Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Avízo.cz: Ceny bytů v České republice stále klesají

Podle dat inzertního serveru Avizo.cz ceny bytů v posledních devíti měsících klesly napříč celou Českou republikou. Výjimku představuje pouze Brno a okolí.

 „Nejvíce se ceny bytů procentuálně snížily v Ústí nad Labem, kde spadly skoro o šestinu, v absolutním vyjádření téměř o 200 tisíc korun u třípokojových bytů. Je to nejvyšší pokles ceny v ČR,“ uvedl Jan Mráz. „Na Plzeňsku zlevnily jednopokojové byty o více než 11 procent, což je průměrně skoro o 150 tisíc korun. Na Olomoucku poklesly téměř dvouciferným tempem byty dvoupokojové, a to kolem 145 tisíc. V obou krajích se snížily ceny bytů i ostatních velikostí,“ uvedl Jan Mráz, produktový manažer Avízo.cz. 

Podle statistik serveru Avízo.cz pokles cen bytů všech rozměrů zaznamenaly také byty v Ostravě a Karviné. U bytů 3+1 až o 110 tisíc v Ostravě a v Karviné o 100 tisíc, kde také hodně ztratily na hodnotě byty 1+1, a to 60 tisíc (8,63 %). V Praze se zvýšila průměrná cena nejmenších bytů o více než 60 tisíc korun. Byty s větší metráží ale poklesly o 2 procenta, třípokojové o více něž 100 tisíc korun.

Naopak v Brně podle statistik Avízo.cz ceny bytů za sledované období mírně vzrostly. „Za posledních devět měsíců se prodejní ceny bytů v lokalitě bývalého okresu Brno-město zvýšily až o 150 tisíc korun. Nejvyšší procentuální nárůst jsme přitom zaznamenali u bytů třípokojových, více než pět procent, a poté nejmenších velikostí 1+1,“ říká Jan Mráz, produktový manažer Avizo.cz. Ceny se zvedly především u nových a kvalitních bytů cihlové zástavy v atraktivních lokalitách Brna.

Tabulka 1: Vývoj cen ve vybraných lokalitách

Zdroj: Tisková zpráva Avízo.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *