Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


V Praze na Pankráci vyrostl nový administrativní komplex

10. 4. 2008 - Společnosti IMMORENT ČR a Sparkassen Immobolien AG dnes na Pankráci slavnostně otevřely první část nového administrativního centra. Rozsáhlý komplex s názvem Gemini nabídne celkem 38,6 tisíce m² kancelářských ploch.

V první fázi je jich připraveno přes 17,5 tisíce m ². Díky vysoce efektivnímu řešení prostoru   poskytnou výborné pracovní podmínky. Vybudováno bylo také   221 parkovacích míst. Investorem a majitelem komplexu za necelé 2 miliardy Kč je rakouská investiční společnost Sparkassen Immobilien AG. Developerem projektu je  IMMORENT ČR.  Obě společnosti jsou součástí skupiny Erste. Realizace 1. etapy stavby v místě bývalého autobusového nádraží Pankrác trvala 18 měsíců.

„Jedním z hlavních důvodů, proč jsme si pro výstavbu Gemini zvolili Pankrác, je potenciál rozvoje této části města směrem k novému centru obchodu v Praze. Místo je velmi dobře dostupné - přímo u Gemini je nejen stanice metra trasy C, ale i nájezd na dálnici D1 směrem na Brno,” uvedl Ing. Tomáš Velemínský, jednatel společnosti IMMORENT ČR.

Majitelem Gemini je rakouská investiční společnost Sparkassen Immobilien AG, která vlastní přes      200 objektů v Rakousku, Německu a střední a východní Evropě. V České republice působí firma od roku 1999. V Praze investuje zejména do hotelů a kancelářských prostor. Vlastní zde nemovitosti v hodnotě 105 milionů eur. Zástupce vedení společnosti Friedrich Wachernig k tomu poznamenává: „Předmětem našeho podnikání jsou investice do nemovitostí s dlouhodobým potenciálem zhodnocování. Jsme rádi, že se můžeme prezentovat tak významnou investicí právě tady v Praze.“

Zajímavá je architektura budovy. Na devítipodlažní věži je fasáda z holandských cihel, nižší šestipodlažní část budovy má prosklenou fasádu z hliníkových fasádních profilů, takže budova je vlastně kombinací těžké cihelné hmoty a  lehké  skleněné fasády. Jeden z autorů projektu - architekt Vladimír Krátký k tomu dodává: „Pro holandské červené cihly jsme se rozhodli proto, abychom vytvořili něco neobvyklého. Nechtěli jsme postavit jen další skleněné administrativní centrum. Vliv hluku z dopravy na přilehlé obytné domy zase eliminuje ojedinělé řešení fasády ze speciálních hluk pohlcujících panelů v ulici Hvězdova.“

Budova A komplexu Gemini, která bude dnes slavnostně otevřena, nabízí zákazníkům ve dvou částech budovy, šesti a devítipodlažní, celkem 17 549 m ² moderních kancelářských ploch kategorie A.  Pracovat by zde mělo zhruba 2000 lidí. Vedle podzemního parkoviště s 221 místem pro osobní auta, je přímo v objektu k dispozici také restaurace a další služby. „Zájem o prostory v Gemini nás mile překvapil. Přesto, že za poslední tři roky vzrostla nabídka kancelářských prostor v Praze o 400 tisíc m ², jsme v hledání nájemců velmi úspěšní,“ konstatoval Ing. Tomáš Velemínský a dodal: „Budovu A jsme chtěli mít pronajatu na konci roku 2009. Už nyní ale máme zamluveno 80 procent prostor. Mezi naše největší nájemce patří například Unipetrol a Benzina, ProLogis nebo Agro Bohemia.“

Friedrich Wachernig k tomu řekl: „Jsem rád, že tyto velmi dobře situované, moderní a kvalitní prostory jsou součástí našeho českého portfolia. Očekáváme velmi dobré zisky z této investice. Díky lokálnímu zázemí skupiny Erste a naší sesterské firmy IMMORENT věříme, že se Gemini stane jednou z našich vlajkových lodí.“     

Stavba administrativního komplexu Gemini probíhá ve dvou etapách. Základní kámen centra byl položen 22. června 2006.  Budova A byla zkolaudována v prosinci minulého roku. S dokončením druhé fáze – budovy B, se počítá na konci roku 2008. 

Gemini ve faktech:

Developer:                                                                            IMMORENT ČR

Investor:                                                                                Sparkassen Immobilien AG

Dodavatel stavby:                                                                 Strabag

Architekt:                                                                               Vladimír Krátký, Martin Kotlík

Celková užitná plocha Gemini

Budova A:                                                                             19 867 m²

Budova B:                                                                             18 734 m²

Užitná plocha kanceláří

Budova A:                                                                             17 549 m²

Budova B:                                                                             15 900 m²

Podzemní parkoviště

Budova A:                                                                             221 parkovacích míst

Budova B:                                                                             209 parkovacích míst

Obchodní prostory:                                                              2836 m²

Počet pater   NP/PP                                                             9/3

Zahájení stavby:                                                                    22. 6. 2006

Dokončení 1. fáze:                                                                prosinec 2007

Dokončení 2. fáze:                                                                prosinec 2008

Dopravní spojení:                                                                   Metro C – stanice Pankrác  a zastávka autobusů MHD  přímo u objektu,  nájezd také na severojižní magistrálu (dálnici D1)

Technické informace:

 • flexibilní plocha na každém podlaží dovolující jak halové uspořádání, tak uzavřené kanceláře
 • efektivní dělení kanceláří s modulem 1,35 m
 • světlá výška kancelářských prostor a chodeb 3,0 m
 • individuální regulace teploty v každé místnosti
 • otevíratelná okna ve všech prostorech
 • plně přístupná zdvojená podlaha včetně podlahových krabic pro kabeláž
 • optické kabely, ISDN telefonní linky
 • zálohové zdroje elektrické energie
 • přístupy kontrolované magnetickou kartou
 • elektronické detektory kouře s automatickým samohasicím systémem
 • 8 výtahů v každé budově

V Praze na Pankráci vyrostl nový administrativní komplex >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (355)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 509 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »