možné sjednat se sazbou od 3,49 % p.a. pro tří až pětileté fixace. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Ke stavebnímu spoření u Modré pyramidy uzavřenému do konce července dostanou klienti úrokovou sazbu 4 %. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Píšeme na Investujeme.cz: Po výpovědi smlouvy o stavebním spoření dostane klient peníze zpravidla za tři měsíce. Jde to ale i dříve. Stačí přistoupit na „dobrou“ radu paní ze stavební spořitelny. Na kolik taková rada přijde? Skutečně se jedná o „lepšího vrabce v hrsti“? Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Vláda dnes schválila novelu zákona o stavebním spoření, který od roku 2015 umožní produkt prodávat i v klasických bankách. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Jakou fixaci úrokových sazeb hypoték upřednostňujete?
Reklama | Podmínky užívání | RSS