Pátek 28. dubna. Svátek má Vlastislav.

Na Wüstenrot propad zájmu o hypotéky na bydlení nedolehl

02.02.2010 12:02 Tisková zpráva: Wüstenrot hypoteční banka

Wüstenrot se zaměřuje především na poskytování hypoték na bydlení pro občany a v tomto segmentu díky velmi dobrým výsledků loňského roku zvýšil svůj podíl na trhu na více než 4,5 % v objemu poskytnutých úvěrů.

Prosadili jsme se hlavně díky poplatkové a úrokové politice. Mimo jiné jsme jednou z mála bank, která klientům garantuje úrokové sazby. Výhodou Wüstenrotu jsou ale také široké možnosti kombinovaného financování, tedy spojení hypotéky se stavebním spoření, resp. úvěrem od naší stavební spořitelny, a jednoduché vyřízení „pod jednou střechou“, dodal k výsledkům předseda představenstva banky Pavel Vaněk.

Hypotéky opět zdarma

Wüstenrot hypoteční banka vyřizuje v současné době zdarma hypotéky na vlastní  bydlení poskytované do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti s pětiletou dobou fixace úrokové sazby.

Mimořádné splátky bez poplatku

Novinkou platnou od 1. února je možnost mimořádné splátky hypotečního úvěru v průběhu doby fixace úrokové sazby bez poplatků, a to za podmínky, že aktuální zůstatek úvěru po provedení mimořádné splátky nebude nižší než 70 % aktuální zástavní hodnoty nemovitosti. Platí pro stávající i nově uzavírané hypotéky.

Klient, který čerpal tzv. 100 % hypotéku, tak může v průběhu doby fixace bez jakýchkoliv úrokových sankcí či poplatků splatit až 30 % úvěru.

Pozn.: Podrobné podmínky poskytování hypotečních úvěrů jsou uvedeny na www.wuestenrot.cz

Pozitivní výsledky Wüstenrot hypoteční banky jsou důkazem rostoucí síly finanční skupiny Wüstenrot. Podobně jako hypoteční banka posílila své postavení na trhu i stavební spořitelna. Ta jako jediná ze stavebních spořitelen vykázala v roce 2009 přírůstky ve všech ukazatelích – v počtu a cílové částce uzavřených smluv i v počtu a objemu poskytnutých úvěrů.

Významný růst finanční skupina Wüstenrot zaznamenala také v oblasti pojištění. Předepsané pojistné u životního pojištění vzrostlo o více než 14 % (trh + 5,1 %).  V neživotním pojištění, kde trh stagnoval, Wüstenrot dosáhl meziročního přírůstku 17, 9 % a stal se tak nejrychleji rostoucí neživotní pojišťovnou.