Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Za jediný měsíc poskytla ČMSS na bydlení více než 3,1 miliardy korun

Prvnímu čtvrtletí dominuje obrovský zájem o stavební spoření a úvěry, jejichž objem za měsíc březen 2008 překročil třímiliardovou hranici.

Praha, 9. dubna 2008 – První čtvrtletí završila Českomoravská stavební spořitelna jedinečným úvěrovým rekordem, který potvrzuje její vedoucí pozici na trhu a současně dokumentuje velké přednosti stavebního spoření pro financování bydlení. Vynikající bilance představují také nové smlouvy o stavebním spoření za první tři měsíce roku s téměř sedmdesátiprocentním meziročním nárůstem cílové částky.

Financování bytových potřeb

Objem poskytnutých úvěrů za měsíc březen 2008 překročil třímiliardovou hranici. Tímto výkonem si připsala ČMSS další prvenství. Žádná z ostatních tuzemských stavebních spořitelen se k takovému výkonu dosud ani nepřiblížila. Březnové úvěry v objemu větším než 3,1 miliardy korun představují nový rekord ČMSS i celého oboru stavebního spoření v České republice. Velikost výkonu stvrzuje meziroční nárůst 540 milionů korun a současně  i meziměsíční nárůst téměř 500 milionů korun. „Potvrzuje se tak, že v České republice jsou úvěry ze stavebního spoření neporazitelné. Úroková hladina na trhu v minulých měsících vzrostla, ale na úrok úvěrů ze stavebního spoření to nemělo žádný vliv. A mnoho našich klientů uzavírá smlouvy o stavebním spoření právě proto, aby si již teď na mnoho let dopředu zajistili výhodný úvěrový produkt,“ uvádí k rostoucímu zájmu o úvěry člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

Čtvrtletním výsledkům úvěrového obchodu vévodí jejich celkový objem 7,7 miliardy korun a současně i velikost meziročního nárůstu, který dosahuje bezmála částky 2 miliard korun, tj. 33,5 procenta. V přepočtu na denní výkonnost získávají lidé od Lišky na své bytové potřeby od počátku roku denně více než 84 milionů korun. V týdenním vyjádření se objem poskytnutých úvěrů těsně dotýká částky 590 milionů korun. „Otevírá se před námi zcela nové obchodní pole, přeúvěrování. I v této oblasti zaznamenáváme každý den nové rekordy. Mnoho klientů hypotečních bank přechází k nám. A to je i odpověď, proč tak významným způsobem roste výše poskytovaných úvěrů. Trh přeúvěrování odhadujeme na 140 miliard korun a říkám zcela otevřeně, že z této částky chceme získat velký podíl,“ poznamenává Manfred Koller.

Stavební spoření

Také čtvrtletní bilance nově uzavřených smluv a zvýšení cílových částek je jedinečná. Celková cílová částka za tři měsíců tohoto roku činí 36,6 miliardy korun. Oproti stejnému období loňského roku to znamená nárůst o téměř 15 miliard korun, tj. 68 procent. A zájem o stavební spoření dokládá i téměř dvacetiprocentní meziroční nárůst počtu uzavřených smluv. „Zkušenosti z Ameriky ukazují, že v současné situaci je více než výhodné uzavřít produkt s garantovaným pevným úrokem, který se nemění až do poslední splátky úvěru. V takovém případě je klient naprosto nezávislý na výkyvech úroků na kapitálovém trhu,“ zdůrazňuje Manfred Koller.

Z obchodních výsledků ČMSS za leden až březen 2008

Počet poskytnutých úvěrů na bydlení                                   15 958

Objem poskytnutých úvěrů na bydlení                                  7,7 miliardy korun

- meziroční nárůst                                                              33,5  %

Počet uzavřených smluv                                                     96 906

- meziroční nárůst                                                              19,4  %

Celková cílová částka uzavřených smluv                               36,6 miliardy korun

- meziroční nárůst                                                               68  %                                      


Zdroj: Tisková zpráva ČMSS

Za jediný měsíc poskytla ČMSS na bydlení více než 3,1 miliardy korun >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (382)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 545 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »