Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Zelená úsporám: téměř 3500 žádostí o garantovanou dotaci během jednoho měsíce

O garantovanou dotaci z programu Zelená úsporám na výměnu otvorových výplní projevilo během prvního měsíce zájem téměř 3500 žadatelů. Největší česká značka otvorových výplní VEKRA, která garantovanou dotaci svým zákazníkům 1. září nabídla, nyní pro žadatele vyřizuje veškeré potřebné náležitosti. Téměř 75 % žádostí se týká výměny oken a dveří v rodinných domech, zbylá část zákazníků má zájem o výměnu otvorových výplní v činžovních či panelových domech. Zároveň dochází na žádost Ministerstva životního prostřední k úpravě financování projektů zákazníky.

„Cíl našeho projektu garantovaných dotací – aby zákazníci, kteří uvažují o výměně oken, začali dotačního programu Zelená úsporám více využívat – je již nyní splněn. A to uběhl teprve měsíc, co jsme se rozhodli lidem s vyřízením žádostí o dotaci a zajištění projektu pomoci. Hodláme v tom pokračovat i nadále,“ vysvětluje Milan Rusnák, generální ředitel skupiny Window Holding, jejíž je VEKRA součástí.

„Veliký zájem nás přinutil na bezplatné lince 800 777 666, kde žádosti přijímáme, ztrojnásobit počet operátorů. Nyní můžeme zaručit, že odborný konzultant kontaktuje zákazníka do čtyř dnů po zanechání kontaktu a základních údajů na naší infolince,“ říká Simona Polášková, marketingová ředitelka skupiny Window Holding.

Na žádost Ministerstva životního prostředí došlo nyní k úpravě financování projektů zákazníky. Projekt značky VEKRA totiž původně počítal s pomocí zákazníkům při financování projektu. Zákazník by uhradil pouze částku, kterou nepokrývá dotace, a teprve po jejím vyřízení by zbylá částka byla uhrazena dotací. Překlenovací období by hradila VEKRA. Dle Ministerstva životního prostředí je ale nutné pro získání dotace uhradit plnou cenu. Nyní tak zákazník musí uhradit celou částku za výměnu otvorových výplní a následně obdrží zpět dotaci. Pokud ji neobdrží, platí stále garance získání dotace – v takovém případě uhradí částku ve výši původně předpokládané dotace sama VEKRA.

Princip garantované dotace

VEKRA, která je součástí skupiny Window Holding, začala svým zákazníkům nabízet kompletní poradenství a zároveň garanci získání dotace z programu Zelená úsporám 1. září. Všichni zájemci o dotaci na výměnu oken mohou volat na bezplatnou telefonní linku 800 777 666. Operátorovi zákazníci předají své kontakty a základní údaje o jejich zakázce. Společnost VEKRA následně k zákazníkovi pošle svého odborného konzultanta, který na základě výsledků předběžného výpočtu může garantovat získání dotace. Jakmile je se zákazníkem podepsána smlouva, garantuje značka VEKRA získání dotace z programu Zelená úsporám a to i tehdy, kdy dotace nakonec státem přiznána není – v takovém případě uhradí prostředky ve výši odpovídající neudělené dotaci VEKRA sama. Samozřejmostí je vyřízení všech potřebných náležitostí včetně vypracování projektu a jeho podání na úřad.

Zelená linka je v provozu denně včetně víkendů od 8 do 22 hodin. Získání dotace je dostupné pro fyzické osoby a domácnosti, společenství vlastníků bytových jednotek, bytová družstva, města a obce i podnikatelské subjekty. Zájemci o dotaci v panelovém domě musí zároveň splnit podmínky programu Panel – z tohoto důvodu nemohou být do programu zařazeny jednotlivé byty v panelových domech, protože program Panel vyžaduje zateplení celé budovy.

VEKRA nabízí řadu oken vyhovujících dotačnímu programu

Značka VEKRA nabízí řadu produktů, které díky kvalitnímu technickému zpracování odpovídají podmínkám programu Zelená úsporám. Pro výměnu velmi starých oken dobře poslouží například VEKRA Classic nabízející výborný poměr cena/výkon. Starší okna dobře nahradí technologicky propracovaný systém VEKRA Premium. Nebo VEKRA Technic. Příkladem dřevěných oken je pak řada EURO IV78 s propracovanou povrchovou úpravou, která podporuje tvarovou stálost všech prvků.

