Lidé si po zrušení „druhého pilíře“ kupují jako investici do budoucna byt

04.03.2015 02:03 Tisková zpráva: Realitní kanceláře STING, s. r. o.

Nejlepšího výsledku za posledních šest let dosáhla Realitní kancelář STING v lednu letošního roku. Příčin bylo několik: zkušení obchodníci, kvalitní služby, známá značka, široká nabídka produktů i podpora centrály.  „Mezi faktory, které také výrazně pomohly, byl fakt, který lze souhrnně nazvat jednoduše – realitní trh je zpátky na nohou,“ řekl obchodní ředitel Realitní kanceláře STING Michal Kresta.

Jelikož úroky u hypotečních úvěrů lámou rekordy v historických minimech a ceny nemovitostí jsou na dně, je opravdu velmi vhodná doba na nákup nemovitostí. „K trvale rostoucím segmentům, jako jsou stavební či zemědělské pozemky, se postupně v meziročních srovnáních přidávají malé a střední byty, roste poptávka po domech, nová výstavba developerů se opět dostává do tempa,“ dodává Michal Kresta. Dle jeho slov je jedním z výrazných faktorů na trhu fakt, že vláda zrušila druhý pilíř důchodového spoření a tímto krokem jen dala za pravdu těm, kteří k němu přistupovali skepticky a zajištění se na důchod viděli v cestě nákupu nemovitosti a jejího splácení během aktivní části života. 

V důchodu tak budou stát před příjemnou volbou, zda byt prodat za zajímavou cenu nebo si díky pronájmu vytvořit dlouhodobou rentu. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *