Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Stavební spořitelny: Nejen vytopení získají slevy!

Autor: Petr Zámečník | 25.05.2010 00:00 | Kategorie: Stavební spoření | 0 komentářů
Stavební spořitelny: Nejen vytopení získají slevy!

Koncem minulého týdne dvě stavební spořitelny oznámily zvýhodněné podmínky pro lidi postižených povodněmi. Ti ale nejsou jediní, kdo může oproti standardním podmínkám získat slevu. Jaké bonusy a zvýhodnění stavební spořitelny nabízejí?

Stavební spořitelny stejně jako hypoteční banky pocítily snížený zájem klientů o spoření i o úvěry. Za první čtyři měsíce letošního roku poklesl objem poskytnutých úvěrů meziročně o 3 %, počet uzavřených smluv klesl o 2,8 %. A to k poklesu došlo i v loňském roce - konkrétně u úvěrů i uzavřených smluv přibližně o 11 %.

Sníženému zájmu klientů se snaží stavební spořitelny čelit nejrůznějšími slevovými akcemi. Již několik let. Uzavřít smlouvu o stavebním spoření za standardních ceníkových podmínek se pomalu stává uměním. A i do standardních cen stavební spořitelny zasahují - např. Stavební spořitelna České spořitelny snížila poplatek za uzavření smlouvy z obvyklého 1 % cílové částky na polovinu.

Letošní povodně vedly dvě stavební spořitelny ke zvýhodnění podmínek stavebního spoření pro lidi postižené velkou vodou. Nejsou ovšem jediné, kdo aktuálně nabízí zvýhodnění pro určité skupiny klientů či pro vybrané produkty.

"Povodňové akce" stavebních spořitelen

V závěru minulého týdne dvě stavební spořitelny - Modra pyramida a Stavební spořitelna České spořitelny - oznámily zvýhodnění stavebního spoření pro lidi, které vyplavila povodeň.

Modrá pyramida přistoupila k zaplaveným poměrně jednoduchým zvýhodněním: Vyřídí jim žádost o úvěr přednostně a bez poplatku. Jediné, co bude muset žadatel navíc doložit, je, že se jejich nemovitost nachází v oblasti zaplavené velkou vodou.

Stavební spořitelna České spořitelny přistoupila ke zvýhodnění komplexněji. V případě výpovědi smlouvy o stavebním spoření nebude účtovat poplatek za nedodržení tříměsíční výpovědní lhůty ani za porušení šestileté vázací doby (o státní příspěvek ovšem klient přijde), nebude účtovat poplatek za uzavření smlouvy s následným překlenovacím úvěrem a zmírní podmínky pro lidi čerpající úvěry.

Pro nové úvěrové klienty SSČS nebude požadovat 10% akontaci ani úvěrové pojištění, u zajištěných úvěrů nebude požadovat standardní 10 - 20 % vlastních zdrojů klienta a na základě žádosti prodlouží lhůtu pro doložení dokumentace dokládající účelovost využití prostředků až o tři měsíce.

Pro klienty, kteří čerpali úvěr ještě před povodní, nabízí SSČS zvýšení úvěrových prostředků na dofinancování oprav, odklad splátek až o 6 měsíců, přičemž při odkladu do 3 měsíců nevyžaduje podpis dodatku ke smlouvě, umožní čerpat 30% zálohu úvěru na základě výpisu z katastru nemovitostí a u nezajištěných úvěrů umožní čerpat úvěr i při nesplnění některých předepsaných povinností.

Děti, mládež a spoření "zdarma"

Smlouvy o stavebním spoření pro děti a mládež vesměs uzavírají jejich rodiče či prarodiče, kteří jim (či "na jejich rodné číslo") spoří a využívají tak státního příspěvku.

Modrá pyramida stavební spořitelna se ve svých akčních podmínkách zaměřila na novorozence. Děti narozené v letech 2009 a 2010 mají možnost získat do 30. 9. 2010 smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou 150 tis. Kč bez poplatku za uzavření.

Stavební spořitelna České spořitelny se zaměřuje na děti do 15 let. Pokud uzavřou smlouvu do 30. 6. 2010 a do 31. 8. 2010 vloží minimálně 0,5 % cílové částky, získají prémii ve výši poplatku za uzavření smlouvy. Akce se týká pouze cílových částek do 300 tis. Kč. Při nejvyšší zvýhodněné cílové částce tak klient (či jeho rodičové...) musí složit vklad 1500 Kč.

U obou stavebních spořitelen se akce týká pouze první uzavřené smlouvy na dítě.

Wüstenrot - stavební spořitelna jde s věkem ještě dále. Její tarif WÜSTENROT Kamarád + mohou uzavřít děti a mládež do 18 let. Smlouva musí být uzavřena do 30. 6. 2010 a do čtyř měsíců musí být vložen vklad 3 000 Kč. Uzavření smlouvy s cílovou částkou 300 tis. Kč je pak zdarma. Cílovou částku lze následně po uplynutí čtyř měsíců zvýšit či snížit.

Nahradit hypotéku stavebním spořením?

Chcete-li nahradit hypotéku stavebním spořením, může vám přijít vhod akce ČMSS, která u smluv doručených do 30. 6. 2010 neúčtuje poplatek za schválení překlenovacího úvěru, pokud je cílem úvěrování splacení hypotéky.

Akce "pro všechny"

Stavební spořitelny v rámci jarních akcí rozvířily stojaté vody stavebního spoření nesčetnými akčními nabídkami "pro všechny". Stačí uzavřít smlouvu (zpravidla do konce června), vložit část prostředků a poplatek za stavební spoření je odpuštěn, nebo je připsána úroková prémie. Tyto akce zpravidla stále trvají. Dočíst se o nich můžete blíže v článku Luboše Svačiny "Akce stavebních spořitelen nekončí. Tahákem jsou smlouvy "bez poplatku""

Anketa

Má být i spoření se stavebním spořením vázáno účelově na bydlení?

Ano. (45)
 
Ne. (60)
 
Nevím. (3)
 Celkem hlasovalo 108 čtenářů

Stavební spořitelny: Nejen vytopení získají slevy! >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Jana Zámečníková | 19.08.2016 00:00 Rekonstrukce ze svého, nebo s půjčkou?

Většina Čechů nemá změny příliš v lásce, ani do rekonstrukce se nevrhají po hlavě. Zásadnější přestavbu řeší až ve chvíli, kdy je to opravdu nutné. Rozhodnutí o rekonstrukci je ale pouze prvním krokem, důležité je také vyřešit vhodné financování. Kde berou Češi peníze na vylepšení svého bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 19.08.2016 18:09

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (352)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 505 čtenářů