Neděle 28. května. Svátek má Vilém.
Graf - hrot šípu do srdce

ČNB: Úrokové sazby vzrostou ve 3. čtvrtletí 2017

Česká národní banka (ČNB) má jasno. Podle prognózy centrální banky úrokové sazby vzrostou ve 3. čtvrtletí 2017. A pak porostou i nadále…

Celá zpráva →

pult v obchodě

Hypotéka se může stát podpultovým zbožím

Žijeme v době, která je politicky turbulentní, nicméně lidé nežijí jen politikou. Aktuálním a akutním tématem, které může mít významný dosah, jsou hypotéky.

Celá zpráva →

Prodáno - sold - na prodej - for sale

Pozor na převzetí dluhu při koupi nemovitosti

Kupující by měl důkladně ověřovat právní stav kupované nemovitosti k ochraně jeho zájmů a předcházení případným budoucím sporům. Zejména by měl kupující zkoumat, zda na převáděné nemovitosti neváznou práva třetích osob.

Celá zpráva →

Nájmy zdražují. Kde na ně vezmeme?

Hypotéky se pomalu stávají nedostupnými pro nižší a střední třídu. Pokud nechcete bydlet u rodičů, nájem je často jediným řešením. Ceny nájemného ale letí vzhůru a zřejmě se jen tak nezastaví. Co stojí za zdražováním nájemního bydlení?

Celá zpráva →

Spěchejte pro hypotéky, než dojdou

Pryč jsou časy vzkvétajícího hypotečního trhu. Hypotéky zdražují, dostupnost bydlení klesá a ČNB si brousí zuby na další zpřísnění. Pokud nemáte alespoň 20 % vlastních úspor, pospíchejte do banky, než začnou hypotéky docházet a ještě více zdraží.

Celá zpráva →

Patrik Malár, Fincentrum

Patrik Malár: Finanční poradci a realitní makléři si hrají do karet

Spolupráce finančních poradců a realitních makléřů se vyplácí oběma stranám. „Realitním makléřům, se kterými spolupracuji, to přináší řádově 10 až 15 tis. Kč pasivní příjem,“ říká Patrik Malár, oblastní ředitel společnosti Fincentrum.

Celá zpráva →

Budova ČNB - Česká národní banka

Zákon o ČNB rozvířil prach na půdě sněmovny

Přes nejistou budoucnost vlády uspořádal Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny veřejnou diskusi k novele zákona o České národní bance (ČNB). Proti ČNB a ministerstvu financí se postavili odborníci z řad finančních institucí.

Celá zpráva →

Panelák - bytový dům - bydlení

Kdy nekupovat nemovitost v Praze?

Chcete koupit nemovitost v Praze? Před rozhodnutím o koupi je vhodné si položit několik otázek. Je vhodná doba na nákup nemovitosti? Můžete nějakým způsobem ovlivnit cenu?

Celá zpráva →

Aktuální sazby hypoték: Obavy ze zdražování se naplňují

Nová pravidla České národní banky (ČNB) platná od začátku dubna dále prodražují hypotéky a posouvají hranice dostupnosti vlastního bydlení. Ke zvyšování úrokových sazeb hypoték se odhodlaly další čtyři banky.

Celá zpráva →

Požár domu - pojištění majetku

Pojištění majetku? Nezapomeňte na odpovědnost

Pojištění majetku nezahrnuje jen pojištění nemovitosti a domácnosti. Je dobré se připravit i na škody, které může majetek způsobit. Jak?

Celá zpráva →