Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Včerejší noc byla pro sever Moravy zkouškou

25.06.2009 12:20 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Letošní, již řadu dní trvající deště prudce zvýšily riziko záplav a povodní na řadě míst republiky. Od dnešního rána jsme na našem callcentru zaznamenali zvýšený počet hovorů, souvisejících zejména s lokální záplavou na území severní Moravy.

Od dnešního rána jsme na našem callcentru zaznamenali zvýšený počet hovorů, souvisejících zejména s lokální záplavou na území severní Moravy. Většina škodních událostí je sepsaná v oblasti obcí: Hodslavice, Bludovice, Hostašovice, Žilina, Hranice na Moravě, Nový Jičín, Ženklava, Bordovice.

Od sedmé hodiny ranní bylo nahlášeno již více než 140 škodních událostí vztahujících se k poškození majetku povodní nebo záplavou. Nejčastější nahlašovanou škodou je zaplavení rodinných domků a přilehlých nemovitostí. Hladina vody v postižených lokalitách dosahovala údajně výšky 1 metru. Kromě poškození nemovitého majetku nahlašuje zároveň většina klientů také zaplavení vozidel a jejich mechanické poškození přívalovou vlnou. Postižení se ale nevyhnul ani ostatní movitý majetek klientů - zařízení domácností, spotřebiče apod.

Klientům v postižených oblastech doporučujeme v prvním kroku zabránit vzniku dalších škod a pokud to bude vzhledem k situaci možné, pořídit fotodokumentaci poškození.

Hlášení škodních událostí je možné na naší bezplatné infolince 800 100 777. Následně je možné začít s úklidem naplaveného bahna, vody a podobně tak, aby nedošlo k ohrožení zdraví z důvodu zhoršených hygienických podmínek.

Průběh situace dále sledujeme a jsme připraveni k rychlé likvidaci škod. I přes včerejší tragické události na Novojičínsku však zatím nehrozí, že by došlo k podobné katastrofické situaci jako například na počátku července 1997, kdy povodně postihly třetinu okresů republiky a způsobily škody za více než 60 miliard korun.

Červen je podle dlouhodobých statistik měsícem, kdy v České republice spadne v průměru nejvíce srážek, což souvisí s tzv. evropským monzunem – pronikáním chladného oceánského vzduch ze západu nad prohřátou kontinentální Evropu. To vede ke zvýšení oblačnosti, ochlazení a bouřkovým lijákům. Kromě jarních povodní způsobených náhlým táním sněhu tak nejvíce povodní u nás připadá právě na období června a července, z historických pramenů jsou známé například velké povodně z let 1281, 1432, 1445, 1481, 1501, 1569, 1824 či 1954. Také novodobé statistiky ČSOB Pojišťovny ukazují, že červen a červenec se řadí k měsícům s největší četností živelních škod.

„Na možnost povodňového ohrožení je však třeba pamatovat s předstihem, nelze se pojistit až v době, kdy se velká voda blíží,“ upozorňuje Iva Knapová, ředitelka odboru likvidací ČSOB Pojišťovny. V období vydatných srážek a následného výskytu povodní se nezřídka objevují i pokusy pojistit majetek zpětně, po vzniku škody. „Takové jednání je považováno za pojistný podvod,“ doplnila. 

Proti riziku záplav a povodní se lze u ČSOB Pojišťovny snadno pojistit uzavřením pojištění rodinných domů a domácností Domov Expres, které pamatuje i na dočasně obydlené nemovitosti. Součástí tohoto pojištění je i nově koncipované pojištění odpovědnosti za škody s vysokými limity pojistného plnění. Nadstandardní jsou rovněž rozsáhlé bezplatné asistenční služby, které pomohou klientům jak při pojistné události, tak i v případě řady nenadálých situací. Pojištění Domov Expres je možné si sjednat i on-line na internetu, a to s 5procentní slevou.

Včerejší noc byla pro sever Moravy zkouškou >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (373)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (61)
 Celkem hlasovalo 535 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »