Čtvrtek 27. dubna. Svátek má Jaroslav.
realitní bublina nafouknutí

Realitní bublina se nafukuje. ČNB jedná

Česká národní banka (ČNB) ponechala výši proticyklické kapitálové rezervy ve výši 0,5 %. Tím však opatření centrální banky proti nafukování realitní bubliny nekončí. Zchlazení realitního trhu přijde již za několik dní s dalším zpřísněním hypoték. Stále jsou tu však ještě devizové intervence…

Celá zpráva →

Kubický dům

Podpisem úvěrové smlouvy peripetie s hypotékou nekončí

Minulý týden jsme vám představili osm kroků k vyřízení hypotečního úvěru. Jenže vyhráno ještě nemáte. Po podpisu smlouvy musíte udělat to hlavní – například zaslat peníze, podepsat kupní smlouvu a začít splácet. Přinášíme vám tedy další čtyři koky k úspěšnému dokončení hypotéky.

Celá zpráva →

Chaty a chalupy jdou na dračku, ceny rostou

Popularita rekreačních chat a chalup rok od roku roste. Není proto divu, že roste i zájem o jejich koupi. I u těchto nemovitostí jdou ale ceny nahoru. Které lokality jsou nejoblíbenější a kde si Češi připlatí nejvíce? Čím se liší hypotéka na chaty a chalupy?

Celá zpráva →

Byt - interiér

Příjem z nájmu důchod nesníží

Investice do další nemovitosti za účelem jejího pronájmu je mezi lidmi velmi oblíbená. Jak však příjem z nájmu ovlivňuje důchodové nároky? A jak se mění daňové povinnosti pro příjem z nájmu dosažený v důchodovém věku?

Celá zpráva →

Fincentrum Hypoindex únor 2017

Fincentrum Hypoindex únor 2017: Sazbám navzdory objemy a počty rostou

Rok 2017 je zatím ve znamení rostoucích úrokových sazeb u hypotečních úvěrů. Lidé ale předpokládají, že sazby ještě porostou. Navíc dostupnost hypoték bude horší. Proto i přes rostoucí průměrnou úrokovou sazbu stoupají objemy i počty hypotečních úvěrů. V únoru vzrostla průměrná úroková sazba na 1,87 procenta, dostala se tak zpět na červnovou hodnotu z loňského roku. I číst více...

Celá zpráva →

Realitní šmejdi jásají, poctiví makléři pláčí

Realitní zákon, který měl provést čistku mezi realitními zprostředkovateli, je opět v nedohlednu. Vyhlídky na lepší realitní zítřky nedávno zarazila legislativní rada vlády, která projednávání nového zákona přerušila. Realitní trh se tak zřejmě ani letos nedočká nastavení základních pravidel pro realitní makléře.

Celá zpráva →

Osm kroků k vyřízení hypotéky

Vypadá to, že zima končí a jaro přebírá vládu. S teplejším počasím se lidé také začínají víc poohlížet po novém bydlení. S tím souvisí i hypoteční úvěr. Hypotékám momentálně nahrává i brzké omezení hodnoty zástavy nemovitosti. Zájemci o hypotéku budou muset od začátku dubna ze svých vlastních peněz financovat už 10 procent hodnoty zástavy nemovitosti. Hypotéka rozhodně číst více...

Celá zpráva →

stará kamna

Kotlíkové dotace jsou zpět v nové podobě

Ministerstvo životního prostředí odstartovalo druhou vlnu kotlíkových dotací. Na výměnu až 35 tisíc starých kotlů půjde celkem 3,4 miliardy korun. Nově zavádí dotační stropy na nové zdroje či možnost podat žádost v elektronické podobě.

Celá zpráva →

Bytová čtvrť - novostavby

Růst cen nemovitostí nebude trvat věčně. Kdo s tím nepočítá, zapláče

Ceny nemovitostí lámou rekordy a zdá se, že ještě nenarazily na svůj strop. Růst cen bytů zrychluje zejména v posledních dvou letech. Ekonomové už varují před vznikem realitní bubliny, kroky k omezení dostupnosti hypoték činí také ČNB. Stanou se nemovitosti dostupné jen pro nejmovitější, nebo nás čeká razantní korekce?

Celá zpráva →

Pero - ruka - podpis - psaní

Nedarujete slíbené? Pozor na předsmluvní odpovědnost

Nový občanský zákoník již výslovně upravuje problematiku předsmluvní odpovědnosti. Na jakých principech je založena? Co se považuje za škodu při jejím porušení? A jak draho vás může vyjít nedarování slíbené nemovitosti?

Celá zpráva →