EUR 25.320

USD 23.408

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.320

USD 23.408

27. 11. 2015

0 komentářů

Koupě nemovitosti v dražbě je výhodná pro všechny strany

 


 

Oblíbené elektronické dražby realizují banky ve spolupráci s poskytovateli služeb, jako jsou například Eurodražby.cz, které poskytují potřebnou infrastrukturu, podporu a celý proces kompletně zajistí. „Banky sice stále využívají i fyzické dražby, ale v drtivé většině se již jedná o elektronické dražby. A nebude trvat dlouho a budeme se bavit výhradně jen o elektronické podobě. Odpadá nutnost jet na místo dražby, je možné se účastnit z pohodlí domova a navíc odpadají nejrůznější spekulace, že by se spolu mohli účastníci na místě domluvit a dražbu ovlivnit,“ říká Radim Hasman, předseda představenstva společnosti Eurodražby.cz, prvního dražebníka elektronických dražeb v České republice a lídra v oblasti nedobrovolných dražeb.

U dražených nemovitostí je možné získat podrobnější informace v inzerátech a je možné si nemovitost prohlédnout také osobně. V případě elektronické dražby získá zájemce od poskytovatele služeb přihlašovací číslo a heslo a seznámí se s celým dražebním procesem. V den aukce je možné se přihlásit v průběhu doby, kdy je otevřené dražební okno a umístit svou nabídku.

V průběhu dražby všichni vidí hodnotu nejvyšší nabídky a mohou odpovídajícím způsobem reagovat. Zvýšení lze provést pouze v násobcích stanovené částky pro příhozy. Po skončení dražby už nejsou povoleny další příhozy, pouze pokud byl poslední příhoz až těsně před vypršením limitu, mají další účastníci povoleno několik minut navíc na reakci a přehodnocení své nabídky. Jakmile dražba skončí, poskytovatel služeb kontaktuje vítěze licitace a domluví s ním další postup.

Aby se dražeb účastnili jen vážní zájemci, je potřeba předem složit jistinu, jejíž výši stanovuje dražební vyhláška,  vítěz pak doplatí zbytek peněz ve stanovené lhůtě. Celý proces dražby trvá obvykle asi jen dva až tři měsíce, ostatně rychlost je důvod, proč jsou dražby stále oblíbenější. S ohledem na krátké trvání musí mít zájemci připravené peníze. V případě úvěrů je proto potřeba zažádat v dostatečném předstihu. Dnes jsou k dispozici ale nejrůznější předschválené úvěry, takže se účastníci nevystavují žádnému riziku postihu a celý proces se zrychlí. Půjčit si lze i na jistinu a účast v dražbě, většina bank vychází v tomto směru vstříc.

Velkou výhodou dražeb je, že s pomyslným s klepnutím dražebního kladívka zanikají téměř všechny předchozí závazky spojené s nemovitostí. Kupující se tedy nemusí bát, že by zdědil nějaký nečekaný dluh. Dražba je v současné době běžný způsob koupě a prodeje nemovitosti.

REKLAMA

Pokud tedy přemýšlíte o koupi bytu nebo rodinného domu, měli byste zvážit dražbu, pomůžete nejenom sobě.

Zdroj: Tisková zpráva EURODRAŽBY.CZ

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.62 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%
Historie vývoje


Související články

Obrat cyklu, příliv a odliv na realitních trzích

Co se týká cen nemovitostí, čeká se růst. Aktuální prognóza ČNB naznačuje od prvního čtvrtletí tohoto roku návrat meziročního tempa růstu cen rezidenčních nemovitostí do mírně kladných hodnot. Trh s hypotečními úvěry zažil v roce 2023 útlum, objem nových hypotečních úvěrů se snížil o čtvrtinu. Trend se změnil a ČNB očekává v roce 2024 oživení […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

22. 03. 2024

Nový vzestup na trhu: Hypotéky a ceny nemovitostí nabírají dech

O českém trhu rezidenčních nemovitostí a trhu hypotečním není špatné pohovořit s někým, kdo se o dění zajímá. Zájem o hypotéky opět stoupá a s ním i ceny nemovitostí, které začínají nabírat dech. Očekávání a uvolnění parametrů obezřetnosti DTI a DSTI při poskytování úvěrů hraje svou roli. Nedostatek nabídky není jen otázkou poptávky, ale i „zelené“ […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

19. 03. 2024

Rozhovor: Škoda, že se ze stavebního zákona stalo politikum, je to jen technicistní nástroj

Za tři a půl měsíce by měl kompletně začít platit nový stavební zákon. Objevuje se řada černých scénářů, zda se vše podaří včas stihnout a připravit tak, aby se konečně i v Česku povolovaly stavby rychle a efektivně. Zeptali jsme se proto Jiřího Nouzy, prezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví, na jeho názor.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Svaz podnikatelů ve stavebnictví

12. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *