Středa 26. února. Svátek má Dorota.

Architekti vybírali jak bude vypadat Pec pod Sněžkou

Nový multifunkční objekt, který vyroste v centru Pece pod Sněžkou změní ráz celého města. Vítěze architektonické soutěže vybírala odborná porota v čele s architektem Josefem Pleskotem.

Projekt Apartmány Svatý Vavřinec, bude mít 88 horských designových apartmánů, podzemní garáže a komerční parter se supermarketem, restaurací a dalšími službami. Vyroste na místě bývalé velkoprodejny. Vítězem soutěže, která byla vypsána roku 2012 se stal architektonický ateliér Opočenský Valouch architekti.

Při koncipování architektonického návrhu jsme se snažili maximálně oprostit od toho, jak se doposud na českých horách stavělo, a navrhnout objekt s takovou vybaveností, jaká do této doby nemá na našich horách obdoby,“ říká Ing. arch. Jiří Opočenský z architektonické kanceláře ov-a.

Cílem projektu je vybudovat moderní horské středisko, ve kterém se klienti budou moci pohybovat zcela bez omezení vnějšího prostředí. Investor počítá s tím, že většina klientů si apartmán koupí na investici obdobně jako v Alpách.

Pronájem splatí hypotéku a poté už apartmán pouze vydělává. Podobný produkt zde ve srovnatelném rozsahu dosud nikdo nenabízel. Přitom jde o takzvanou hmatatelnou, jistou investiciv podobě nemovitosti. A to mají čeští investoři rádi,“ říká Ing. Martin Kubík z developerské společnosti.

Zdroj: iDnes.cz

 

Tweet 20

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *