Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Úvěrový obchod ČMSS pokračuje v rekordech

Autor: | 16.05.2008 15:11 | Kategorie: Stavební spoření | Komentáře zakázány komentářů

Obchodní výsledky Českomoravské stavební spořitelny za první čtyři měsíce tohoto roku jsou rekordní. Potvrzují vedoucí pozici ČMSS na trhu. Objem poskytnutých úvěrů meziročně vzrostl o více než 2,7 miliardy korun. Celková cílová částka uzavřených smluv vykazuje meziroční nárůst 20,5 miliardy korun. Vynikající výsledky si ČMSS připisuje v doplňkových produktech. Meziroční srovnání počtu uzavřených smluv dokumentuje nárůst o 25,8 procenta.

Financování bytových potřeb

Objem poskytnutých úvěrů za měsíc duben 2008 překročil třímiliardovou hranici. Po březnovém rekordu tak ČMSS jednoznačně potvrdila částkou dosahující 3,1 miliardy korun trend rekordní výkonnosti. Meziročně dubnový výsledek znamená nárůst o více než 800 milionů korun, tj. 35,1 procenta. „V posledních šesti sedmi letech je pozorovatelný trend, který potvrzuje, že stavební spoření je důležitým finančním nástrojem. Zvyšování úrokových sazeb na trhu zvýraznilo právě jeho přednosti. Důležitá je především stabilní úroková sazba,“ uvádí k rostoucímu zájmu o úvěry člen představenstva ČMSS Manfred Koller. 

Celkový objem poskytnutých úvěrů ze leden až duben 2008 se těsně přiblížil jedenáctimiliardové hranici. V meziročním srovnání znamená 10,7 miliardy korun poskytnutých úvěrů nárůst o 33,9 procenta. Hodnotu tohoto výkonu dokumentuje i následující přepočet: od začátku roku si lidé přicházeli každý pracovní den do ČMSS pro úvěry na bydlení v částce téměř 126,4 milionu korun. „Růst objemu poskytovaných úvěrů významně podporuje i zvyšující se zájem o přeúvěrování hypoték. Klienti, kteří se rozhodují pro přeúvěrování právě u nás, mají zaručený dlouhodobý neměnný úrok a nedostávají se do problémů kvůli zvyšování sazeb,“ poznamenává Manfred Koller.

Na rostoucí poptávku po přeúvěrování reaguje též nová komunikační kampaň ČMSS, která byla zahájena 1. května t.r. Jejím základním stavebním kamenem je nový internetový portál www.preuverujte.cz.

Stavební spoření

Také bilance nově uzavřených smluv a zvýšení cílových částek za leden až duben 2008 je vynikající. Celková cílová částka za čtyři měsíce tohoto roku činí 50,3 miliardy korun. Meziročně to znamená nárůst o neuvěřitelných 20,5 miliardy korun, tj. o 68,7 procenta. A míru atraktivnosti stavebního spoření a nabídky ČMSS dokládá i více než dvacetiprocentní meziroční nárůst počtu uzavřených smluv. „Obyvatelé ČR si uvědomují, že ceny nemovitostí už tolik neporostou, ale naopak porostou úrokové sazby. A proto potřebují nástroj, který je proti tomuto růstu zajistí,“ zdůrazňuje Manfred Koller. 

Doplňkové produkty

Skvělou výkonností se prezentují finanční poradci ČMSS i v produktech, které stavební spoření a úvěry na bydlení efektivně doplňují. To znamená v penzijním připojištění, podílových fondech, rizikovém životním pojištění, spotřebitelských úvěrech a v případě běžného účtu. Počet v lednu až v dubnu zprostředkovaných smluv se dotýká 51 tisíc. V meziročním srovnání to znamená nárůst o téměř 26 procent.

Z obchodních výsledků ČMSS za leden až duben 2008

Počet poskytnutých úvěrů na bydlení                                  22 488

Objem poskytnutých úvěrů na bydlení                                10,7 miliardy korun

- meziroční nárůst                                                            33,9  %

Počet uzavřených smluv                                                   132 160

- meziroční nárůst                                                            20,4  %

Celková cílová částka uzavřených smluv                             50,3 miliardy korun

- meziroční nárůst                                                            68,7  %                                               

Úvěrový obchod ČMSS pokračuje v rekordech >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (385)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 548 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »