Každý pátý Čech by souhlasil s pronájmem svého bydlení přes Airbnb!

29.02.2016 12:02 Tisková zpráva:

Mnoho Čechů se i několikrát za rok vydává na dovolenou či pracovní cestu a nechává tak své bydlení zcela prázdné a bez využití. To samé platí i pro prostory, které Češi považují za své druhé domovy – tedy chaty, chalupy a volné pokoje v bytech či domech. Podle průzkumu agentury NMS Market Research z února 2016 by až 20 % Čechů1 souhlasilo s pronájmem své dočasně nevyužité ubytovací kapacity přes komunitní platformu Airbnb. Pro potenciální hostitele to tak může s průměrnou cenou ubytování přes Airbnb v hodnotě 61 EUR za noc (přibližně 1 649 Kč) znamenat významný zdroj dodatečného příjmu.

Podle průzkumu by každý pátý Čech souhlasil s nabídkou pronájmu svého bydlení přes Airbnb. Ve většině případů se jedná o mladé, nejčastěji svobodné lidi ve věku pozdních dvaceti až třiceti let,“ říká Andrew Verbitsky, generální manažer Airbnb pro Českou republiku.

Majitelům domů, bytů a dalších míst k bydlení se nyní naskytuje možnost, jak nechat své volné kapacity jednoduše vydělávat, zatímco tráví čas mimo domov. Služba Airbnb, která je v Čechách stále více populární, umožňuje vyhledávat, nabízet a poptávat ubytování v domech jiných lidí. Přináší tak unikátní možnost, jak si díky hostitelství zajistit dodatečný příjem.

Airbnb navíc poskytuje flexibilitu pro každého hostitele, který si může přesně určit, v jakou dobu bude jejich bydlení k dispozici. Mohou tak například svůj dům či byt pronajmout po celou dobu své dovolené či pracovní cesty, ale i jen na omezený počet dní.

Zdroj: Tisková zpráva Airbnb

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *