Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Úvěrový obchod ČMSS stále roste

Za měsíc srpen poskytla ČMSS úvěry na bydlení v rekordní částce větší než 3,5 miliardy korun.

Obchodní výsledky Českomoravské stavební spořitelny za osm měsíců potvrzují její vedoucí pozici na trhu. Celková cílová částka uzavřených smluv vykazuje meziroční nárůst větší než 30 miliard korun. Objem poskytnutých úvěrů meziročně vzrostl o téměř 4,6 miliardy korun. Navíc v měsíci srpnu si klienti přišli do ČMSS pro úvěry na své bytové potřeby v objemu, který představuje nový rekord ČMSS i celého oboru stavebního spoření v České republice.

„Význam stavebního spoření v oblasti financování bydlení roste a stále zřetelněji se projevují jeho výhody. Je tím nejlepším nástrojem, jakým si lze zajistit konstantní úroky. Pro nás je přitom důležitá naše značka a také to, že máme nejúspěšnější odbyt celé finanční branže v České republice. V posledních letech jsme zdvojnásobili počet našich spolupracovníků, dnes je jich více než 2700. A to jsou právě důvody velmi pozitivního vývoje,“ uvádí k rekordním obchodním výsledkům ČMSS člen představenstva Manfred Koller.

Trend růstu objemu financování bytových potřeb pokračuje

Za osm měsíců tohoto roku poskytla ČMSS více než 47 tisíc překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření. Jejich celkový objem dosáhl částky 23,5 miliardy korun. V meziročním srovnání to znamená nárůst o 24,2 procenta.

Drtivou většinu roku přitom měsíční obchodní výsledky ČMSS překračují třímiliardovou částku. V měsíci srpnu přitom eviduje nový rekordní měsíční výsledek, když poskytla na bydlení úvěry v objemu vyšším než 3,5 miliardy korun.

Rekordní bilance úvěrového obchodu ČMSS v tomto roce je přesvědčivým dokladem, že je Liška v České republice největším poskytovatelem úvěrů na bydlení. „Stále většího významu nabývá garantovaná neměnná úroková sazba úvěru ze stavebního spoření, která je nezávislá na tržním úroku,“ podotýká k vývoji v úvěrové oblasti Manfred Koller.°

Zájem o stavební spoření roste, dynamický růst zaznamenává především cílová čáska uzavíraných smluv

Za osm měsíců tohoto roku uzavřela téměř 230 tisíc nových smluv včetně zvýšení cílové částky. Růst zájmu o uzavření smlouvy dokumentuje i meziroční nárůst počtu, který činí 14,3 procenta.

Cílová částka uzavřených smluv se přitom již přiblížila devadesátimiliardové hranici a činí 89,2 miliardy korun. V meziročním srovnání to znamená nárůst o 50,8 procenta. Průměrná cílová částka uzavřených smluv se blíží hranici 390 tisíc korun a v meziročním srovnání vzrostla o 31,9 procenta.

Z obchodních výsledků ČMSS za leden až srpen 2008

Počet poskytnutých úvěrů na bydlení                                 47 084

Objem poskytnutých úvěrů na bydlení                                23,5 miliardy korun

- meziroční nárůst                                                            24,2  %

Počet uzavřených smluv                                                   229 543

- meziroční nárůst                                                            14,3  %

Celková cílová částka uzavřených smluv                             89,2 miliardy korun

- meziroční nárůst                                                            50,8  %                  

Úvěrový obchod ČMSS stále roste >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Jana Zámečníková | 19.08.2016 00:00 Rekonstrukce ze svého, nebo s půjčkou?

Většina Čechů nemá změny příliš v lásce, ani do rekonstrukce se nevrhají po hlavě. Zásadnější přestavbu řeší až ve chvíli, kdy je to opravdu nutné. Rozhodnutí o rekonstrukci je ale pouze prvním krokem, důležité je také vyřešit vhodné financování. Kde berou Češi peníze na vylepšení svého bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 19.08.2016 18:09

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (336)
 
Spíše ano. (48)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 487 čtenářů