Pro více informací navštivte www.vekra.cz.

Zelená úsporám: téměř 3500 žádostí o garantovanou dotaci během jednoho měsíce >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Státní podpora

Jana Zámečníková | 03.08.2016 00:00 Obchodu s chudobou má zabránit omezení počtu nájemníků v bytě

Vláda schválila návrhy ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) na zlepšení situace sociálně vyloučených lidí žijících v ghettech a jejich okolí. Návrh by měl zabránit rostoucím dluhům nájemníků, ale počítá také s omezením počtu nájemníků v bytech. Vyřeší restrikce tíživou situaci sociálně vyloučených lidí? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 03.08.2016 17:33
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 29.04.2016 00:00 Mladí na hypotéky nestačí, pomáhají rodiče i stát

Začátky jsou těžké a stejné je to i u hypotečních úvěrů. Pro získání nejvýhodnějších úrokových sazeb je potřeba disponovat alespoň minimální finanční hotovostí, kterou mladí často nemají. Pomoc pak hledají především u rodičů. V pozadí nechce zůstat ani stát, který sice v posledních letech na mladé trochu zanevřel, ale nyní se to snaží napravit. Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 03.05.2016 07:52

Petr Zámečník | 11.04.2016 00:00 Vlastní bydlení za státní peníze? Mladí mají šanci

Státní fond rozvoje bydlení (SRFB) nabízí nejednu státní podporu. Mladí do 36 let dosáhnou hned na dvě. Mohou si s levným úvěrem od státu vlastní bydlení pořídit, a s dalším ho levně opravit. Za jakých podmínek? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 15.03.2016 00:00 Mladí se dočkají nové podpory bydlení

Mladé rodiny s dětmi dostanou příležitost zlepšit svou bytovou situaci. Vláda schválila návrh ministerstva pro místní rozvoj, který zpřístupní bydlení osobám mladším 36 let pečujících o dítě do šesti let. Za jakých podmínek mohou mladí nízkoúročený úvěr do výše až 600 tisc korun získat? Nejsou tyto půjčky v době nízkých úrokových sazeb zbytečné? Komu mohou pomoci nejvíce? Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 15.03.2016 09:58

Jana Zámečníková | 18.02.2016 00:00 Pražským bytovkám se otvírají nové možnosti

Pražské bytové domy se dočkaly kontinuální výzvy nejen na zateplení a výměnu kotle. Vlastníci bytovek v Praze budou mít možnost od 15. března 2016 až do konce roku 2021 zažádat o dotace v programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Dveře se bytovým domům otevřou s 250 miliony korun, další prostředky pak budou přibývat s prodejem emisních povolenek. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Státní podpora

19.10.2016 14:24 Stát začne od listopadu přispívat na stěhování za prací

Od 1. listopadu začnou úřady práce vyplácet příspěvek na stěhování za prací. Nová paušální dávka ve výši 50 tisíc korun bude poskytována lidem, kteří se přestěhují za prací alespoň o padesát kilometrů od původního bydliště. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

29.03.2016 14:07 NKÚ: Dotované byty jsou pronajímány i lidem bez znevýhodnění

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil devět náhodně vybraných projektů státem dotovaných bytů. Zjistil, že byly pronajímány i lidem bez zdravotního nebo sociálního znevýhodnění. Ministerstvo pro místní rozvoj uživatele bytů nekontroluje. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.03.2016 14:17 Mladé rodiny budou moci žádat o půjčku na bydlení až do 600 tisíc korun

Vláda dnes schválila možnost čerpání půjček na bydlení pro lidi do 36 let pečující o dítě do 6 let. Půjčky bude poskytovat Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) a program pro čerpání bude vyhlášen nařízením vlády. Celkové výdaje budou pro tento rok přibližně 100 milionů korun.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

03.12.2015 13:43 Obnovitelné zdroje budou příští rok bez podpory

Energetický regulační úřad (ERÚ) před dvěma týdny rozhodl, že většině obnovitelných zdrojů v ČR nebude pro příští rok vyplacena podpora. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

24.11.2015 13:24 MMR dá na obnovu památek tři miliardy korun

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo dotace na obnovu památek. Do dotačního programu, ve kterém jsou připraveny tři miliardy korun, se mohou zájemci přihlásit od 30. listopadu do 31. března. Peníze půjdou na památky zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO nebo na seznam nominované . Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (361)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 517 čtenářů