Úterý 09. března. Svátek má Františka.

Andrej Babiš: Stát by poškozené v kauze H-Systemu neměl odškodnit

Odškodnění podvedených v kauze H-Systemu by podle premiéra Andreje Babiše neměl hradit stát. Bylo by to podle něj nespravedlivé vůči poškozeným v jiných kauzách, kteří se odškodnění v minulosti nedočkali.

Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal minulý týden navrhl, aby stát poměrným způsobem odškodnil všechny poškozené v případu H-Systemu. „Někdo říká, že by měl ten průšvih za víc než dvě miliardy, který tehdy způsobil pan zakladatel H-Systemu Petr Smetka a spol., zaplatit stát. Tak fajn, a co by na to řekli lidi podvedení v ostatních kauzách? Třeba jen v Union bance uvízlo 75 tisíc věřitelů okradených o 17 miliard,“ napsal Andrej Babiš na svém facebookovém účtu.

Nejvyšší soud na konci července rozhodl v kauze H-Systemu, že se klienti musí z bytů v Horoměřicích vystěhovat. Andrej Babiš se ujal role zprostředkovatele jednání mezi správcem konkurzní podstaty zkrachovalého H-Systemu Josefem Monsportem a sdruženími zastupujícími část poškozených klientů.

„Já se teď v téhle konkrétní kauze snažím pomoct, aby znepřátelené strany našly řešení a žádná rodina neskončila na dlažbě. Poslední slovo bude mít ale vždycky soud. Na to máme justici, aby v takových případech rozhodovala, ne politici,“ uvedl Andrej Babiš na sociální síti.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *