ČS nemovitostní fond loni přinesl svým investorům zhodnocení 3,2 %

09.01.2014 02:01 Tisková zpráva: Česká spořitelna

ČS nemovitostní fond spravovaný investiční společností REICO České spořitelny přinesl svým investorům v roce 2013 výnos 3,2 %. Zhodnocení fondu za poslední 3 roky dosáhlo 3,1 % p.a. Dosažený výnos tak potvrdil téměř pětiletou stabilní výkonnost fondu a byl v souladu s očekávaným zhodnocením za minulý rok. Aktuální hodnota podílového listu ČS nemovitostního fondu je 1,0361 Kč.

Investice do ČS nemovitostního fondu je zejména pro konzervativně laděného investora velmi dobrou příležitostí pro zhodnocení jeho finančních prostředků, přičemž výhody investování do fondu podtrhuje i fakt, že jeho výnos prakticky neovlivňuje přetrvávající nízké úrokové prostředí,“ uvedl Martin Skalický, generální ředitel a předseda představenstva investiční společnosti REICO České spořitelny. 

Vývoj hodnoty podílového listu ČS nemovitostního fondu za poslední tři roky

 cs-nemovitostni-fond-zhodnoceni-2013

Do prosince 2013 investovalo do ČS nemovitostního fondu téměř 14 400 investorů. Současná hodnota vlastního kapitálu fondu činí přes 3 mld. Kč. ČS nemovitostní fond je největší otevřený podílový fond nemovitostí v České republice a zároveň je fondem nejstarším. Fond v současné době vlastní osm budov, z toho čtyři v Praze a po jedné v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a v Bratislavě. Nejnovějším přírůstkem v portfoliu fondu je loňská akvizice multifunkční budovy Trianon v Praze na Budějovické ulici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *