Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Zloději jsou mistři převleků

04.11.2015 17:43 | Kategorie: Hypoindex | 0 komentářů
Tagy: převlek zloději NEXT nemovitost

Zloději jsou nejenom drzí, ale leckdy se i nad jejich triky pozastaví zdravý rozum. Seznamte se s kuriózními případy vychytralých zlodějů schovávajících se za důmyslné převleky.

Vedle prověřených metod, jako jsou převleky instalatérů, elektrikářů či zaměstnanců odečítajících vodoměry objevují zloději stále nové metody, jak se dostat do domu, co nejsnazší a nejméně nápadnou cestou. Sázejí také na anonymitu větších bytových domů,“ říká Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení ze společnosti NEXT.


Zloději s pizzou obyvatelé ještě podrželi dveře  


To, že stačí dobrý převlek a notná dávka drzosti, zjistil i mladík, který se vydával za roznašeče pizzy. Nebudil tak totiž žádné podezření a lidé mu ještě sami přidrželi dveře, když jej vpouštěli do domu. K úspěšné misi tak zloději stačil pouze prázdný obal od pizzy. Poté co se dostal dovnitř, vykradl jeden z nejhůře zabezpečených bytů  obyčejné zamčené dveře překonal jedním kopem  


Investice do obleku se mu vyplatila  


Na anonymitu velkých domů a zažité stereotypy vsadil i další zloděj. „Obyvatelé větších bytových domů totiž vpouští do objektu v podstatě každého slušně vypadajícího člověka bez otázky kam nebo za kým jde. Často tak nevědomky napomáhají loupeži,“ říká Ivan Pavlíček ze společnosti NEXT. To se vyplatilo také muži ve středních letech, který se vydal loupit v dobře padnoucím obleku a se slušným pozdravením obyvatel domu, byl bez problému vpuštěn dovnitř, kde následně vykradl snadno dostupný byt – stačil mu k tomu obyčejný šroubovák. Nikomu jeho chování nepřipadalo divné. Investice do dobrého obleku se muži mnohonásobně vrátila.  


Zloděj se vydával za cyklistu a odjížděl na kole  


Ani sklepy a suterény domů nejsou před zloději v bezpečí, spíše naopak. Bizarní případ se stal letos na Pardubicku, kde neznámý pachatel kradl jízdní kola přímo z koláren a suterénů novějších bytových zástaveb, aniž by si ho někdo všiml. Loupil totiž mazaně oblečený v cyklistickém dresu. Působil tak nenápadně, přišel, odstranil lankový zámek či překonal špatné zabezpečení sklepních dveří či koláren, vzal si kolo a jednoduše odjel.    


V bytě i v sousedství rodinného domu doporučujeme udržovat dobré sousedské vztahy, které pomohou zvýšit bezpečnost vaši i vašeho majetku. Někdy stačí jen sledovat, co se kolem vás děje a mít přehled, kdo ve vašem okolí bydlí. Každopádně nejúčinnější je postarat se o svou vlastní bezpečnost sám – pořízením kvalitních certifikovaných bezpečnostních dveří, “ uzavírá Ivan Pavlíček ze společnosti Next.

Zdroj: Tisková zpráva NEXT

Zloději jsou mistři převleků >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypoindex

Monika Hrušová | 07.04.2015 00:00 Ve vztahu k financím jste pečovatelé nebo tradicionalisté? Zjistěte to

I když většinou mají Češi na všechno odpověď a vypadá to, že často nejsou spokojeni se svým životem, ani se svými financemi, opak je pravdou. Patříme mezi nejspokojenější obyvatele střední a východní Evropy. Ve srovnání se Slováky, Poláky, Maďary a Rumuny jsme spokojenější nejen s kvalitou života, ale také s životním standardem a finanční situací. Ukázal to mezinárodní průzkum TNS AISA pro společnost Provident Financial. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 21.08.2013 00:00 Fincentrum Hypoindex červenec 2013: Úrokové sazby stouply na 3 %

Pokles úrokových sazeb se v červenci zastavil. Průměrné sazby dle Fincentrum Hypoindexu stouply na 3 %. Jedná se o přestávku před dalším propadem, nebo již bylo nalezeno úrokové dno? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 17.07.2013 00:00 Fincentrum Hypoindex červen 2013: Rekordní rok pokračuje

Úrokové sazby nezastavily svůj pokles ani v červnu. Fincentrum Hypoindex ubral další setinku procentního bodu a zakotvil na 2,95 %. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 25.07.2013 12:48

Další články »

Krátké zprávy z Hypoindex

24.10.2016 16:00 Škodův palác v novém

Praha plánuje do budoucna přesunout své zaměstnance ze Škodova paláce do nové radnice. Smlouvu s vlastníkem nemovitosti, společností Škodův palác, má město až do roku 2028. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

22.09.2016 10:40 Novela stavebního zákona byla schválena

Od poloviny příštího roku nebude zapotřebí povolení kupříkladu ke stavbě skleníku nebo bazénu na pozemku rodinného domu. Novela stavebního zákona, která prošla vládou má ulehčit především drobným stavebníkům. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.09.2016 14:31 Finanční úřady poprvé udělili pokuty za nepřiznané majetky

Nejvyšší vybraná pokuta byla 2,7 milionů korun, bohužel finanční správa nesmí uvádět za jaký prohřešek tato pokuta byla udělená. Celkem loni na příjmech osvobozených od daně přiznali lidé 82 miliard korun. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

06.09.2016 11:49 Chátrající budovy pomůžou odstranit státní dotace

27 míst v České republice dostane nový vzhled. Stát vyčlenil na demolice chátrajících budov do roku 2018 celkem 300 milionů korun. Jenom letos se budou bourat stavby ve výši za 69 milionů korun. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

25.08.2016 13:31 Profi Credit poskytl důchodci nemravnou půjčku

Finanční arbitr nařídil úvěrové firmě Profi Credit miliardáře Davida Berana vrátit důchodci úroky, které po něm požadovala při uzavření revolvingového úvěru. V rozporu s dobrými mravy totiž firma poskytla úvěr, kde dlužná částka už při podpisu smlouvy vyrostla o více než 60 procent. Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 16:58

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (367)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 526 čtenářů