EUR 25.265

USD 23.707

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.265

USD 23.707

18. 08. 2016

0 komentářů

Trh s dražbami nemovitostí se mění, byty a domy kupují hlavně koncoví uživatelé

 


 

„Trh s dražbami nemovitostí prošel zajímavým vývojem. Dříve byli koncoví uživatelé trochu nedůvěřiví, ale i s příchodem elektronických dražeb a možností dražit z počítače, tabletu či telefonu objevují stále častěji výhody dražeb, jakými jsou rychlost, bezpečnost a atraktivní cena. Před lety dominovaly realitní kanceláře a další podobné subjekty, dnes odhaduji, že 70 procent nemovitostí vydraží koncoví uživatelé a jen 30 procent obchodníci. Důvodem je i fakt, že pro koncové uživatele je to zásadní životní investice a mohou si dovolit přeplatit obchodníky, kteří mají pevně stanovenou hranici, přes kterou nemohou jít, aby na následném prodeji vydělali,“ říká Radim Hasman, člen představenstva společnosti Eurodražby.cz, prvního dražebníka elektronických dražeb v České republice.

Pro koncové uživatele jsou nejatraktivnější hlavně dražby bytů, kde si snáze určí, jakou cenu pro ně nemovitost má a mohou jednoduše porovnat situaci s okolními byty, jejichž parametry jsou podobné. U rodinných domů je cenotvorba přeci jen trochu složitější, takže i zájem je trochu nižší.

Ale kromě zmapování nemovitosti by si prodávající i kupující měli prověřit i dražební společnost. „Důvěra uživatelů v dražební společnost je klíčová a při koupi i prodeji je potřeba si dražební společnost důkladně prověřit. Když jde o vaše auto, také asi nebudete obchodovat s podezřelým obchodníkem někde v opuštěné garáži za městem. Je potřeba si uvědomit, že koupě nemovitosti je největší investice v našem životě a podle toho k tomu přistupovat,“ dodává Radim Hasman ze společnosti Eurodražby.cz.

Výhodou dražeb je rychlost celého procesu, více než polovina dražeb je zrealizována do 60 dnů od zveřejnění. Vše je navíc transparentní a díky elektronickým dražbám se minimalizovala i možnost, že by se někdo mohl domluvit na postupu. S pomyslným klepnutím dražebního kladívka také zanikají téměř všechny předchozí závazky spojené s nemovitostí, tudíž žádné nečekané dluhy nebo překvapení, jako se může stát například při koupi přes realitní kanceláře.

Tisková zpráva: Eurodražby.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Investice do nájemních rezidenčních projektů zaznamenávají v Česku boom

V roce 2023 se v Česku do komerčních nemovitostí investovalo celkem 1290 milionů eur, investice do nájemního bydlení činily 167 milionů eur, což je třikrát více než v roce předchozím. Vzrostl také podíl tohoto segmentu na celkovém objemu investic do komerčních nemovitostí. Zatímco v minulosti (s výjimkou roku 2020) šlo maximálně o 3,3 %, loni to bylo 13 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 04. 2024

Během prvního čtvrtletí se v Brně prodalo nejvíce bytů za dva roky

Za první kvartál roku 2024 našlo své kupce celkem 246 brněnských novostaveb. Oproti průměru za předchozí rok, který byl poznamenán utlumenou poptávkou v důsledku vysokých úrokových sazeb, se jedná o 100% nárůst. Jak vyplývá z dat společnosti Trikaya, začátek letošního roku byl natolik úspěšný, že dokonce překonal dlouhodobý průměr. Ceny zatím stoupají pozvolna, pohybují se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 04. 2024

Analýza: Budou v Praze nájmy opět srovnatelné se splátkami hypoték?

Doba, kdy bude v Praze opět srovnatelné splácet vlastní byt a bydlet v nájmu, se pravděpodobně rychle blíží. V následujících dvou letech by se ceny nových bytů měly zvyšovat o 5 % ročně, postupně klest sazby hypoték ke 3 % a růst nájemné v průměrně o 10 % za rok. Vyplývá to z aktuální analýzy Central Group.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *