Pátek 24. února. Svátek má Matěj.
Kubický dům

Realitní fond jako alternativa k pronájmu nemovitostí

Koupit nemovitost, ať už za hotové, nebo na hypotéku, a následně ji pronajímat je oblíbená činnost mnoha investorů. V ideálním případě je takový způsob samozřejmě zajímavý a výnosný. Ovšem je spojený s celou řadou rizik a také s množstvím administrativy, ať už kolem úvěru, nebo kolem nájemních smluv.

Celá zpráva →

Zima, sníh, winter

Hypoteční trh čeká vlna ochlazení

Rok 2016 se zapíše do historie jako rok přelomový. Banky poskytly podle odhadů Hypoteční banky hypotéky v celkovém objemu 225 miliard korun. Úrokové sazby našly své dno a ceny nemovitostí rostly dvouciferným tempem. Po rekordním roce ovšem přijde vlna ochlazení.

Celá zpráva →

Byt - interiér

Darování nemovitosti: Znáte možnost zřízení služebnosti bytu?

Zřízení služebnosti bytu představuje oblíbené řešení možnosti užívat byt bývalým vlastníkem i po jeho převodu. Jakým způsobem upravuje služebnost bytu nový občanský zákoník?

Celá zpráva →

Nemáte vlastní úspory? Bydlet na dluh přesto můžete

Česká národní banka (ČNB) postupně omezuje hypotéky. Pořídit si bydlení bez vlastních úspor by již nemělo být možné. Přesto stále existují možnosti, jak bydlení financovat a z vlastní kapsy nevytáhnout ani korunu.

Celá zpráva →

Prodáno - sold - na prodej - for sale

Prodali jste nemovitost… co s penězi?

Po prodeji nemovitosti zbyde domácnosti na účtu i několik milionů korun. Kam s nimi?

Celá zpráva →

Nebe, země duha, moře

Škody může způsobit i něco mezi nebem a zemí

Pojišťovny řeší každoročně statisíce pojistných událostí. Dopravní nehody, úrazy či řádění přírodních živlů ničících majetek nebývají příliš radostné. Přesto se v hlášeních pojišťoven najdou případy, kterým se nakonec zasmějí i samotní aktéři události.

Celá zpráva →

Pistole - zbraň - bankovky - peníze - dolary - USD

Jak na vyškrtnutí věci ze soupisu při exekuci

Při exekuci může dojít k zabavení movité věci, která patří třetí osobě a nikoliv dlužníkovi. Jaká je zákonná úprava vyškrtnutí věci ze soupisu upravená exekučním řádem?

Celá zpráva →

Stavba

Zlaté české ručičky aneb Vyplatí se vlastní stavba?

V poslední době stoupá počet lidí, kteří si chtějí svůj dům postavit sami podle svých představ. Bez účasti stavebních firem a developerů vyroste každý rok o 30 procent více domů. Po výdajích za pozemek chtějí lidé někde ušetřit a raději povolají kamarády, známé, příbuzné a aspoň částečně si dům postaví sami.

Celá zpráva →

sale, sleva

Aktuální sazby hypoték: Česká spořitelna odkládá zdražování

Hypoteční banka, Komerční banka, Raiffeisenbank či UniCredit Bank zvýšily úrokové sazby hypoték již v prosinci 2016. S příchodem nového roku se k nim měla připojit i Česká spořitelna. Svoje plány ale změnila a zdražování odložila.

Celá zpráva →

žitné klasy, žitné pole

Hypoteční žně v roce 2017 skončí

Letošní legislativní novinky zřejmě nepřekonají loňské zemětřesení na hypotečním a realitním trhu. Přesto si o poklidném roce můžeme nechat jen zdát. Blíží se další omezení hypoték, ceny nemovitostí zřejmě na brzdu nešlápnou a dostupnost bydlení se zhorší.

Celá zpráva →