Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Významné transakce Colliers International v roce 2014

20.11.2014 09:37 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů

Společnost Colliers International rekapituluje nejvýznamnější letošní tuzemské transakce, ve kterých hrála její pražská pobočka významnou roli. (Tisková zpráva: Colliers International)

Poradenství v oboru pronájmu kancelářských prostor:

Klient/nájemce: Servier

Pronajímatel: Penta Investmetns

Velikost prostoru: 2 400 m2

Pražské oddělení společnosti Colliers International zabývající se kancelářskými prostory zastupovalo francouzskou farmaceutickou společnost Servier při vyhledávání nových reprezentativních kancelářských prostor v moderní kancelářské budově třídy A v Praze. Za pomoci týmů Zastupování nájemců a Projektového managementu společnosti Colliers se Servier rozhodl zůstat v samém centru města a přestěhovala se do Florentina, v současnosti nejrozsáhlejší nemovitosti v centrální obchodní čtvrti v Praze. Díky vhodné volbě Servier ušetřil na nájemném a provozních nákladech a přestěhoval se do zbrusu nových prostor umožňujících pojmout mobilní rozložení kanceláří.

Klient/nájemce: RSJ, a.s.

Pronajímatel: Penta Investmetns

Velikost prostoru: 2 000 m2

Oddělení kancelářských prostor také reprezentovalo společnost RSJ, největší licencovanou investiční společnost se sídlem v Praze, při hledání nových reprezentativních kancelářských prostor třídy A v centru města. Za asistence týmu Colliers se i RSJ přestěhovalo do Florentina

Klient/nájemce: Microsoft

Velikost prostoru: více než 11 000 m2

Tým Zastupování nájemců z oddělení kancelářských prostor společnosti Colliers byl nedávno pověřen společností Microsoft vyhledáním nových kanceláří pro pražskou centrálu. Microsoft v současnosti hledá moderní kanceláře pro všechny své společnosti, tedy Microsoft, Skype a Nokia. Celková velikost centrály přesáhne 11 000 m2 a konsolidace společností se očekává ve druhé polovině roku 2015.

Projektový management:

Klient/nájemce: Staropramen

Velikost prostoru: 3 000 m2

Pivovar Staropramen pověřil společnost Colliers International zajištěním modernizace své pražské centrály o rozloze přibližně 3 000 m2, která se nachází v historické budově pivovaru Staropramen na Praze 5. Dokončení projektu se očekává ve třetím čtvrtletí roku 2015.

Klient/nájemce: Red Hat TPB

Velikost prostoru: 4 000 m2

V roce 2012 pověřila společnost Red Hat, přední globální výrobce open source IT technologií, Colliers International vyhledáním nových kancelářských prostor o velikosti 4 000 m2 v technologickém parku Technology Park Brno a vyjednáním nájemních podmínek. V letošním roce došlo k obnovení spolupráce a Colliers International pro Red Hat zajistila vybavení nových kanceláří. Projekt byl dokončen včas a v rámci schváleného rozpočtu.

Poradenstvi v oblasti průmyslových nemovitostí:

Klient/nájemce: Ideal Automotive

Lokace: Panattoni Park Stříbro

Velikost prostoru: 17 014 m2

Společnost Colliers International exkluzivně zastupovala společnost Ideal Automotive v zajištění dalších výrobních prostor nedaleko Plzně potřebných pro rozšíření stávajícího podnikání a také pro nové klienty. Za účelem vyjednání co nejlepších obchodních podmínek při splnění technických podmínek zajistila společnost Colliers International pro Ideal Automotive výběrové řízení. Ideal Automotive obsadila nové prostory ve druhém čtvrtletí 2014.

„Jsem nesmírně hrdý na svůj tým a jeho schopnost účinně poradit a zpracovat pro naše klienty takto velké a rozmanité transakce,“ řekl Omar Sattar, výkonný ředitel Colliers International Česká republika, a dodal: „Úspěch společnosti Colliers v České republice v letošním roce je důkazem rozsáhlých zkušeností a znalostí pražské kanceláře a já se velice těším na jejich další úspěchy.“

Významné transakce Colliers International v roce 2014 >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »