Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Stavební spořitelny lákají "poslední" klienty

Autor: Petr Zámečník | 08.09.2010 00:00 | Kategorie: Stavební spoření | 2 komentáře
Stavební spořitelny lákají "poslední" klienty

Stavební spoření je za zenitem. Svá nejlepší léta má již za sebou a vláda ho poslala na penzi. Ještě před uzákoněním změn ve státním příspěvku a jeho zdanění se ale snaží získat "poslední" klienty. A míří na děti.

Změny ve stavebním spoření sice ještě nemají svou definitivní podobu zákona, jsou ale již nevyhnutelné. Lidé se s nimi pomalu smířili - a začínají smlouvy o stavebním spoření vypovídat. Stavební spořitelny se ale nevzdávají. A s příchodem nového školního roku loví ve školních vodách.

Pro děti různého věku mají akce připravené hned čtyři z pěti stavebních spořitelen působících v České republice. Bohužel, přestože stavebním spořitelnám teče do základů, příliš inovativních nápadů nevymyslely. S originálním lákadlem přišla pouze Raiffeisen stavební spořitelna. Ostatní pokračují v zajetých kolejích odpouštění poplatku za uzavření smlouvy.

TIP:

Školní balíček od Raiffeisen stavební spořitelny

Školáci nepotřebují jen učebnice a školní brašnu. Vybavit školáka znamená investovat řádově tisícikoruny do sešitů a psacích, kreslicích a malovacích potřeb. Na nákladnost vstupu do školy či nového školního roku vsadila ve své akci Raiffeisen stavební spořitelna.

Uzavřou-li rodičové svému děcku narozenému v letech 2000 až 2005 do konce září smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou ve výší alespoň 200 tis. Kč a nejpozději do 11. října 2010 uhradí poplatek za uzavření smlouvy ve výši 0,85 % z cílové částky (tedy min. 1 700 Kč), získají "Školní balíček". Svému školákovi pak nebudou muset kupovat:

"Pastelky a popisovače, vodové barvy, grafitové tužky, voskovky, tempery, pravítko 20 cm, modelovací hmotu, soupravu misek na vodu, skicák, barevnou pryž (gumu na gumování), soupravu štětců, roller Torpédo, lepicí tyčinku, pastelky progreso, sešit 511 (pro první třídu), úkolníček A6, slovníček a barevné papíry."

Balíček bude zaslán po splnění podmínek akce, tedy nejpozději v říjnu, prostřednictvím České pošty.

Smlouva zdarma a plyšový Mopy od Modré pyramidy

Modrá pyramida svou akci cílí na děti do 10 let. Pokud jim rodiče do konce září uzavřou smlouvu o stavebním spoření - a jedná se o první smlouvu dítěte u Modré pyramidy, nebo o smlouvu následnou s tím, že předchozí byla ukončena a vypořádána nejpozději do 31. července 2010, získají uzavření smlouvy zdarma.

Smlouva ovšem nesmí být libovolná. Její cílová částka je stanovena na rovných 150 tis. Kč. Pokud by rodiče chtěli uzavřít smlouvu s cílovou částkou vyšší, poplatek za uzavření zaplatí.

Jako bonus získají děti plyšového psa Mopyho.

Smlouva zdarma od Wüstenrot - stavební spořitelny

Pro děti a mládež až do 18 let nabízí svou akci Kamarád+ Wüstenrot - stavební spořitelna. Nejedná se o žádnou novinku, ale spíše o kontinuálně prodlužovanou zvýhodněnou nabídku. Tentokráte platí až do konce listopadu.

V rámci nabídky Kamarád+ získají mladí smlouvu s cílovou částkou 300 tis. Kč bez vstupního poplatku. Musí na ni být ale do 4 měsíců od uzavření vloženo alespoň 3 tis. Kč.

Smlouva zdarma pro Liščata od ČMSS

Nejtvrdší věkové omezení má pro akční zvýhodnění své nabídky Českomoravská stavební spořitelna. Rodiče musí smlouvu novorozeněti uzavřít nejpozději v den 1. narozenin. Smlouva o stavebním spoření je pak ale v cílové částce (do) 300 tis. Kč uzavřena bez poplatku.

Zároveň spořitelna uspořádala fotografickou soutěž, do níž mají rodiče přihlašovat originální fotografie svých dětí. Vítěze zvolí odborná porota.

Úvěry výhodně a zdarma od Buřinky

Jediná stavební spořitelna se nezaměřuje aktuálně na děti. Stavební spořitelna České spořitelny až do 19. září 2010 nabízí uzavření překlenovacího úvěru Hypo Trend bez poplatku.

Závěrem

Stavební spořitelny vyčkávají. Chystané změny ještě nemají podobu zákona, a tak zbývá ještě nějaký čas. Změny by měly být uzákoněny v dohledné době. Bude skutečně zajímavé sledovat, jak na ně stavební spořitelny zareagují. Smíří se s klesajícím obchodem? Nebo naleznou další atraktivní přínos pro klienty a udrží si je?

Anketa

Jaký je váš názor na snížení státní podpory stavebního spoření?

Souhlasím (509)
 
Nesouhlasím (2239)
 Celkem hlasovalo 2748 čtenářů

Stavební spořitelny lákají "poslední" klienty >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (362)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 518 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »