Středa 21. srpna. Svátek má Johana.

Až 70 procent Čechů dává přednost investici do nemovitostí

Více než tři čtvrtiny dospělých Čechů bere investici do bydlení jako investici, která jim přinese dostatečné zhodnocení vložených peněz. Průzkum Hypoteční banky dále ukázal, že Češi nejčastěji investují do bytů k pronájmu, z dlouhodobého hlediska jsou však výhodnější investice do pozemků.

„Vlastní bydlení je u nás dlouhodobě vnímáno jako jedna z nezákladnějších potřeb. Proto nás nepřekvapuje, že Češi nejraději investují právě do nemovitostí. Věří, že jim udrží hodnotu peněz, které do jejich pořízení vložili a zajistí jim do budoucna dodatečný vedlejší příjem. Takto podle výsledků průzkumu přemýšlí až 70 procent Čechů,“ uvádí Jan Sadil, předseda představenstva Hypoteční banky.

„Ceny nemovitostí sledujeme již několik let pomocí HB Indexu. Ten jednoznačně ukazuje na pozemky jako na segment, který stabilně zvyšuje svou cenu. Konkrétně za posledního čtyři a půl roku, od kdy ceny prostřednictvím HB Indexu sledujeme, vzrostla hodnota pozemků v průměru o necelá čtyři procenta každý rok. Navíc jsou pro investici ideálním nástrojem s nízkým rizikem a malými udržovacími náklady,“ řekl Petr Němeček, ředitel odboru Nemovitosti Hypoteční banky.

Zdroj: Tisková zpráva Hypoteční banky

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *