EUR 25.235

USD 23.616

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.235

USD 23.616

12. 01. 2015

0 komentářů

Češi za sebou lépe zamykají domy, ale jsou nevšímaví. To nahrává zlodějům

 


 

„Jedním z klíčových faktorů, který nahrává zlodějům, je vedle slabého zabezpečení bytu či domu však nevšímavost vůči okolí a slabá sociální kontrola. To platí zejména ve městech,“ říká Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení domácností ze společnosti NEXT. Počty vloupání jsou stále vysoké a v loňském roce policie zaznamenala dosud sečtené škody za více než 1,5 miliardy Kč po krádežích vloupáním. „Pro větší bezpečnost by lidé měli více sledovat dění kolem sebe, být v kontaktu se svými sousedy a být schopni jim v jejich nepřítomnosti pohlídat dům či byt. Ale zejména nespoléhat na cizí pomoc a vzít zabezpečení svého majetku a zdraví do svých rukou. “ doporučuje Ivan Pavlíček.

Až 67 % lidí z průzkumu ke studii Stát a občan v prevenci kriminality, kterou zpracoval Institut pro kriminologii a sociální prevenci, uvádí, že je jejich majetek zabezpečen průměrně. Za dobře zabezpečený jej považuje 22 % respondentů a 11 % si naopak myslí, že jejich byt či dům je zabezpečen podprůměrně. Velké ohrožení vykradením domu či bytu cítí čtvrtina dotázaných.

„Je pravdou, že lidé zabezpečení svých domácností stále ještě podceňují. Každopádně hodně lidí se zajímá o moderní způsoby zabezpečení, které jako jediné efektivně odolají novým metodám vloupání zloději,“ říká Ivan Pavlíček, NEXT. K zásadně lepšímu pocitu pomůže pouze správné zabezpečení bytu. „Jestliže máte na běžných dveřích zámkové vložky starší více než deset let, je vysoce pravděpodobné, že dveře zloději neodolají. Nepomůže vám ani dílčí výměna vložky za kvalitnější. Prostě obecně stále platí, že zloději odolají pouze certifikované bezpečnostní dveře minimálně ve III. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře samotné.“ doplňuje Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení domácností ze společnosti NEXT. 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Trezor - sejf - bezpečí - ochrana

Strašák jménem GDPR… Týká se i vlastníků bytů

Dnešním dnem vstupuje v platnost nařízení na ochranu osobních údajů tzv. GDPR. Povinnosti plynoucí z nové regulace se nevyhýbají společenstvím vlastníků jednotek (SVJ), bytovým družstvům (BD), ale ani pronajímatelům bytů. Na co nesmí vlastníci bytů zapomenout při nakládání s osobními údaji?

Text: Jana Zámečníková

25. 05. 2018

Vloupání do bytu

Co si počít s vykradeným bytem po dovolené?

Letní měsíce jsou rájem pro zloděje. V době dovolených jim nahrávají opuštěné či špatně zabezpečené příbytky, ale i sociální sítě. Po návratu z dovolené vás tak může čekat nemilé překvapení. Jak se nejlépe vypořádat s vloupáním?

Text: Jana Zámečníková

18. 08. 2017

Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí.

Text: Jiří Havelka

23. 09. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *