Pondělí 24. dubna. Svátek má Jiří.
Hluk - elektrická kytara - volume

Obrana vůči hlučným sousedům

Jakým způsobem se lze právně bránit proti hlučným sousedům, kteří porušují noční klid? Do jaké výše může být uložena pokuta při rušení nočního klidu v rámci přestupku?

Celá zpráva →

Stavební spořitelny se chopily své šance

Dubnové omezení hypoték dopadá na hypoteční banky, ale nahrává stavebním spořitelnám. Některé stavební spořitelny se chopily své šance, zvýhodňují nezajištěné úvěry a motivují ke spoření. Pozornosti na jaře neuniká ani dětské stavební spoření.

Celá zpráva →

Aktuální sazby hypoték: Podražily především hypotéky s vyšší LTV

Klienti již od dubna nemají možnost získat hypotéku s LTV nad 90 %. Banky se na změnu připravovaly již delší dobu a hypotéky postupně zdražovaly. Omezení České národní banky (ČNB) se podepsalo především na sazbách hypoték s vyšší LTV.

Celá zpráva →

Budova ČNB - Česká národní banka

ČNB zpřísnila hypotéky. Zruinuje české domácnosti?

Česká národní banka – ČNB zpřísnila hypotéky. Od dnešního dne nemají banky poskytnout více než 90 % peněz na pořízení či výstavbu nemovitosti. Chce zamezit realitní bublině a ochránit domácnosti. Efekt ale může být opačný a opatření může rodiny finančně položit. Proč?

Celá zpráva →

Investiční byt nad zlato… Anebo ne?

Koupě bytu k pronájmu se těší stále větší oblibě. Řada lidí považuje takovou investici za bezpečný způsob zhodnocení úspor. Není ale všechno zlato, co se třpytí. Nákup investičního bytu je nutné si důkladně rozmyslet, protože i pronájem investiční nemovitosti přináší řadu rizik.

Celá zpráva →

tvář zakrytá dlaněmi

Nových exekucí ubývá, počet dlužníků s nevymahatelnými dluhy přesto roste

Přestože počet nově zahájených exekucí v roce 2016 klesl o 10 %, celkový počet běžících exekucí se zvýšil o 5 %. Svědčí to o stále menší vymahatelnosti dluhů. Problémem jsou také mnohačetné exekuce.

Celá zpráva →

Hotel, ubytovna - hotelové klíče

Nový občanský zákoník: Smlouva o ubytování

Jakým způsobem upravuje smlouvu o ubytování nový občanský zákoník? V jakých případech se využije tento smluvní typ a jaká jsou jeho specifika?

Celá zpráva →

realitní bublina nafouknutí

Realitní bublina se nafukuje. ČNB jedná

Česká národní banka (ČNB) ponechala výši proticyklické kapitálové rezervy ve výši 0,5 %. Tím však opatření centrální banky proti nafukování realitní bubliny nekončí. Zchlazení realitního trhu přijde již za několik dní s dalším zpřísněním hypoték. Stále jsou tu však ještě devizové intervence…

Celá zpráva →

Kubický dům

Podpisem úvěrové smlouvy peripetie s hypotékou nekončí

Minulý týden jsme vám představili osm kroků k vyřízení hypotečního úvěru. Jenže vyhráno ještě nemáte. Po podpisu smlouvy musíte udělat to hlavní – například zaslat peníze, podepsat kupní smlouvu a začít splácet. Přinášíme vám tedy další čtyři koky k úspěšnému dokončení hypotéky.

Celá zpráva →

Chaty a chalupy jdou na dračku, ceny rostou

Popularita rekreačních chat a chalup rok od roku roste. Není proto divu, že roste i zájem o jejich koupi. I u těchto nemovitostí jdou ale ceny nahoru. Které lokality jsou nejoblíbenější a kde si Češi připlatí nejvíce? Čím se liší hypotéka na chaty a chalupy?

Celá zpráva →