Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Vánoční nadílka stavebních spořitelen

Autor: Petr Zámečník | 10.11.2008 00:00 | Kategorie: Stavební spoření | 0 komentářů
Vánoční nadílka stavebních spořitelen

Konec roku je poslední možností, jak získat státní podporu stavebního spoření. Stavební spořitelny to vědí. Snaží se proto různými akcemi přesvědčit střadatele, aby spořili právě s nimi. Získat můžete slevy i dárky.

Chystáte-li se spořit se stavebním spořením, nenaleznete žádné výrazné rozdíly mezi jednotlivými stavebními spořitelnami. Úrokové sazby spořících tarifů se pohybují od 2 % do 2,1 % a na ročním poplatku za vedení účtu zaplatíte od 250 Kč do 300 Kč. Státní příspěvek je pochopitelně u všech spořitelen stejný.

Nabídky stavebních spořitelen se více liší v úvěrové části - a to jak v případě řádného úvěru ze stavebního spoření, tak při čerpání překlenovacího úvěru. V obou případech mohou ale oslovit pouze zájemce o stavební spoření, kteří chtějí v brzké době řešit své bydlení prostřednictvím úvěru.

Konec roku je ale obdobím, kdy stavební spořitelny soupeří o klienty, kteří stavební spoření nemají, mají již téměř naspořenou cílovou částku a chtějí získat státní podporu. Ve snaze získat zájem klientů nabízejí nejrůznější slevy a dárky.

Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna přišla letos s vánočními slevami. Zatímco dosud stavební spořitelny nabízely buď slevu, nebo dárek zpravidla v podobě plyšové hračky, Raiffeisen stavební spořitelna připravila dárků a slev ve spolupráci se sesterskými společnostmi rovnou pět - a navíc věnuje za každou uzavřenou smlouvu nebo zvýšenou cílovou částku 50 Kč na charitu.

Mezi „dárky“ RSTS je cestovní pojištění v hodnotě 2 000 Kč, sleva na povinné ručení 500 až 10 000 Kč a věrnostní platební karta s vkladem 1 000 Kč. Klienti, kteří budou žádat o úvěr v prvním čtvrtletí příštího roku a mají smlouvy uzavřené do roku 2003, získají zdarma zpracování úvěrové dokumentace.

Akce Raiffeisen stavební spořitelny je působivá pro klienty - a výhodná pro finanční skupinu. Klient získá určitý benefit, ale zároveň uzavře další obchod s některou ze společností patřících do rodiny Raiffeisen. „Dárky“ jsou navíc podmíněny uzavřením smlouvy s cílovou částkou minimálně 200 tis. Kč nebo navýšením cílové částky o alespoň 100 tis. Kč.

Stavební spořitelna České spořitelny

Stavební spořitelna České spořitelny ještě nepřišla s „vánoční“ akcí, nicméně její „podzimní“ akce trvají až do konce roku. První z nich začala již 1. září a SSČS v ní nabízí připsání zaplaceného poplatku za uzavření smlouvy (na účet stavebního spoření; peníze tak klient obdrží až po uplynutí vázací doby) - maximálně ale 1 500 Kč. Podmínkou je navíc, aby klient vložil na účet do konce roku alespoň 1 500 Kč. Ale pozor! Akce platí pouze pro prvních 100 000 klientů - a k 4. 11. jich již bylo téměř 62 tisíc.

Druhá akce SSČS započala o měsíc později a jejím cílem je podpořit navyšování cílových částek. Klienti mají možnost výrazně ušetřit - a to zejména na poplatku za změnu úrokové sazby. Bez této akce by klient za změnu úrokové sazby ze 3 %, resp. 4 % na aktuální 2 % z vkladu zaplatil 1/3, resp. 1/2 již obdržených úroků. Pokud navýší cílovou částku do 31. 12. 2008, není tento poplatek účtován a klient navíc získá nižší úrokovou sazbu z úvěru (4,75 % oproti 5,5 %, resp. 6 %) a zdarma vedení účtu v příštím roce, bude-li zůstatek na účtu alespoň 150 tis. Kč.

Českomoravská stavební spořitelna

Novorozenci, či přesněji jejich rodičové, mohou ušetřit až 3 tis. Kč na poplatku za uzavření smlouvy o stavebním spoření u ČMSS. Podmínkou je uzavřít ji do konce roku a zároveň nejpozději v den prvních narozenin nemluvněte. Pokud bude věk 1 roku překročen, ale nový klient nedovrší 19. narozeniny, získá slevu 50 % z poplatku za uzavření smlouvy, nejvíce 1 500 Kč.

ČMSS myslí i na starší klienty. Podmínkou ke slevě je ale buď uzavření prvotní smlouvy nebo obchodu i pro sesterský penzijní fond. Klient získá 50% slevu na poplatku, pokud zaplatí plný poplatek za uzavření smlouvy do 31. ledna 2009 a v rámci penzijního připojištění dva měsíční příspěvky do 28. února (v případě převodu 31. května) 2009.

V mimořádné nabídce ČMSS se objevuje také dárek - konkrétně hrnek. Kdyby si klient uzavíral smlouvu kvůli němu, jednalo by se nepochybně o nejdražší hrnek v domácnosti. Jako dárek navíc ale může potěšit. Dostanou ho klienti, kteří uzavřou smlouvu s cílovou částkou od 250 tis. Kč, o stejnou sumu cílovou částku navýší, uzavřou přes spořitelnu penzijní připojištění s měsíčním vkladem od 400 Kč nebo budou investovat do podílových fondů... a s dalšími doplňkovými službami ČMSS.

Wüstenrot - stavební spořitelna

Wüstenrot - stavební spořitelna ke konci roku neslaví Vánoce, ale 15. výročí zahájení obchodní činnosti. K tomuto jubileu připravila pro klienty, kteří uzavřou novou smlouvu do konce roku, 40% úrokové zvýhodnění. Připsáno bude na konci spoření v případě, že budou splněny podmínky přidělení cílové částky a nebude čerpán úvěr.

Modrá pyramida stavební spořitelna

Modrá pyramida vsadila na hmotný dárek. Osušku a tašku dostane každý, kdo uzavře smlouvu s cílovou částkou od 150 tis. Kč v termínu od 1. listopadu do vyčerpání zásob.

Anketa

Vybíráte stavební spořitelnu podle vánočních akcí?

Ano. (3)
 
Ne. (8)
 
Jak kdy. (0)
 
Nemám a nechci stavební spoření. (2)
 Celkem hlasovalo 13 čtenářů

Vánoční nadílka stavebních spořitelen >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Související subjekty

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (371)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 530 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »