Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Za tři čtvrtletí poskytla ČMSS úvěry na bydlení v rekordní částce 26,5 miliardy korun

Praha, 15. října 2008 – Obchodní výsledky Českomoravské stavební spořitelny drží i po devíti měsících výrazně růstové tempo. Celková cílová částka uzavřených smluv vykazuje meziroční nárůst větší než 33,5 miliard korun. Objem poskytnutých úvěrů meziročně vzrostl o více než 4,9 miliardy korun. Dosažené výsledky potvrzují celoroční směřování ČMSS k novému ročnímu rekordu a s tím i její vedoucí pozici na trhu. Liška je v České republice největším poskytovatelem úvěrů na bydlení.

 

Rekordní rok úvěrového obchodování

Za devět měsíců tohoto roku poskytla ČMSS téměř 52,5 tisíce překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření. Jejich celkový objem dosáhl částky 26,5 miliardy korun. V meziročním srovnání to znamená nárůst o 22,9 procenta.

Drtivou většinu roku přitom měsíční obchodní výsledky ČMSS překračují třímiliardovou částku. Na srpnový rekordní měsíční výsledek navázala v září úvěry na bydlení v objemu opět vyšším než 3 miliardy korun.

Podle kvalifikovaných odhadů dosahuje tržní podíl ČMSS v objemu poskytnutých úvěrů za devět měsíců tohoto roku cca 46 procent.

„Zaznamenáváme absolutní rekordy v úvěrovém obchodu. Stále více klientů si totiž uvědomuje, že úvěry ze stavebního spoření jsou opravdu bezpečné, mají garantované úrokové sazby, jasné měsíční splátky až do úplného splacení úvěru, jsou nezávislé na tržních úrocích,“poznamenává k vývoji na trhu financování bydlení člen představenstva ČMSS Manfred Koller.

Dynamický růst cílové čásky uzavíraných smluv

Za devět měsíců tohoto roku uzavřela ČMSS více než 260 tisíc nových smluv včetně zvýšení cílové částky. Růst zájmu o uzavření smlouvy dokumentuje i meziroční nárůst počtu, který činí 15,5 procenta.

Cílová částka uzavřených smluv překročila stomiliardovou hranici, dosahuje tak výše 101,6 miliardy korun. V meziročním srovnání to znamená nárůst bezmála o 50 procent.

Průměrná cílová částka smluv uzavřených za tři čtvrtletí tohoto roku přitom již překonala hranici 390 tisíc korun a v meziročním srovnání vzrostla o 29,3 procenta. V měsíci záři dokonce překročila hranici 400 tisíc korun.

"Právě na stavebním spoření je vidět, že tento systém je na vývoji, jaký představuje současná finanční krize, zcela nezávislý. Naši klienti, kteří si dnes uzavřou smlouvu o stavebním spoření, v tomtéž okamžiku přesně vědí, že si za deset nebo patnáct let mohou vzít úvěr ze stavebního spoření s roční úrokovou sazbou 3,7 procenta,“ zdůrazňuje Manfred Koller.

Zájem o doplňkové produkty z nabídky ČMSS stále roste

Penzijní připojištění, podílové fondy, rizikové životní pojištění, spotřebitelské úvěry a běžný účet jsou standardní součástí produktové nabídky ČMSS. I v této oblasti se prezentují finanční poradci ČMSS skvělou výkonností. Počet v lednu až v září zprostředkovaných smluv překročil 111 tisíc kusů. V meziročním srovnání to znamená nárůst o více než 17 procentZ obchodních výsledků ČMSS za leden až září 2008

Počet poskytnutých úvěrů na bydlení                                  52 483

Objem poskytnutých úvěrů na bydlení                                 26,5 miliardy korun

- meziroční nárůst                                                                 22,9  %

Počet uzavřených smluv                                                      260 212

- meziroční nárůst                                                                 15,5  %

Celková cílová částka uzavřených smluv                            111,6 miliardy korun

- meziroční nárůst                                                                 49,4  %                                              

Za tři čtvrtletí poskytla ČMSS úvěry na bydlení v rekordní částce 26,5 miliardy korun >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (372)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 532 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »