Od nového roku již jen nízkoenergeticky

10.01.2012 03:01 Tisková zpráva:

V minulém roce zaznamenaly stavební společnosti znatelný nárůst zájmu o nízkoenergetické bydlení. U společnosti Ekonomické stavby (ES), předního výrobce zděných rodinných domů v České republice, na Slovensku a v Polsku, tvořily nízkoenergetické domy na přání klientů až 70%. Od ledna 2012 vychází ES vstříc těmto nejnovějším trendům. Všechny domy bude jako nízkoenergetické stavět již ve standardním provedení.

„V Ekonomických stavbách jsme chtěli všem našim klientům umožnit vystavět dům v provedení, které je nejen trendové a ekologické, ale které jim zároveň měsíčně ušetří nemalé peníze,“ říká David Mencl, generální ředitel Ekonomických staveb, a dodává: „Klienti od nás tedy zdarma získají na příklad efektivnější zateplení fasády, trojvrstvá okna či zesílení izolace střešní konstrukce a podlah.“

 

Bydlet nízkoenergeticky je v současnosti skutečně obrovským trendem, navíc nejde jen o módní záležitost. Dům vystavěný v nízkoenergetickém standardu totiž výrazně snižuje náklady na provoz domu. Celková spotřeba tepla za rok u něj totiž nepřekročí 50 kWh/m2. Toho je možné dosáhnout zejména díky dokonalejším technologiím a vysokou kvalitou materiálu.

 

Nízkoenergetický trend navíc velmi podporuje i Evropská unie, ta nedávno schválila směrnici, podle které by se do deseti let měly stavět pouze úsporné domy. Je proto určitě vhodné připravovat se na tato opatření již v současnosti. Ideálně u stavební společnosti, která má s tímto typem stavby dlouholetou zkušenost.