Neděle 28. května. Svátek má Vilém.
26.11.2008

Představenstvo Českomoravské stavební spořitelny pracuje v novém složení

Novými členy představenstva Českomoravské stavební spořitelny jsou Ing. Tomáš Jirgl (32) a Ing. Věra Koubová (46). V novém složení pracuje představenstvo ČMSS od 24. listopadu t.r. Po deseti velice úspěšných letech práce pro ČMSS zároveň představenstvo opouští jeho dosavadní místopředseda Walter Böhm, který odchází do důchodu. I nadále jsou členy představenstva Vladimír Staňura (předseda) a Manfred Koller (místopředseda).

Celá zpráva →

26.11.2008

Lidé mají větší zájem bydlet v nájemních bytech

Poptávka po pronájmech bytů v ČR během roku stoupla až o 25%. Vyplývá to z analýzy Realitní kanceláře STING, která sledovala vývoj zájmu svých klientů za čtvrtletní období září až listopad 2007 ve srovnání se stejným obdobím letos. Vůbec největší vzrůst poptávky po nájemním bydlení jsme zaznamenali v Moravskoslezském kraji. Poptávka po pronájmech se v poslední době naopak nezvýšila v Brně, Břeclavi, Uherském Hradišti, Znojmě, Mělníku.

Celá zpráva →

25.11.2008

Mezi zájemci o nové bydlení roste zastoupení lidí nad 50 let

Praha, 25. listopadu 2008 – Mezi zájemci o nové bydlení roste podíl klientů starších 50 let. Lidé v této věkové kategorii si nemovitost většinou pořizují jako své konečné bydlení. Typickému klientovi kupujícímu novou nemovitost je 34 let a na její koupi si v průměru půjčuje částku 2,5 milionu Kč. Vyplývá to z průzkumu společnosti FINEP Finanční služby (FFS), která se zaměřuje na poskytování komplexních finančních služeb souvisejících s nákupem nemovitostí.

Celá zpráva →

24.11.2008

Nás se živelné pohromy netýkají?

Žijeme v době paradoxů. Začátkem tohoto roku jsme díky příznivému počasí mohli venku chodit v tričku s krátkým rukávem. Po změně klimatických podmínek se začátkem měsíce března přes naše území přehnala poměrně silná vichřice Emma. Konec měsíce byl ve znamení hustého sněžení. Od začátku října se na západě Čech opakovaně otřásla země silou okolo 3,9 stupně Richterovy stupnice.

Celá zpráva →

19.11.2008

Za nejvíce pojistných událostí v domácnostech může voda, z úrazů jsou nejčastější poranění nožem

ČSOB Pojišťovna

Působení vody je nejčastější příčinou majetkových škod v domácnostech. Na ně podle statistik a zkušenosti likvidátorů ČSOB Pojišťovny připadá bezmála čtvrtina z celkového počtu škod hrazených z pojištění domácností a rodinných domů. S provozem domácností jsou však spojeny i četně škody na zdraví, z nichž daleko nejčastější jsou pořezání nožem.

Celá zpráva →

19.11.2008

Informační službu Hypoteční banky zdarma využilo již více než 40 tisíc klientů

Hypoteční banka

Již více než 150 tisíc mobilních nebo e-mailových zpráv dostali lidé od Hypoteční banky, která tímto způsobem klienty bezplatně informuje o stavu účtů. Od zavedení v listopadu loňského roku až do konce října 2008 této služby využilo přes 40 tisíc klientů, přičemž větší oblibě se těšily zprávy zaslané prostřednictvím sms. Informační služba největšího tuzemského specialisty na poskytování hypoték významně šetří klientům peníze i čas.

Celá zpráva →