Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Apokalypsu očekávají již i bohatí Češi

Nestabilita světové ekonomiky, zuřící přírodní živly, ale i dopady migrační krize. To vše je jen hrubý výčet apokalyptických problémů na který se připravují bohatí Češi. Moderním trendem je nyní výstavba podzemních bunkrů. Některé stavební firmy se již tomuto trendu přizpůsobily a začaly se specializovat na soukromé kryty.

Jednou z takových firem je i Tebrix Safety Homes, která právě dokončuje svůj 28. kryt u rodiného domu. Jenom letos vyrostlo takových bunkrů v Čechách několik desítek. „Většinou je chtějí majetnější lidé, dvě třetiny jsme postavili v okolí Prahy,“ říká jednatel Tebrixu Michal Terendy.

Zatímco ve Švýcarsku jsou podobné kryty běžné, tak u nás se jedná spíše o módní výstřelek. Průměrný kryt pro čtyři až šest lidí vybavený pro přežití pod zemí vyjde na 3 až 3,5 milionu korun. Stěny má z 30 centimetrů širokého železobetonu a je v hloubce tří metrů.

S dostatečnými znalostmi, potravinovými zásobami a technickým vybavením může rodina v takovémto krytu přežít řádově od měsíců až po jednotky let.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *