Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

56 rodin podvedených H-Systémem ještě doufá, že nepřijdou o střechu nad hlavou

Přibližně 1 100 podvedených klientů H-Systému se vyrovnání dosud nedočkalo. 56 okradených rodin však stále doufá, že soud naplánovaný na 30. října rozhodne v jejich prospěch. Rodiny se totiž v roce 1999 dohodly na dostavbě svých domů s bývalým správcem konkurzní podstaty, k následnému odkupu rozestavěnýc základů, slíbeného věřitelským výborem, ale nedošlo.

„Jsme smíření s tím, že své domy zaplatíme potřetí, jde jen o to, za kolik. Hlavně, ať o ně nepřijdeme, soudům o vystěhování čelíme už 13 let, ty průtahy jsou opravdu pro všech 56 rodin velmi vysilující. Určitě nemáme zájem zdržovat vyplácení dalších věřitelů, naším cílem je satisfakce pro všechny podvedené klienty. Naše poslední nabídka na odkup, která odpovídala současné odhadované hodnotě lokality před dostavbou, činila 25 milionů korun, byla však odmítnuta,“ uvedl Martin Junek.

„Nyní už skutečně věříme, že vše dobře skončí a že základní lidské právo na bydlení zůstane zachováno. Posudky na hodnotu klienty dostavěných nemovitostí v Horoměřicích se různí, některé uvádějí 122 milionů korun, jeden i 160 milionů. V krajním případě, kdy by skutečně došlo k vystěhování rodin a prodeji domů, byly by finanční prostředky z více než poloviny vyplaceny firmě s pohledávkou po Komerční bance a dále věřitelům podle výše pohledávek. Vystěhované rodiny by dostaly z tohoto prodeje řádově tisíce korun, odhadujeme kolem šesti procent původní investice,“ dodal Martin Junek.

Zdroj: Tisková zpráva SBD Svatopluk

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *